Aktualności

Czy wiesz, że w Wilanowie...?

Czytaj więcej: Czy wiesz, że w Wilanowie...?W Urzędzie Dzielnicy organizowana jest nieodpłatna pomoc prawna. Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej uruchomiono w Warszawie w styczniu 2016 r. i działają one we wszystkich dzielnicach. Wilanowski punkt łączy miejsce nieodpłatnej pomoc prawnej udzielanej przez adwokata i radcę prawnego oraz realizowanej przez organizację pozarządową (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego). Znajduje się on na parterze, w budynku A Urzędu Dzielnicy, przy ul. Klimczaka 2. 

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać:

  • osoby do 26 roku życia,
  • osoby, które są w ciąży,
  • osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny,
  • seniorzy po ukończeniu 65 lat,
  • osoby, którym w okresie roku poprzedzającego zwrócenie się o udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, i wobec której w tym okresie nie wydano decyzji o zwrocie nienależnie pobranego świadczenia,
  • kombatanci,
  • weterani,
  • osoby, które w wyniku wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej lub awarii technicznej znalazły się w sytuacji zagrożenia lub poniosły straty.

Czytaj więcej: Czy wiesz, że w Wilanowie...?

Piknik Naukowy z Marią Skłodowską-Curie

Czytaj więcej: Piknik Naukowy z Marią Skłodowską-CurieW dniach 17-18 czerwca w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie odbędzie się Piknik Naukowy z Marią Skłodowską-Curie. Swoje stoiska będą prezentowały Instytuty i Jednostki Naukowe Polskiej Akademii Nauk oraz Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Czytaj więcej: Piknik Naukowy z Marią Skłodowską-Curie

Posiedzenie komisji - 26.06.2017 r.

Informujemy o posiedzeniu Komisji Rady Dzielnicy Wilanów: 

  • Komisja Inwestycji i Infrastruktury odbędzie się w dniu 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4. Porządek obrad w załączniku.

Załączniki:
Pobierz plik (Porządek obrad KIiI 26.06.2017.docx)Porządek obrad KIiI 26.06.2017.docx[ ]17 Kb

16 czerwca PPP będzie czynna

Czytaj więcej: 16 czerwca PPP będzie czynnaInformujemy, iż  16 czerwca 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie czynna w godzinach 8:00 - 16:00.

Ciąg dalszy remontu ulicy Drewny

Czytaj więcej: Ciąg dalszy remontu ulicy DrewnyInformujemy, że w dniach 15-19 czerwca Zarząd Dróg Miejskich przeprowadzi remont ulicy Drewny - jezdnię wschodnią (wjazdową do Warszawy). To kontynuacja robót w tym rejonie. Podczas dwóch weekendów wyremontowano zachodnią jezdnię ciągu ulic Przyczółkowej i Drewny, na odcinku od Marcepanowej do granicy miasta. To blisko 4,5 km tzw. cichego asfaltu. Prace rozpoczną się w czwartek 15 czerwca o godz. 15.00 i potrwają do 19 czerwca do godz. 04.00. Obejmą ulicę Drewny na odcinku od granicy miasta do ulicy Korbońskiego. W związku z pracami zamknięta dla ruchu będzie wschodnia jezdnia ul. Drewny, prowadząca w kierunku centrum. Ruch będzie odbywał się po jezdni zachodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na granicy miasta (na wysokości wjazdu do sklepu), a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego. Połączenia z jezdnią ul. Drewny w kierunku centrum nie będą miały: ul. Przyczółkowa (tzw. boczna od ul. Waflowej), łącznik przy stacji paliw i ul. Zapłocie. Skrzyżowanie z ul. Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących ul. Drewny z obu kierunków. Objazd dla tych relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Przekorna. Na jezdni wyłączonej z ruchu zostanie wymieniona nawierzchnia.

Zmiany w komunikacji w okresie 14-16 czerwca

Czytaj więcej: Zmiany w komunikacji w okresie 14-16 czerwca

Organizacja komunikacji miejskiej w dniach od 14 czerwca 2017 r. (środa) do 16 czerwca 2017 r. (piątek).

Czytaj więcej: Zmiany w komunikacji w okresie 14-16 czerwca

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony