Aktualności

Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek - ważne uchwały

Informujemy, że 9 lutego 2017 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwały:

  • Nr XLI/1060/2017 w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
  • Nr XLI/1061/2017 w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
  • Nr XLI/1062/2017 w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

Uchwały dostępne są na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy <link>

Ekrany akustyczne wzdłuż POW

Czytaj więcej: Ekrany akustyczne wzdłuż POWNa kolejnym posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa Dzielnicy Wilanów w dniu 13 lutego 2017 r., Radni podjęli uchwałę w sprawie opinii do projektu zabezpieczeń przed hałasem Dzielnicy Wilanów od przyszłej trasy "Południowej Obwodnicy Warszawy" i wystąpienia do Wojewody Mazowieckiego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Ministra Środowiska. Radni negatywnie ocenili zaprezentowany projekt zabezpieczeń akustycznych, przedstawionych przez GDDKiA na posiedzeniu Komisji w dniu 7 lutego 2017 r.
Informujemy, że wcześniej - z inicjatywy Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej - stanowisko w sprawie budowy obustronnych ekranów akustycznych w ramach budowy POW na odcinku wilanowskim, podjęła również Rada Dzielnicy Wilanów na posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2017 r.
Stanowisko Rady Dzielnicy i uchwała Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa dostępne są w załącznikach.

POW - film informacyjny

Czytaj więcej: POW - film informacyjnyBudowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest obecnie jednym z "gorących" tematów, szeroko komentowanych w mediach i na portalach społecznościowych.
Przygotowaliśmy krótki film informacyjny, który pokazuje przebieg trasy na terenie Wilanowa. Zapraszamy do wirtualnej podróży!
UWAGA! Film ma charakter poglądowy i nie jest projektem Południowej Obwodnicy Warszawy.

Czytaj więcej: POW - film informacyjny

BP 2018 - spotkania z projektodawcami

Czytaj więcej: BP 2018 - spotkania z projektodawcamiDYSKUTUJ O POMYSŁACH! 

Przejrzyj i skomentuj zgłoszone pomysły na stronie: www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub przyjdź na spotkanie z projektodawcami w Wilanowie. Spotkania odbędą się 1 marca, 9 marca, 15 marca w godzinach 17.30-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2, sala widowiskowa na parterze.
1 marca omawiane będą projekty ogólnodzielnicowe,
9 marca omawiane będą projekty z I obszaru,
15 marca omawiane będą projekty z II obszaru.
ZAPRASZAMY!

Przypomnienie o dotacjach na modernizacje kotłowni

Czytaj więcej: Przypomnienie o dotacjach na modernizacje kotłowni

Przypominamy, że do 31 marca można złożyć wniosek o dotację na modernizację kotłowni. Warszawiacy mogą otrzymać dopłaty od 7 000 do nawet 20 000 złotych. Wnioski należy składać w Biurze Ochrony Środowiska, Wydział Opiniowania Wniosków Ekologicznych, Pl. Starynkiewicza 7/9.

Więcej informacji na stronie:

http://zielona.um.warszawa.pl/dotacje

175. rocznica urodzin Walentego Pindelskiego

Czytaj więcej: 175. rocznica urodzin Walentego PindelskiegoUrząd Dzielnicy Wilanów oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na wieczornicę historyczną ku czci Walentego Pindelskiego, powstańca styczniowego z Urzecza spoczywającego na cmentarzu w Powsinie.
- godz. 16.00 - Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie,
- przemarsz pocztów sztandarowych na cmentarz powsiński,
- program słowno-muzyczny w Domu Pracy Tworczej na ul. Ptysiowej 3
Wstęp wolny!

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony