Aktualności

Działajmy wspólnie dla czystego powietrza

Czytaj więcej: Działajmy wspólnie dla czystego powietrza Informujemy, że 12 stycznia 2017 r. Biuro Ochrony Środowiska rozpocznie nabór wniosków o udzielenie dotacji na realizację inwestycji polegających na modernizacji kotłowni. Wnioski będą przyjmowane do 31 marca 2017 r. Szczegółowych informacji udziela Wydział Opiniowania Wniosków Ekologicznych Biura Ochrony Środowiska. 12 stycznia informacje będą także dostępne na stronie internetowej BOŚ w zakładce "dofinansowanie realizacji przedsięwzięć służących ochronie środowiska i gospodarce wodnej".
Co zanieczyszcza powietrze w Warszawie?
Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza jest transport samochodowy, a w sezonie grzewczym spalanie w domowych kotłach i piecach najtańszych paliw stałych – węgla niskiej jakości (w tym miału) i nielegalnie odpadów komunalnych.
Dlaczego powinniśmy działać wspólnie?
Dla własnego zdrowia! Zanieczyszczenia powietrza są przyczyną m.in. przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i niewydolności płuc, astmy oskrzelowej, miażdżycy, nadciśnienia i niewydolności serca, a także chorób nowotworowych i alergii.

Czytaj więcej: Działajmy wspólnie dla czystego powietrza

Południowa Obwodnica Warszawy coraz bliżej realizacji

Czytaj więcej: Południowa Obwodnica Warszawy coraz bliżej realizacjiWojewoda Mazowiecki wydał pierwszą decyzję zezwalającą na rozpoczęcie robót w rejonie przyszłej Południowej Obwodnicy Warszawy. Decyzja ta jest jednym z etapów budowy S2 Puławska – Lubelska na odcinku przebiegającym przez Ursynów informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Pozwolenie na Budowę dotyczy wzmocnienia tunelu szlakowego I linii metra warszawskiego w rejonie przejścia przyszłego tunelu drogi ekspresowej S2 POW. Roboty będą wykonywane w rejonie skrzyżowania ulic Płaskowickiej i KEN. Polegać będą na wykonaniu konstrukcji wsporczej i wzmacniającej tunel metra w celu umożliwienia przejścia tunelem drogowym pod linią metra. Ponadto będą prowadzone prace związane z istniejącą kolidującą infrastrukturą podziemną.

Czytaj więcej: Południowa Obwodnica Warszawy coraz bliżej realizacji

Ustawa o wspieraniu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”

W dniu 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 17 listopada 2016 r. o wspieraniu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. Realizatorem zadania w Dzielnicy Wilanów, w tym w szczególności wydawania decyzji administracyjnych o ustalenie prawa do jednorazowego świadczenia w wysokości 4 tysięcy złotych, przysługującego z tytułu urodzenia się żywego dziecka, posiadającego zaświadczenie o ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalnej chorobie zagrażającej życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, będzie Wydział Spraw Społecznych i Świadczeń dla Dzielnicy Wilanów. W Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wilanów zadanie to będzie realizował asystent rodziny w zakresie wsparcia i poradnictwa.

Posiedzenia Komisji - 4, 10, 17 stycznia 2017 r.

Informujemy o posiedzeniach Komisji: 

  • Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, w dniu 4 stycznia 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

  • Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, w dniu 10 stycznia 2017 (wtorek) o godz. 17.00 w sali obrad Rady Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 4.

  • Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, w dniu 17 stycznia (wtorek) o godz. 17.00 w sali obrad Rady Dzielnicy Wilanów, Urzędu Dzielnicy, ul. F. Klimczaka 4.

Doświetlone przejścia dla pieszych

Czytaj więcej: Doświetlone przejścia dla pieszychZarząd Dróg Miejskich doświetli 8 przejść dla pieszych w Wilanowie. Przy doświetlaniu przejść zastosowane zostaną oprawy o innej barwie światła niż oświetlenie na danej ulicy (najczęściej jest to białe światło, które znacząco poprawia widoczność na przejściu i w strefie dojścia).
Roboty będą polegały na ułożeniu nowych kabli oświetleniowych, montażu nowych fundamentów, słupów oświetleniowych oraz nowych opraw oświetleniowych i powinny zakończyć się najpóźniej w lipcu br.

Czytaj więcej: Doświetlone przejścia dla pieszych

Rondo na skrzyżowaniu ul. Branickiego i al. Rzeczypospolitej

Czytaj więcej: Rondo na skrzyżowaniu  ul. Branickiego i al. RzeczypospolitejUWAGA!
Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Branickiego i al. Rzeczypospolitej. Prace prowadzi Zarząd Dróg Miejskich. To tymczasowe rozwiązanie, które pozwoli poprawić bezpieczeństwo. Na środku tarczy skrzyżowania pojawiła się wyspa z betonowych barier, korygowane są także krawężniki oraz oznakowanie poziome i pionowe. Nowe rondo będzie gotowe w ciągu najbliższych kilku dni. Prosimy o ostrożną jazdę.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony