Aktualności

Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 2017 r.

Czytaj więcej: Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 2017 r.Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy opublikowało informację o dyżurach wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych w 2017 r.

Zapisy do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, będą prowadzane z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Szczegółowe informacje - wraz z wykazami dyżurów - znajdują się tutaj:

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne/14265_dyzury-wakacyjne-w

 

 

Ekrany akustyczne wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy - "nie" dla oszczędności kosztem spokoju mieszkańców

Na posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa w dniu 7 lutego 2017 r., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Austostrad przedstawiła prezentację dotyczącą budowy ekranów akustycznych wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy. Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński podkreślał, że przedstawione przez GDDKiA koncepcje nie zabezpieczają w wystarczającym stopniu interesu mieszkańców i nie gwarantują im odpowiedniej ochrony przed hałasem. Zarząd Dzielnicy od samego początku rozpoczęcia procesu inwestycyjnego budowy POW zabiega o właściwą i skuteczną ochronę mieszkańców przed hałasem, który będzie generowany podczas użytkowania Południowej Obwodnicy Warszawy. „Nie zgadzamy się na oszczędności kosztem komfortu życia mieszkańców. Domagamy się uwzględnienia uwag zgłaszanych w procesie dyskusji nad koncepcją budowy obwodnicy, w tym ekranów akustycznych, które we właściwy sposób zabezpieczą interes mieszkańców i zapewnią im właściwą ochronę przed hałasem” – mówi Artur Buczyński.

Prezentacja GDDKiA dostępna jest w załączniku.

Ekrany akustyczne wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy - "nie" dla oszczędności kosztem spokoju mieszkańców

 

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Austostrad przedstawiła prezentację dotyczącą budowy ekranów akustycznych wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy. Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński podkreślał, że przedstawione przez GDDKiA koncepcje nie zabezpieczają w wystarczającym stopniu interesu mieszkańców i nie gwarantują im odpowiedniej ochrony przed hałasem. Zarząd Dzielnicy od samego początku rozpoczęcia procesu inwestycyjnego budowy POW zabiega o właściwą i skuteczną ochronę mieszkańców przed hałasem, który będzie generowany podczas użytkowania Południowej Obwodnicy Warszawy. „Nie zgadzamy się na oszczędności kosztem komfortu życia mieszkańców. Domagamy się uwzględnienia uwag zgłaszanych w procesie dyskusji nad koncepcją budowy obwodnicy, w tym ekranów akustycznych, które we właściwy sposób zabezpieczą interes mieszkańców i zapewnią im właściwą ochronę przed hałasem” – mówi Artur Buczyński.

Prezentacja GDDKiA dostępna jest na stronie internetowej: www.wilanow.pl

Załączniki:
Pobierz plik (A i B Prezentacja_GDDKiA.pdf)A i B Prezentacja_GDDKiA.pdf[ ]9681 Kb

Łyżwy w ramach akcji "Zima w mieście"

Czytaj więcej: Łyżwy w ramach akcji Dziś rozpoczęły się ferie zimowe! To doskonały czas na wypoczynek. Zachęcamy do jego aktywnych form. Można wybrać się np. na łyżwy. Tym bardziej, że w tegorocznej akcji "Zima w Mieście" dzieci i młodzież szkolna mogą bezpłatnie korzystać z kilkunastu miejskich lodowisk. W Wilanowie dostępne jest lodowisko przy ul. Gubinowskiej 28/30. Zapraszamy!

Więcej informacji na temat dostępnych w Warszawie lodowisk można znaleźć tutaj:

http://www.zima.warszawa.pl/zima,11.html?locale=pl_PL%27,11.html?locale=pl_PL%27

Grafik lodowiska na Gubinowskiej jest tutaj.

Tramwaj do Wilanowa - jest pierwsza decyzja środowiskowa

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - jest pierwsza decyzja środowiskowa

Spółka Tramwaje Warszawskie otrzymała pierwszą decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy trasy tramwajowej do Wilanowa (odc. Dw. Zachodni – ul. Grójecka). To pierwszy odcinek trasy do Wilanowa (Wola – Wilanów Zachodni), który otrzymał decyzję środowiskową. Według założeń po trasie do Wilanowa mają kursować tramwaje dwukierunkowe. Projekt jest częścią budowy trasy szybkiego tramwaju od ul. Kasprzaka przez Dworzec Zachodni wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej, Banacha, Rostafińskich, Boboli, Rakowieckiej, Puławskiej, Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej, wraz z odnogą zakończoną terminalem w ul. Gagarina (z możliwością wyprowadzenia na Siekierki), odnogą w ul. Św. Bonifacego (zakończoną pętlą Stegny) oraz odnogą w ul. Branickiego (również zakończoną terminalem).

Szczegóły na stronie:

https://tw.waw.pl/2017/02/09/decyzje-srodowiskowa-budowe-trasy-tramwajowej-wilanow-odc-dw-zachodni-ul-grojecka/

Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat!

Czytaj więcej: Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat!Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat! W czwartek, 9 lutego świętowano tę rocznicę w Centrum Kultury Wilanów. Uroczystość została przygotowana przez samych studentów. Uświetniły ją arie operetkowe w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA. W realizację przedsięwzięcia włączyły się także wolontariuszki z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów.

Czytaj więcej: Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat!

W Wilanowie żyje się najdłużej

Czytaj więcej: W Wilanowie żyje się najdłużej

W której z 18 dzielnic Warszawy są najlepsze wskaźniki długości życia? W Wilanowie - zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Kobiety żyją średnio 86 lat, a mężczyźni prawie 81 lat. To wyniki lepsze niż w Szwajcarii – na poziomie Japonii.

Czytaj więcej: W Wilanowie żyje się najdłużej

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony