Aktualności

Zajęcia rozwijające psychomotorykę w PPP

Czytaj więcej: Zajęcia rozwijające psychomotorykę w PPP

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24 zaprasza dzieci w wieku 5-6 lat na „Zajęcia rozwijające psychomotorykę”

Celami zajęć są:

  • kształtowanie koncentracji uwagi;
  • ćwiczenie spostrzegawczości i orientacji przestrzennej;
  • usprawnianie motoryki dużej i małej;
  • kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i percepcji słuchowej;
  • wyzwalanie u dzieci samodzielności i odwagi;
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Czytaj więcej: Zajęcia rozwijające psychomotorykę w PPP

Zmiany w rozkładach ZTM

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładach ZTMZarząd Transportu Miejskiego przedstawił zmiany w komunikacji miejskiej, które będą obowiązywały w okresie ferii szkolnych.

W dniach 11-26 lutego 2017 r.:

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładach ZTM

Portal historyczny o Wilanowie

Informujemy o ciekawej inicjatywie, dotyczącej historii Wilanowa i okolic. 30 stycznia rozpoczęło działalność czasopismo pn. „Cyfrowe Archiwum Wilanowa i Okolic” (w skrócie CAWIO), publikowane pod adresem: www.cawio.pl. To pierwsza tego typu strona internetowa dedykowana w głównej mierze historii całego mikroregionu lewobrzeżnego Urzecza oraz miejscowości sąsiadujących. Z założenia strona ma służyć przede wszystkim popularyzacji sylwetek zasłużonych osób wywodzących się ze społeczności lokalnej oraz miejsc, wydarzeń i faktów historycznych, mających związek w jakikolwiek sposób z wymienionym obszarem. Zachęcamy do odwiedzenia tej strony.

Sukces Szkoły Podstawowej nr 261

Czytaj więcej: Sukces Szkoły Podstawowej nr 261 Szkoła Podstawowa nr 261 druga w Warszawie! To duży sukces wilanowskiej placówki, z którego jesteśmy bardzo dumni. Ranking publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w Warszawie w 2016 r. opublikował portal egzaminy.edu.pl. Tworząc ranking publicznych i niepublicznych szkół podstawowych w Warszawie uwzględniono te placówki, których średni wynik ze sprawdzianu szóstoklasisty z języka polskiego i matematyki w 2016 był powyżej średniej dla Warszawy – 74.15%. Średni wynik SP 261 to 83,65, do dało szkole drugie miejsce. Gratulujemy! Link do rankigu: 

http://egzaminy.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1084

 

 

Referendum warszawskie

Czytaj więcej: Referendum warszawskie

Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie zmiany granic miasta. Warszawiacy już 26 marca 2017 r. będą mogli wypowiedzieć się, czy ich zdaniem dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin to dobry pomysł na zmianę ustroju stolicy.

"Mazowsze" w Wilanowie

Czytaj więcej:

W czwartek, 2 lutego Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wystąpił z koncertem polskich kolęd i pastorałek. Koncert odbył się w scenerii Świątyni Opatrzności Bożej. Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za wspólne kolędowanie.

Wydarzenie objął patronatem honorowym kard. Kazimierz Nycz Metropolita Warszawski i Ludwik Rakowski Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Czytaj więcej: "Mazowsze" w Wilanowie

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony