Aktualności

Rekrutacja 2017/2018

Informujemy, że na stronie internetowej Biura Edukacji

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/14143_rekrutacja-do-przedszkoli-oddzialow

została zamieszczona informacja dotycząca rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i kl. pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018. 

Wymień piec - zadbaj o powietrze

Czytaj więcej: Wymień piec - zadbaj o powietrzePrzypominamy, że trwa nabór wniosków na wymianę pieców, kotłów węglowych na ekologiczne źródła ogrzewania lub podłączenie do sieci miejskiej. Mieszkańcy mogą ubiegać się o dofinansowanie do 75% kosztów wymiany starych pieców węglowych. Wnioski są dostępne na stronie Biura Ochrony Środowiska oraz na zielona.um.warszawa.pl i w Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Nabór wniosków trwa do 31 marca 2017 r. 

Turniej Halowej Piłki Nożnej

Czytaj więcej: Turniej Halowej Piłki Nożnej

W sobotę, 28 stycznia 2017 r. w hali sportowej Centrum Sportu Wilanów przy ul. Wiertniczej 26A odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Uczestniczyły w nim zespoły w kategorii open – powyżej 16 roku życia. 

Na trybunach łącznie zasiadło ponad 180 fanów piłki nożnej i biorących w turnieju zespołów. W fazie grupowej wzięło udział 12 drużyn podzielonych na trzy grupy.

Czytaj więcej: Turniej Halowej Piłki Nożnej

Wilanów się powiększył

Czytaj więcej: Wilanów się powiększyłZgodnie z uchwałą Rady Warszawy nr XXXVIII/967/2016 z 15 grudnia 2016 Wilanów powiększył się o teren przy skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Nałęczowskiej, tzw. "rożek". W tym roku miejsce to zostanie uporządkowane. Będziemy także rozmawiać z mieszkańcami o koncepcji zagospodarowania tego terenu. Treść uchwały dostępna jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/09FB158F-6A16-4CD9-9210-0178E125ED9D,frameless.htm

 

 

Inwestujemy w oświatę

Czytaj więcej: Inwestujemy w oświatęZarząd Dzielnicy Wilanów proponuje wprowadzenie do budżetu m.st. Warszawy na rok 2017 zmian, które umożliwią następujące inwestycje:
- rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 358 przy ul. św. U. Ledóchowskiej 10 w celu przygotowania jej do zmian w oświacie,
- budowa kolejnego przedszkola na terenie Wilanowa Zachodniego,
- budowa żłobka na terenie Wilanowa Zachodniego,
- budowa przedszkola przy ul. Latoszki.
Liczba mieszkańców Wilanowa dynamicznie rośnie. Nasza dzielnica ma najwyższy w Warszawie przyrost naturalny i największy udział osób poniżej 18 roku życia w strukturze wieku. Dlatego w tym roku planujemy także pozyskać działkę pod budowę kolejnej szkoły podstawowej w Miasteczku Wilanów. Proponowane inwestycje wymagają akceptacji Rady m.st. Warszawy.
Szkoła Podstawowa nr 358 (na zdjęciu) miałaby zostać rozbudowana.

Spotkania z rodzicami

Czytaj więcej: Spotkania z rodzicamiSzanowni Rodzice uczniów przyszłych klas pierwszych oraz oddziałów przedszkolnych dla dzieci sześcioletnich.
Zapraszamy na spotkania informacyjne, które odbęda się w następujących szkołach:
- 30 stycznia o godz. 18.00 w Zespole Szkół nr 123, ul. Uprawna 9/17;                    

- 1 lutego o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej nr 358, ul. Ledóchowskiej 10;
- 2 lutego o godz. 18.00, w auli Zespołu Szkół Nr 2 im. Wandy Rutkiewicz, ul. Gubinowska 28/30.
Na spotkaniach obecni będą m.in. nauczyciele - wychowawcy nauczania wczesnoszkolnego, przedszkolnego, pedagog, logopeda oraz kierownik świetlicy. Zapraszamy!

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony