Aktualności

Tramwaj do Wilanowa - jest pierwsza decyzja środowiskowa

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - jest pierwsza decyzja środowiskowa

Spółka Tramwaje Warszawskie otrzymała pierwszą decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy trasy tramwajowej do Wilanowa (odc. Dw. Zachodni – ul. Grójecka). To pierwszy odcinek trasy do Wilanowa (Wola – Wilanów Zachodni), który otrzymał decyzję środowiskową. Według założeń po trasie do Wilanowa mają kursować tramwaje dwukierunkowe. Projekt jest częścią budowy trasy szybkiego tramwaju od ul. Kasprzaka przez Dworzec Zachodni wzdłuż ul. Bitwy Warszawskiej, Banacha, Rostafińskich, Boboli, Rakowieckiej, Puławskiej, Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej, wraz z odnogą zakończoną terminalem w ul. Gagarina (z możliwością wyprowadzenia na Siekierki), odnogą w ul. Św. Bonifacego (zakończoną pętlą Stegny) oraz odnogą w ul. Branickiego (również zakończoną terminalem).

Szczegóły na stronie:

https://tw.waw.pl/2017/02/09/decyzje-srodowiskowa-budowe-trasy-tramwajowej-wilanow-odc-dw-zachodni-ul-grojecka/

Portal historyczny o Wilanowie

Informujemy o ciekawej inicjatywie, dotyczącej historii Wilanowa i okolic. 30 stycznia rozpoczęło działalność czasopismo pn. „Cyfrowe Archiwum Wilanowa i Okolic” (w skrócie CAWIO), publikowane pod adresem: www.cawio.pl. To pierwsza tego typu strona internetowa dedykowana w głównej mierze historii całego mikroregionu lewobrzeżnego Urzecza oraz miejscowości sąsiadujących. Z założenia strona ma służyć przede wszystkim popularyzacji sylwetek zasłużonych osób wywodzących się ze społeczności lokalnej oraz miejsc, wydarzeń i faktów historycznych, mających związek w jakikolwiek sposób z wymienionym obszarem. Zachęcamy do odwiedzenia tej strony.

W Wilanowie żyje się najdłużej

Czytaj więcej: W Wilanowie żyje się najdłużej

W której z 18 dzielnic Warszawy są najlepsze wskaźniki długości życia? W Wilanowie - zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Kobiety żyją średnio 86 lat, a mężczyźni prawie 81 lat. To wyniki lepsze niż w Szwajcarii – na poziomie Japonii.

Czytaj więcej: W Wilanowie żyje się najdłużej

Referendum warszawskie

Czytaj więcej: Referendum warszawskie

Rada m.st. Warszawy przyjęła uchwałę dotyczącą przeprowadzenia referendum gminnego w sprawie zmiany granic miasta. Warszawiacy już 26 marca 2017 r. będą mogli wypowiedzieć się, czy ich zdaniem dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin to dobry pomysł na zmianę ustroju stolicy.

Zajęcia rozwijające psychomotorykę w PPP

Czytaj więcej: Zajęcia rozwijające psychomotorykę w PPP

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24 zaprasza dzieci w wieku 5-6 lat na „Zajęcia rozwijające psychomotorykę”

Celami zajęć są:

  • kształtowanie koncentracji uwagi;
  • ćwiczenie spostrzegawczości i orientacji przestrzennej;
  • usprawnianie motoryki dużej i małej;
  • kształtowanie koordynacji wzrokowo-ruchowej i percepcji słuchowej;
  • wyzwalanie u dzieci samodzielności i odwagi;
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie.

Czytaj więcej: Zajęcia rozwijające psychomotorykę w PPP

Zmiany w rozkładach ZTM

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładach ZTMZarząd Transportu Miejskiego przedstawił zmiany w komunikacji miejskiej, które będą obowiązywały w okresie ferii szkolnych.

W dniach 11-26 lutego 2017 r.:

Czytaj więcej: Zmiany w rozkładach ZTM

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony