Aktualności

Mostek dla pieszych w Osi Królewskiej

Czytaj więcej: Mostek dla pieszych w Osi KrólewskiejW nocy z 19 na 20 kwietnia zamontowana została konstrukcja stalowa mostku dla pieszych w Osi Królewskiej. Aktualnie kończy się instalacja balustrad.
W przyszłym tygodniu pomost zostanie wykończony drewnem egzotycznym, charakteryzującym się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i długą trwałością. Architektoniczny efekt jednorodnej powierzchni balustrady ma zostać uzyskany dzięki zastosowaniu szczeblinków – będących elementem nośnym i jednocześnie wypełniającym balustradę – zamiast słupków. Na górze szczeblinki połączone będą poziomym przeciągiem górnym zatopionym w drewnianej poręczy. Dzięki tej konstrukcji już w maju będzie można łatwo przejść - w obrębie ulic Herbu Leliwa i Rycerstwa Polskiego - z jednej strony kanałku na drugą. Jest to realizacja pomysłu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Czytaj więcej: Mostek dla pieszych w Osi Królewskiej

Wiosenny Wilanów

Czytaj więcej: Wiosenny WilanówZapraszamy na wiosenne, świąteczne spacery. Po zimowej przerwie uruchomiona została fontanna w Osi Królewskiej. Kolorowe bratki ozdabiają Oś Królewską, skwer przy ul. Czekoladowej, skwer im. Pieniaka i skrzyżowanie Przyczółkowej i Przekornej w Powsinie. Kolorowe rabaty z tulipanów oraz narcyzów zakwitły wzdłuż ul. Wiertniczej. Na ul. Królowej Marysieńki, wzdłuż pasa ulicy, dosadzona została kocimiętka. 

Czytaj więcej: Wiosenny Wilanów

Tramwaj do Wilanowa - strona internetowa

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - strona internetowaTramwaj do Wilanowa - pytania i odpowiedzi. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej dedykowanej inwestycji budowy trasy szybkiego tramwaju do Wilanowa www.tramwajdowilanowa.pl. Jednocześnie Aleksander Świętochowski Przewodniczący Komisji Inwestycji i Infrastruktury Rady Dzielnicy Wilanów zaprasza na wtorkowe posiedzenie Komisji, podczas którego przedstawiciele spółki Tramwaje Warszawskie omówią stan przygotowań inwestycji. Posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4. 

 

Zawody pływackie w ramach WOM

Czytaj więcej: Zawody pływackie w ramach WOMW piątek, 7 kwietnia na basenie przy ul. Gubinowskiej 28/30 odbyły się dzielnicowe zawody pływackie w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Uczestniczyły w nich dzieci z trzech wilanowskich szkół podstawowych, z klas 3-6. Każda ze szkół wydelegowała 16 zawodników – 8 dziewcząt i 8 chłopców. Rywalizacja odbyła się w kategoriach przewidzianych w regulaminie WOM (dostępnym >tutaj<) tzn. stylem dowolnym oraz stylem grzbietowym. W zawodach wzięło udział łącznie 48 młodych sportowców. Wydarzeniu towarzyszyła prawdziwie sportowa atmosfera zdrowej rywalizacji. 

Czytaj więcej: Zawody pływackie w ramach WOM

Konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju miasta

Czytaj więcej: Konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju miastaKonsultacje społeczne projektu strategii rozwoju miasta #Warszawa2030 rozpoczną się 11 kwietnia br. i potrwają do 15 maja br. W toku kilkunastomiesięcznych prac, wspólnie z mieszkańcami, przedsiębiorcami, lokalnymi organizacjami, a także przedstawicielami Urzędu oraz Rady m.st. Warszawy, wypracowano wizję rozwoju miasta do 2030 r. oraz cele, które mają służyć jej osiągnięciu. Zebrane w toku konsultacji opinie i uwagi posłużą do ulepszenia dokumentu w wymiarze merytorycznym i formalnym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dzielnicowym spotkaniu dyskusyjnym, które odbędzie się 11 maja 2017 r. o godz. 17:30 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, ul. Klimczaka 2 (sala widowiskowa).

Więcej informacji na stronie: http://2030.um.warszawa.pl/

Radni zdecydowali – uczniowie pojadą bezpłatnie

Czytaj więcej: Radni zdecydowali – uczniowie pojadą bezpłatnieStołeczni radni przegłosowali zmiany - uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów będą podróżowali komunikacją miejską bezpłatnie, a mieszkańcy metropolii zapłacą mniej za bilety długookresowe ważne w obu strefach (1. i 2.).
- Naszym priorytetem jest zwiększenie udziału transportu zbiorowego w obsłudze podróży wykonywanych w Warszawie - z 56,9 do 65 proc., zmniejszenie liczby prywatnych aut wyjeżdżających codziennie na ulice oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń. Dlatego wprowadzamy zmiany w taryfie i bezpłatne przejazdy. Mamy nowoczesną komunikację i serdecznie zachęcam uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz mieszkańców metropolii do przesiadki. Naprawdę warto – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Czytaj więcej: Radni zdecydowali – uczniowie pojadą bezpłatnie

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony