Aktualności

Veturilo w Wilanowie

Czytaj więcej: Veturilo w WilanowieVeturilo to sieć wypożyczalni miejskich rowerów dostępnych dla każdego, kto chce poruszać się rowerem po mieście. Pierwsze wypożyczalnie wystartowały w 2012 r. Sieć stale się rozwija. Aktualnie w Wilanowie znajduje się 6 stacji. 

Podstawowe Informacje.

Aby skorzystać z wypożyczalni należy zarejestrować się na stronie https://www.veturilo.waw.pl/ i wpłacić opłatę początkową: 10 zł. Aby wypożyczyć rower, należy podać w terminalu numer telefonu i PIN lub po prostu przyłożyć do niego kartę miejską. rower można wypożyczyć również za pomocą aplikacji mobilnej. Pierwsze 20 minut jazdy jest za darmo, zaś przejazd krótszy niż godzina kosztuje złotówkę. Druga godzina jazdy kosztuje 3 zł, trzecia – 5 zł, a czwarta i każda kolejna – 7 zł. Wypożyczenie nie może trwać dłużej niż 12 godzin.

Czytaj więcej: Veturilo w Wilanowie

Konsultacje społeczne „uchwały antysmogowej”

Czytaj więcej: Konsultacje społeczne „uchwały antysmogowej”W czwartek 20 lipca rozpoczęły się konsultacje uchwały antysmogowej. Uwagi można zgłaszać do 18 sierpnia.
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż ponad połowa zanieczyszczeń notowanych w Warszawie pochodzi spoza stolicy. Jednolite przepisy dot. spalania paliw pozwolą na kompleksową walkę z zanieczyszczeniami w całym regionie. Projekt uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw dostępny jest TUTAJ.

Szczegółowe informacje dotyczące formy zgłaszania uwag zamieszczone są w informacji na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod adresem:

http://www.mazovia.pl/komunikaty--konsultacje-spoleczne/konsultacje-spoleczne/art,135,konsultacje-spoleczne-uchwaly-antysmogowej.html

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Czytaj więcej: Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II31 lipca mija termin składania wniosków o stypendia dla uczniów. Studenci mają czas do 10 października.

W tym roku już po raz 13. warszawscy uczniowie i studenci mogą się ubiegać o Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Ten największy samorządowy program stypendialny w Polsce skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów uczących się w Warszawie.

Czytaj więcej: Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Przedszkole przy ul. Hlonda / ul. Pamiętnej

Czytaj więcej: Przedszkole przy ul. Hlonda / ul. PamiętnejTrwają odbiory techniczne nowego przedszkola na terenie Wilanowa Zachodniego.

W ramach inwestycji powstał dwukondygnacyjny budynek, częściowo podpiwniczony, o powierzchni 3 148 m2 oraz kubaturze 12 235 m3. Zaprojektowany został tak, by dzieci czuły się tu dobrze i bezpiecznie. Dostępne są: przestronne sale (w tym do zajęć rekreacyjno-zabawowych oraz indywidualnych), szatnie, sanitariaty, strefa kuchenna, zaplecze administracyjne oraz pomieszczenia techniczne. Z sali na pierwszym piętrze jest dostęp do dwóch zewnętrznych, zadaszonych przeszkleniem tarasów użytkowych. Na pierwszym piętrze swoje pokoje mają też opiekunowie, logopeda i psycholog. Pierwsze piętro to także rozdzielnia posiłków i zmywalnia, połączone windą kuchenną z blokiem żywieniowym na parterze.

Czytaj więcej: Przedszkole przy ul. Hlonda / ul. Pamiętnej

Ocena oddziaływania na środowisko przez POW - możliwość zgłaszania uwag i wniosków

Czytaj więcej: Ocena oddziaływania na środowisko przez POW - możliwość zgłaszania uwag i wniosków

Od 20 lipca do 21 sierpnia 2017 r. można zgłaszać uwagi i wnioski w formie pisemnej, elektronicznej i ustnej do protokołu w trakcie przeprowadzania ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

Dotyczy to odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy od węzła "Puławska" do węzła "Przyczółkowa" (bez węzłów).

Zgłoszone uwagi i wnioski będą rozpatrzone przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska przed uzgodnieniem warunków realizacji tego przedsięwzięcia.

Treść zawiadomienia Wojewody Mazowieckiego dostępna jest TUTAJ.

Uwagi i wnioski można składać w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, w Wydziale Infrastruktury, lub w formie elektronicznej na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Dane kontaktowe Wydziału znajdują się TUTAJ.

Drugie spotkanie ze Smurfami - przedstawienie dla dzieci

Czytaj więcej: Drugie spotkanie ze Smurfami - przedstawienie dla dzieciW piątek, 28 lipca, odbędzie się przedstawienie dla dzieci "Smurfy" zorganizowane przez Dyrektora i Radę Pedagogiczną Przedszkola nr 416 w Warszawie. To drugie spotkanie ze smurfami w wykonaniu kadry pedagogicznej przedszkola zlokalizowanego przy ul. Sytej 123. Pierwsze odbyło się w styczniu bieżącego roku.

Tym razem Smurfy wyjeżdżają na wakacje i podczas nich przeżyją niezapomniane przygody.

Wszystkie zainteresowane dzieci zapraszamy wraz z rodzicami na przedstawienie o godzinie 17:30 do Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (ul. Klimczaka 2).

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony