Aktualności

BP 2018 - spotkania z projektodawcami

Czytaj więcej: BP 2018 - spotkania z projektodawcamiDYSKUTUJ O POMYSŁACH! 

Przejrzyj i skomentuj zgłoszone pomysły na stronie: www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub przyjdź na spotkanie z projektodawcami w Wilanowie. Spotkania odbędą się 1 marca, 9 marca, 15 marca w godzinach 17.30-20.00 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów ul. Klimczaka 2, sala widowiskowa na parterze.
1 marca omawiane będą projekty ogólnodzielnicowe,
9 marca omawiane będą projekty z I obszaru,
15 marca omawiane będą projekty z II obszaru.
ZAPRASZAMY!

Łyżwy w ramach akcji "Zima w mieście"

Czytaj więcej: Łyżwy w ramach akcji Dziś rozpoczęły się ferie zimowe! To doskonały czas na wypoczynek. Zachęcamy do jego aktywnych form. Można wybrać się np. na łyżwy. Tym bardziej, że w tegorocznej akcji "Zima w Mieście" dzieci i młodzież szkolna mogą bezpłatnie korzystać z kilkunastu miejskich lodowisk. W Wilanowie dostępne jest lodowisko przy ul. Gubinowskiej 28/30. Zapraszamy!

Więcej informacji na temat dostępnych w Warszawie lodowisk można znaleźć tutaj:

http://www.zima.warszawa.pl/zima,11.html?locale=pl_PL%27,11.html?locale=pl_PL%27

Grafik lodowiska na Gubinowskiej jest tutaj.

175. rocznica urodzin Walentego Pindelskiego

Czytaj więcej: 175. rocznica urodzin Walentego PindelskiegoUrząd Dzielnicy Wilanów oraz Centrum Kultury Wilanów zapraszają na wieczornicę historyczną ku czci Walentego Pindelskiego, powstańca styczniowego z Urzecza spoczywającego na cmentarzu w Powsinie.
- godz. 16.00 - Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie,
- przemarsz pocztów sztandarowych na cmentarz powsiński,
- program słowno-muzyczny w Domu Pracy Tworczej na ul. Ptysiowej 3
Wstęp wolny!

Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat!

Czytaj więcej: Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat!Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat! W czwartek, 9 lutego świętowano tę rocznicę w Centrum Kultury Wilanów. Uroczystość została przygotowana przez samych studentów. Uświetniły ją arie operetkowe w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA. W realizację przedsięwzięcia włączyły się także wolontariuszki z Młodzieżowej Rady Dzielnicy Wilanów.

Czytaj więcej: Wilanowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ma już 5 lat!

Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 2017 r.

Czytaj więcej: Dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w 2017 r.Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy opublikowało informację o dyżurach wakacyjnych w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych w 2017 r.

Zapisy do dyżurujących w okresie wakacyjnym przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, będą prowadzane z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Szczegółowe informacje - wraz z wykazami dyżurów - znajdują się tutaj:

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki-dyzury-wakacyjne/14265_dyzury-wakacyjne-w

 

 

Ekrany akustyczne wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy - "nie" dla oszczędności kosztem spokoju mieszkańców

Na posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa w dniu 7 lutego 2017 r., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Austostrad przedstawiła prezentację dotyczącą budowy ekranów akustycznych wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy. Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński podkreślał, że przedstawione przez GDDKiA koncepcje nie zabezpieczają w wystarczającym stopniu interesu mieszkańców i nie gwarantują im odpowiedniej ochrony przed hałasem. Zarząd Dzielnicy od samego początku rozpoczęcia procesu inwestycyjnego budowy POW zabiega o właściwą i skuteczną ochronę mieszkańców przed hałasem, który będzie generowany podczas użytkowania Południowej Obwodnicy Warszawy. „Nie zgadzamy się na oszczędności kosztem komfortu życia mieszkańców. Domagamy się uwzględnienia uwag zgłaszanych w procesie dyskusji nad koncepcją budowy obwodnicy, w tym ekranów akustycznych, które we właściwy sposób zabezpieczą interes mieszkańców i zapewnią im właściwą ochronę przed hałasem” – mówi Artur Buczyński.

Prezentacja GDDKiA dostępna jest w załączniku.

Ekrany akustyczne wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy - "nie" dla oszczędności kosztem spokoju mieszkańców

 

Na wczorajszym posiedzeniu Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Austostrad przedstawiła prezentację dotyczącą budowy ekranów akustycznych wzdłuż Południowej Obwodnicy Warszawy. Obecny na spotkaniu wiceburmistrz Dzielnicy Wilanów Artur Buczyński podkreślał, że przedstawione przez GDDKiA koncepcje nie zabezpieczają w wystarczającym stopniu interesu mieszkańców i nie gwarantują im odpowiedniej ochrony przed hałasem. Zarząd Dzielnicy od samego początku rozpoczęcia procesu inwestycyjnego budowy POW zabiega o właściwą i skuteczną ochronę mieszkańców przed hałasem, który będzie generowany podczas użytkowania Południowej Obwodnicy Warszawy. „Nie zgadzamy się na oszczędności kosztem komfortu życia mieszkańców. Domagamy się uwzględnienia uwag zgłaszanych w procesie dyskusji nad koncepcją budowy obwodnicy, w tym ekranów akustycznych, które we właściwy sposób zabezpieczą interes mieszkańców i zapewnią im właściwą ochronę przed hałasem” – mówi Artur Buczyński.

Prezentacja GDDKiA dostępna jest na stronie internetowej: www.wilanow.pl

Załączniki:
Pobierz plik (A i B Prezentacja_GDDKiA.pdf)A i B Prezentacja_GDDKiA.pdf[ ]9681 Kb

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony