Aktualności

"Sport 50+" zapisy na kolejną edycję

Czytaj więcej: Miło nam poinformować, że w tym roku kontynuujemy program "Sport 50+" skierowany do wilanowskich seniorów. Zapisy odbędą się w dniach: 26 stycznia w godz. 15.00-17.00 i 27 stycznia w godz. 8.00-10.00 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2. Uwaga! Ilośc miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

Warszawa walczy ze smogiem

Czytaj więcej: Warszawa walczy ze smogiemWarszawa walczy ze smogiem

W dniu 12.01.2017 r. weszła w życie Uchwała nr XXXVIII/975/2016 Rady m.st. Warszawy z dnia 15.12.2016 r. w sprawie zasad udzielania dotacji celowej na finansowanie lub dofinansowanie inwestycji na terenie m.st. Warszawy, służących ochronie środowiska
i gospodarce wodnej. Program dotyczy dofinansowania wymiany kotłów węglowych. Wnioski można składać od 12 stycznia do końca marca. Szczegółowych informacji udziela Biuro Ochrony Środowiska - Wydział Opiniowania Wniosków Ekologicznych. Informacje znajdują się też na stronie Biura Ochrony Środowiska. 

 I Wilanowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

Czytaj więcej: I Wilanowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

18 stycznia w Centrum Kultury Wilanów odbyły się eliminacje I Wilanowskiego Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Aniołkowe Śpiewanie” 2017.

Jako pierwsze występowały grupy przedszkolne, następnie uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjaliści. Wszyscy młodzi artyści zostali gorąco przyjęci i nagrodzeni brawami przez publiczność, która wypełniła salę kameralną w Centrum Kultury Wilanów.
Ogłoszenie wyników (lista laureatów bez miejsc) nastąpi 23 stycznia na stronie Centrum Kultury Wilanów: www.kulturawilanow.pl
Koncert finałowy, podczas którego zaśpiewają laureaci odbędzie się 28 stycznia.

Czytaj więcej: I Wilanowski Festiwal Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych

Inkubator Mieszkania2030

Czytaj więcej: Inkubator Mieszkania2030

Rusza nabór do Inkubatora Mieszkania2030 - specjalnego procesu, w którym mają powstać rozwiązania i pomysły jak poprawić sytuację na rynku najmu w Warszawie. Rozwiązania te zaprojektują warszawiacy, a nie specjaliści. Dzieląc się swoim doświadczeniem, przy wsparciu ekspertów, w ciągu trzech tygodni będą pracować nad rozwiązaniami najbardziej odpowiadającymi ich potrzebom.

Efekty Inkubatora staną się częścią powstającego właśnie programu mieszkaniowego - Mieszkania2030. Ma on stworzyć wytyczne dla nowej polityki mieszkaniowej. Jej celem jest doprowadzenie do powstania szerokiej oferty mieszkaniowej odpowiedniej do potrzeb oraz zasobów wszystkich warszawianek i warszawiaków. Proces ten zakłada szeroką partycypację społeczną poprzez różnego rodzaju narzędzia włączające szerokie grono odbiorców – debaty, konsultacje i właśnie Inkubator. Tak wypracowany program ma zostać przyjęty przez Radę m.st. Warszawy jeszcze w tym roku.

Do udziału w Inkubatorze zapraszamy osoby, które: 
• wynajmują lub wynajmowały mieszkanie w Warszawie,
• interesują się naszym miastem i chcą zmieniać je na lepsze.
Nie trzeba znać się na rynku najmu, nie trzeba być specjalistą. 
Wystarczy wypełnić formularz i przesłać go do 20 stycznia.

 

Czytaj więcej: Inkubator Mieszkania2030

Bajkowe teatrzyki w Wilanowie

Czytaj więcej: Bajkowe teatrzyki w Wilanowie

W najbliższą sobotę, 21 stycznia o godz. 12:00, wystawiona zostanie sztuka dla dzieci pod tytułem „Bazyliszek”. Tym samym kontynuujemy cykl „Bajkowych teatrzyków w Wilanowie” rozpoczęty w 2016 r. Przedstawienia będą się odbywać w wybrane soboty w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów przy ul. F. Klimczaka 2.
Projekt przewiduje wystawienie 10 sztuk, przygotowanych przez aktorów teatrów dziecięcych, w terminie od stycznia do grudnia 2017 r.

Czytaj więcej: Bajkowe teatrzyki w Wilanowie

"Zima w mieście 2017"

Czytaj więcej: Zapraszamy do udziału w corocznym programie finansowanym przez m.st. Warszawa "Zima w mieście". Podczas ferii zimowych, tj w dniach 13-24 lutego uczniowie mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach organizowanych przez różne instytucje. W programie biorą udział 2 wilanowskie szkoły: Zespół Szkół nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 358. Zachęcamy do udziału! 

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony