Aktualności

Audyt przejść dla pieszych

Czytaj więcej: Audyt przejść dla pieszych100 przejść dla pieszych na terenie Wilanowa do kontroli. Zarząd Dzielnicy Wilanów zdecydował o przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na drogach będących w zarządzie Dzielnicy Wilanów. Analizie poddane zostaną: jakość oświetlenia ulicznego i kontrola organizacji ruchu w obrębie przejść dla pieszych. Audyt już się rozpoczął, a jego wyniki poznamy pod koniec września br. Na podstawie rekomendacji po audycie wdrożone zostaną rozwiązania, poprawiające bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Utwardzanie dróg gruntowych w Wilanowie

Czytaj więcej: Utwardzanie dróg gruntowych w WilanowieKilkanaście kilometrów lokalnych ulic w Warszawie zyska w tym roku utwardzoną nawierzchnię. W Dzielnicy Wilanów będą to ul. Łucznicza (prace już się rozpoczęły), ul. Ruczaj i ul. 31 KUD. Ogólna kwota przeznaczona na program poprawienia jakości dróg nieutwardzonych w latach 2017-18 to dwadzieścia milionów złotych.

Czytaj więcej: Utwardzanie dróg gruntowych w Wilanowie

Noc Muzeów w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Czytaj więcej: Noc Muzeów w Muzeum Pałacu w WilanowieMuzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na wilanowską Noc Muzeów! Tematem przewodnim będzie życie codzienne w czasach króla Jana III. Nawiązując do tegorocznego hasła wydarzenia „Muzea i kontrowersje. Wypowiedzieć niewypowiedziane w muzeach”, opowiadania będą dotyczyć obyczajów w dawnej Rzeczypospolitej oraz ich wpływu na relacje międzyludzkie dawniej i dziś.

TERMIN: 20 maja, godz. 19.00–1.00
WSTĘP: bezpłatny

Czytaj więcej: Noc Muzeów w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Posiedzenia Komisji - 18 i 22.05.2017 r.

Informujemy o posiedzeniach Komisji Rady Dzielnicy Wilanów:

  • połączone: Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa oraz Kultury, Promocji i Dziedzictwa Historycznego, które odbędzie się w dniu 18 maja 2017 (czwartek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 4.
  • Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy na posiedzenie Komisji, które odbędzie się w dniu 22 maja 2017 (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 4. Porządki obrad w załącznikach.

 

VII Wilanowskie Zawody Pływackie

Czytaj więcej: VII Wilanowskie Zawody PływackieW środę, 17 maja odbył się drugi dzień VII Wilanowskich Zawodów Pływackich w Centrum Sportu Wilanów. Tym razem konkurowali między sobą uczniowie z klas 4-6 szkół podstawowych.

W poniedziałek, 15 maja rywalizowali zawodnicy z klas 1-3. To już siódma edycja zawodów pływackich pod patronatem burmistrza Dzielnicy Wilanów Ludwika Rakowskiego. Między innymi dzięki nim wilanowscy uczniowie z roku na rok podnoszą swoje umiejętności pływackie i chętnie rywalizują w tej dyscyplinie z innymi zawodnikami.

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się w załączniku.

Czytaj więcej: VII Wilanowskie Zawody Pływackie

XXIX sesja Rady Dzielnicy Wilanów

Informujemy o XXIX sesji Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, która odbędzie się w dniu 17 maja 2017 r. (środa) o godz. 17:30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. F. Klimczaka 4. Porządek obrad w załączeniku. SESJA ON-LINE.

Załączniki:
Pobierz plik (PORZADEK OBRAD XXIX SESJI.docx)PORZADEK OBRAD XXIX SESJI.docx[ ]21 Kb

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony