Aktualności

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Wilanowie

Czytaj więcej: Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Wilanowie1 sierpnia Warszawa odda hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. Punktualnie o godz. 17:00 w całym mieście zawyją syreny alarmowe, które przypomną o bohaterskiej walce Powstańców. Zapraszamy mieszkańców Wilanowa do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Wilanowie.

Wilanów Jazz 2017 - koncert Łukasza Ojdany

Czytaj więcej: Wilanów Jazz 2017 - koncert Łukasza OjdanyZapraszamy na trzeci koncert w ramach Wilanów Jazz 2017. W niedzielę, 30 lipca, o godzinie 19:00 na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie zagra pianista Łukasz Ojdana.

To Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jeden z trzech filarów RGG, jednej z najlepiej rozpoznawalnych polskich formacji jazzowych, która w 2016 roku stała się integralną częścią nowego, polskiego kwartetu Tomasza Stańko. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat XIII edycji Programu Stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Nominowany w dwóch kategoriach: „Jazzowy Album Roku” i „Jazzowy Debiut Roku” do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”.

Czytaj więcej: Wilanów Jazz 2017 - koncert Łukasza Ojdany

Deratyzacja wzdłuż Kanału Wolickiego

Czytaj więcej:  Deratyzacja wzdłuż Kanału WolickiegoUrząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy informuje, iż od 25 lipca 2017 r. do 10 grudnia 2017 r. na terenie zieleni wzdłuż Kanału Wolickiego przy ul. Klimczaka i ul. Hlonda (odc. ul. Kieślowskiego – ul. św. U. Ledóchowskiej) prowadzona jest deratyzacja. Teren został objęty stałym monitoringiem.

Firma prowadząca deratyzację: Stołeczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji tel. 22 838 75 50 lub 601-815-759. Ewentualne uwagi proszę zgłaszać do ww. firmy lub do Wydziału Ochrony Środowiska tut. Urzędu (tel. 22 443-50-18 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub na numer Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na dzieci oraz o wyprowadzanie psów tylko na smyczy. Przypominamy również o bezwzględnym zakazie dokarmiania ptactwa w ww. rejonie.

Ostatnie tego lata przedstawienie z cyklu "Lato z Katarynką"

Czytaj więcej: Ostatnie tego lata przedstawienie z cyklu Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy Ludwik Rakowski oraz Dyrektor Centrum Kultury Wilanów zapraszają na, już ostatnie tego lata, przedstawienie teatralne z cyklu "Lato z Katarynką". W najbliższą niedzielę, 30 lipca wystawiona zostanie „Księżniczka Rosa i Klimek”.

Czytaj więcej: Ostatnie tego lata przedstawienie z cyklu "Lato z Katarynką"

„Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Warszawie

Czytaj więcej: „Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w WarszawieZajęcia wakacyjne w ramach akcji „Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej nr 169 im. Orła Białego w Warszawie, przy ul. Uprawnej 9/17 na terenie Powsinka dobiegają końca. Od 26 czerwca, kiedy akcja się rozpoczęła, w aktywnościach zorganizowanych przez szkołę wzięło udział prawie 300 dzieci w wieku 6-10 lat.

Czytaj więcej: „Lato w Mieście 2017” w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Warszawie

"Czekając na Joe" w ramach Filmowej Stolicy Lata w Wilanowie

Czytaj więcej: W sobotę, 29 lipca, przed Urzędem Dzielnicy Wilanów odbędzie się piąty seans z cyklu "4. żywioły" w ramach Filmowej Stolicy Lata w Wilanowie. Wyświetlony zostanie, film "Czekając na Joe” w reżyserii Kevina Macdonalda opowiadający o niebezpiecznej wyprawie górskiej, podczas której dwóch przyjaciół chce zdobyć szczyt Siula Grande w peruwiańskich Andach.

Czytaj więcej: "Czekając na Joe" w ramach Filmowej Stolicy Lata w Wilanowie

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony