Aktualności

1 marca wraca rower miejski Veturilo

Czytaj więcej: 1 marca wraca rower miejski VeturiloOd 1 marca 2017 r. warszawiacy znów będą mogli korzystać z Veturilo. 6 stacji znajduje się w Wilanowie. Ich lokalizacje dostępne są na mapie pod adresem: www.rowery.um.warszawa.pl/mapa-rowerowa.rowery.um.warszawa.pl/mapa-rowerowa. To będzie sezon zmian - pojawią się nowe stacje, rowery i terminale oraz wiele innych udogodnień dla użytkowników jednośladów. Nowe rowery mają wyższą i wygodniejszą kierownicę, obrotowy dzwonek wsuwany na kierownicę, przedni bagażnik i szerokie, nieprzemakalne siodełko. Na każdym z jednośladów umieszczono kod QR, który umożliwia jego szybkie wypożyczenie przez aplikację mobilną (bez terminala). Terminale wyposażono w nowoczesne, kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym i obsługą płatności zbliżeniowych oraz w uniwersalną pompkę rowerową. Rowery będzie można wypożyczać i zwracać za pomocą aplikacji mobilnej, a każdy stojak ma diodę, sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć. Wszelkie zgłoszenia i uwagi dotyczące funkcjonowania systemu będą przyjmowane – przez całą dobę – przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Czytaj więcej: 1 marca wraca rower miejski Veturilo

POW - film informacyjny

Czytaj więcej: POW - film informacyjnyBudowa Południowej Obwodnicy Warszawy jest obecnie jednym z "gorących" tematów, szeroko komentowanych w mediach i na portalach społecznościowych.
Przygotowaliśmy krótki film informacyjny, który pokazuje przebieg trasy na terenie Wilanowa. Zapraszamy do wirtualnej podróży!
UWAGA! Film ma charakter poglądowy i nie jest projektem Południowej Obwodnicy Warszawy.

Czytaj więcej: POW - film informacyjny

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 3-4 lat

Czytaj więcej: Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 3-4 latJuż w najbliższy wtorek, 28 lutego 2017 r. odbędą się pierwsze zajęcia w ramach nowego cyklu zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 3-4 lat, które nie są objęte edukacją przedszkolną. Celami zajęć są:

  • stymulowanie rozwoju psychoruchowego,
  • rozwijanie umiejętności emocjonalno-społecznych,
  • kształtowanie poczucia własnej wartości.

Będą się one odbywać we wtorki, w godzinach 14:00 - 14:45, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24 (al. Rzeczypospolitej 14). Cykl obejmuje 15 spotkań. Liczba dzieci w grupie: 6-8. Należy zapisywać się telefoniczne w sekretariacie poradni (tel. 22 858-20-29) - zostało tylko kilka wolnych miejsc!

Przypomnienie o dotacjach na modernizacje kotłowni

Czytaj więcej: Przypomnienie o dotacjach na modernizacje kotłowni

Przypominamy, że do 31 marca można złożyć wniosek o dotację na modernizację kotłowni. Warszawiacy mogą otrzymać dopłaty od 7 000 do nawet 20 000 złotych. Wnioski należy składać w Biurze Ochrony Środowiska, Wydział Opiniowania Wniosków Ekologicznych, Pl. Starynkiewicza 7/9.

Więcej informacji na stronie:

http://zielona.um.warszawa.pl/dotacje

Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek - ważne uchwały

Informujemy, że 9 lutego 2017 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwały:

  • Nr XLI/1060/2017 w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
  • Nr XLI/1061/2017 w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
  • Nr XLI/1062/2017 w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

Uchwały dostępne są na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy <link>

Ekrany akustyczne wzdłuż POW

Czytaj więcej: Ekrany akustyczne wzdłuż POWNa kolejnym posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa Dzielnicy Wilanów w dniu 13 lutego 2017 r., Radni podjęli uchwałę w sprawie opinii do projektu zabezpieczeń przed hałasem Dzielnicy Wilanów od przyszłej trasy "Południowej Obwodnicy Warszawy" i wystąpienia do Wojewody Mazowieckiego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Ministra Środowiska. Radni negatywnie ocenili zaprezentowany projekt zabezpieczeń akustycznych, przedstawionych przez GDDKiA na posiedzeniu Komisji w dniu 7 lutego 2017 r.
Informujemy, że wcześniej - z inicjatywy Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej - stanowisko w sprawie budowy obustronnych ekranów akustycznych w ramach budowy POW na odcinku wilanowskim, podjęła również Rada Dzielnicy Wilanów na posiedzeniu w dniu 31 stycznia 2017 r.
Stanowisko Rady Dzielnicy i uchwała Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa dostępne są w załącznikach.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony