Aktualności

Kolejna ulica zyskała asfaltową nawierzchnię

Czytaj więcej: Kolejna ulica zyskała asfaltową nawierzchnięDroga 31 KUD, którą można dojechać do placu zabaw na Kępie Zawadowskiej (pomiędzy ul. Bruzdową a ul. Wał Zawadowski) jest już asfaltowa. Remont wykonano w ramach programu poprawienia jakości dróg nieutwardzonych w Warszawie w latach 2017-18. W Wilanowie nową nawierzchnię zyskała już ul.Łucznicza, kolejną ulicą będzie Ruczaj.

I Wilanowskie Forum Senioralne

Czytaj więcej: I Wilanowskie Forum SenioralneRozwój współpracy i wymiana doświadczeń między instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów - taki był cel wyjątkowego spotkania, jakie miało miejsce 24 maja w Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Inicjatorami I Wilanowskiego Forum Senioralnego była Rada Seniorów Dzielnicy Wilanów i burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski. W forum wzięli udział przedstawiciele instytucji z terenu Wilanowa, które współpracują z seniorami. Wśród nich są: Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury Wilanów, Centrum Sportu Wilanów, Ośrodek Pomocy Społecznej, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji, Parafialny Zespół Caritas w Powsinie, Fundacja Ecclesia Villanovensis, Stowarzyszenie „Mali bracia ubogich”, proboszczowie parafii wilanowskich i urzędnicy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i ciekawą dyskusję na temat rozwijania współpracy na rzecz wilanowskich seniorów.

Czytaj więcej: I Wilanowskie Forum Senioralne

Bilety będą tańsze - zmiany w taryfie biletowej

Czytaj więcej: Bilety będą tańsze - zmiany w taryfie biletowejOd 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych, uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

Czytaj więcej: Bilety będą tańsze - zmiany w taryfie biletowej

Dzień Mamy i Dziecka

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Dziecka 27 maja w godz. 11.00-18.00 zapraszamy na Dzień Mamy i Dziecka w Royal Wilanów. Wydarzenie rodzinne, którego celem jest integracja rodziny i zacieśnianie więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi. Podsuwanie pomysłów do wspólnego spędzania wolnego czasu, edukacja przez zabawę i wypracowanie pożądanych postaw w momencie odnoszenia zwycięstw i porażek. Ten dzień będzie szczególnie wyjątkowy dla Jeannette Kalyty, która będzie świętować 30-lecie pracy zawodowej.
Jest ona prekursorką nowego – podmiotowego podejścia do kobiety rodzącej. W Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbędzie się konferencja dla położnych.

 

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Dziecka

Ważna informacja w sprawie budowy POW

Czytaj więcej: Ważna informacja w sprawie budowy POWWojewoda Mazowiecki 25 maja br. wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu przez Wisłę w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Droga ekspresowa S2 na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” będzie miała łącznie 18,5 km długości. Posiadać będzie 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

Czytaj więcej: Ważna informacja w sprawie budowy POW

Podziel się pomysłami na Międzypokoleniowe Centrum Edukacji

Czytaj więcej: Podziel się pomysłami na Międzypokoleniowe Centrum EdukacjiPodziel się z nami swoimi pomysłami! Wykreuj Radosną! Zapraszamy w najbliższą sobotę, 27 maja w godz. 13.00-14.00 do Międzypokoleniowego Centrum Edukacji przy ul. Radosnej 11. Stwórz to miejsce razem z nami - od podstaw!
W programie:
- zespół wokalny “Łupss!”
- pokaz magii
- zespół tańca ludowego “Mała Kuźnia”
- gry i zabawy,
- animacje dla dzieci.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony