Aktualności

Urząd Dzielnicy Wilanów z tytułem Miejsca Przyjaznego Seniorom

Czytaj więcej: Urząd Dzielnicy Wilanów z tytułem Miejsca Przyjaznego SenioromWilanów był dziś miejscem wyjątkowego wydarzenia. W Centrum Kultury Wilanów odbyła się gala finałowa konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom, organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz stołeczny ratusz. Jesteśmy dumni, że aż 4 zgłoszone miejsca z terenu Wilanowa otrzymały to wyróżnienie.
Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” przyznawany jest w 5 kategoriach:
1) publiczne instytucje obsługi mieszkańców - tutaj wyróżniono Urząd Dzielnicy Wilanów - już po raz drugi;
2) sport i rekreacja;
3) kultura, rozrywka, edukacja - certyfikaty otrzymały nasze fantastyczne placówki: Centrum Kultury Wilanów i Biblioteka Publiczna - obie po raz drugi;
4) gastronomia - restauracje, kawiarnie, bary mleczne;
5) zakłady opieki zdrowotnej, apteki - tutaj nagrodzono Przychodnię Lekarską nr 33 przy ul. Przyczółkowej 33.
Galę uświetniły występy dwóch zespołów, działających przy Centrum Kultury Wilanów, w których występują seniorzy: Powsinianie i Radosna.

W tym roku mieszkańcy zgłosili 45 miejsc. Kapituła konkursu powołana przez Warszawską Radę Seniorów wybrała 19 obiektów, które spełniają kryteria konkursu i otrzymają certyfikat oraz specjalny znak do umieszczenia na obiekcie.
Miejsca wyróżnione w konkursie nie mają barier architektonicznych, posiadają atrakcyjną ofertę skierowaną do osób starszych, są otwarte na ich potrzeby i wychodzą na przeciw ich oczekiwaniom. To miejsca, w których seniorzy czują się swobodnie.

Czytaj więcej: Urząd Dzielnicy Wilanów z tytułem Miejsca Przyjaznego Seniorom

"Warszawska Syrenka" - zgłoszenia

Czytaj więcej: Jeszcze tylko do 17 marca można zgłosić swój udział w 40. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”, który organizują Centrum Kultury Wilanów i Mazowiecki Instytut Kultury. Eliminacje dzielnicowe odbędą się w czwartek, 23 marca, w Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3, od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Kultury Wilanów. Wwypełnioną kartę zgłoszenia i oświadczenie) można składać osobiście w recepcji Centrum Kultury Wilanów na ul. Kolegiackiej 3 lub przesłać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . 

Zapraszamy!

Tramwaj do Wilanowa - bardzo ważne decyzje

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - bardzo ważne decyzjeTramwaj do Wilanowa dostał dwie kolejne decyzje środowiskowe. Tym razem dla odcinka mokotowskiego i wilanowskiego. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie inwestycji. W połowie lutego informowaliśmy, że Spółka Tramwaje Warszawskie otrzymała pierwszą decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy trasy tramwajowej do Wilanowa (odc. Dw. Zachodni – ul. Grójecka). To pierwszy odcinek trasy do Wilanowa (Wola – Wilanów Zachodni), który otrzymał decyzję środowiskową. Według założeń po trasie do Wilanowa mają kursować tramwaje dwukierunkowe. Projekt jest częścią budowy trasy szybkiego tramwaju od ul. Kasprzaka przez Dworzec Zachodni wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej, Banacha, Rostafińskich, Boboli, Rakowieckiej, Puławskiej, Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej, wraz z odnogą zakończoną terminalem w ul. Gagarina (z możliwością wyprowadzenia na Siekierki), odnogą w ul. Św. Bonifacego (zakończoną pętlą Stegny) oraz odnogą w ul. Branickiego (również zakończoną terminalem).

V Królewski Festiwal Światła - relacja

Czytaj więcej: V Królewski Festiwal Światła - relacja

Drugi dzień atrakcji w ramach V Królewskiego Festiwalu Światła - 12 marca 2017 r. - spełnił oczekiwania wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór w Wilanowie. Publiczność zgromadzona na parkingu przy ul. Kostki-Potockiego miała okazję podziwiać Fireshow, a także odwiedzić Planetarium, w którym dzieci mogły dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o gwiazdach i planetach. Pokazy Światła i Dźwięku na fasadzie Budynku Ratusza przyciągnęły setki widzów - podobnie jak mappingi na Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz na fasadzie Kościoła św. Anny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inne świetlne atrakcje.

Dziękujemy za obecność!   

Czytaj więcej: V Królewski Festiwal Światła - relacja

Dyżury przedszkoli w wakacje 2017

Informujemy o komunikacie Biura Edukacji dotyczącego informacji na temat zapisów do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zapisy będą prowadzane z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Na stronie Biura Edukacji: www.edukacja.warszawa.pl  znajdują się: wykazy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wraz z terminarzem dyżurów, zasady prowadzenia zapisów na dyżur wakacyjny oraz ich harmonogram. 

Sprawozdanie z wykonania budżetu 2016 r. przyjęte przez Radę Dzielnicy

8 marca 2017 r. odbyła się XXVII sesja Rady Dzielnicy Wilanów (link do porządku obrad). Najważniejszym punktem sesji było podjęcie uchwały dotyczącej przyjęcia sprawozdania z wykonania załącznika dzielnicowego do budżetu m.st. Warszawy za 2016 r. Należy podkreślić, iż wydatki inwestycyjne w 2016 r. – podobnie jak w 2015 r. – wyniosły prawie 50 mln zł, w tym 23 mln zł na budowę placówek oświatowych, a 15 mln zł na budowę dróg. Ponadto radni przyjęli stanowisko sprzeciwiające się zmianom zawartym w projekcie ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Przyjęto także stanowisko proponujące wydłużenie terminów na składanie wniosków o dotacje m.in. na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. W załączniku sprawozdanie z wykonania załącznika budżetowego.  

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony