Aktualności

Konkurs "Palmy Wielkanocne" 2017

Czytaj więcej: Konkurs

Posiedzenia Komisji - 27,28,29,30.03.2017 r.

Informujemy o posiedzeniach Komisji Rady Dzielnicy Wilanów:

  • Komisji Edukacji i Wychowania, które odbędzie się w dniu 27 marca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4,
  • Komisji Kultury, Promocji i Dziedzictwa Historycznego, które odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4,
  • Komisji Spraw Społecznych Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, które odbędzie się w dniu 29 marca 2017r. (środa) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.
  • Komisji Inwestycji i Infrastruktury, które odbędzie się w dniu 30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

Rekrutacja do Przedszkola nr 424

Informacja dotycząca rekrutacji do Przedszkola nr 424 przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J (wcześniej ul. Zdrowa):
1. Wnioski o przyjęcie do Przedszkola nr 424 w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J należy składać w Przedszkolu nr 416 w Warszawie, ul. Syta 123.
2. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
do Przedszkola nr 424 w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J umieszczone zostaną w widocznym miejscu w siedzibie Przedszkola nr 416 w Warszawie, ul. Syta 123.
3. Pisemne potwierdzenie woli zapisów dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola nr 424
w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J należy składać w Przedszkolu nr 416
w Warszawie, ul. Syta 123.
4. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 424 w Warszawie,
ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J umieszczone zostaną w widocznym miejscu w siedzibie Przedszkola nr 416 w Warszawie, ul. Syta 123.

Czytaj więcej: Rekrutacja do Przedszkola nr 424

Mostek dla pieszych w Osi Królewskiej

Czytaj więcej: Mostek dla pieszych w Osi KrólewskiejRozpoczęliśmy budowę mostku dla pieszych w Osi Królewskiej, na odcinku pomiędzy ulicami Kieślowskiego i Sarmacka. Jest to inwestycja realizowana w ramach budżetu partycypacyjnego pod nazwą "Nasze zielone miejsce w Wilanowie". Mostek będzie obiektem jednoprzęsłowym, o konstrukcji stalowej z drewnianym pomostem i balustradami. Ułatwi komunikację pieszą w obrębie ulic Herbu Leliwa i Rycerstwa Polskiego, umożliwiając szybsze przedostanie się z jednej strony kanału na drugą.

Pierwsze kaczkomaty w Wilanowie

Czytaj więcej: Pierwsze kaczkomaty w WilanowieW Wilanowie pojawiły się automaty do karmienia kaczek zwane potocznie kaczkomatami. Jeden stanął nad Kanałem Wolickim – przy siłowni plenerowej w okolicach ul. Sarmackiej, drugi przy Potoku Służewieckim – przy ciągu pieszo-rowerowym. W kaczkomatach znajduje się karma dostosowana do karmienia ptaków, tj. mieszanka zawierająca nasiona oleiste, nasiona zbożowe, ziarna strączkowe, która będzie sukcesywnie uzupełniana. Przypominamy, że dokarmianie ptaków pieczywem jest dla nich szkodliwe, dlatego zachęcamy do korzystania z kaczkomatów. W diecie kaczek mogą znaleźć się również warzywa, ziarna zbóż, płatki zbożowe bez dodatków, kasze.

Nowe drzewa w Wilanowie

Czytaj więcej: Nowe drzewa w WilanowieNowe nasadzenia na pierwszy dzień wiosny. Wiosnę w Wilanowie witamy nowymi nasadzeniami. 10 nowych drzew pojawiło się w pasie drogi ul. Drewny w rejonie ul. Zapłocie. To Tilia cordata „Greenspire", czyli lipa drobnolistna „Greenspire", która została tu wsadzona w ramach weekendowych nasadzeń w dniach 18-19 marca ("Milion drzew dla Warszawy").

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony