Aktualności

Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

Czytaj więcej: Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!II Ogólnopolski Konkurs „Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!” zakończył się we wtorek, 25 kwietnia 2017 r. rozdaniem nagród w Przedszkolu nr 416 w Warszawie przy ul. Sytej 123, które było organizatorem.

Patronat nad wydarzeniem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Minister Sportu i Turystyki. W konkursie wzięły udział przedszkola i oddziały przedszkolne z całej polski (wśród nagrodzonych były dzieci z Lublina, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Tarnobrzegu, Ostrołęki, Żor i Michałowic).
Laureaci – zarówno w kategorii literackiej jak i plastycznej – otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Wilanów.
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 416.

Czytaj więcej: Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

Posiedzenie Komisji - 27.04.2017 r.

Informujemy o najbliższym posiedzeniu komisji:

- Komisja Strategii i Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

Załączniki:
Pobierz plik (Porządek obrad KSiPP 27.04.2017.docx)Porządek obrad KSiPP 27.04.2017.docx[ ]17 Kb

Płać podatki w Warszawie

Czytaj więcej: Płać podatki w Warszawie

Bez Ciebie nie da rady. Płać podatki w Warszawie. „Zrób, żeby było poPITe”. Tymi hasłami stolica zachęca osoby, które choć tutaj mieszkają i żyją, to swój PIT nadal rozliczają w innych miejscowościach. 

Warszawa oferuje atrakcyjne miejsca pracy i wysoki standard życia. Osoby, które przyjeżdżają tutaj na studia czy do pracy, decydują się tu zamieszkać, często zapominając o płaceniu tutaj podatku PIT. Tymczasem podatek od osób fizycznych (PIT) to podstawowe źródło dochodu stolicy. Prognozuje się, że w 2017 r. osiągnie poziom 4,931 mld zł, przy czym średnio od każdego podatnika do budżetu miasta w tym roku trafi 3,8 tys. zł. Za te pieniądze Warszawa może funkcjonować i rozwijać się dla swoich mieszkańców.

Czytaj więcej: Płać podatki w Warszawie

Miejskie Centrum Kontaktu 19115

Czytaj więcej: Miejskie Centrum Kontaktu 19115Zachęcamy do zgłaszania spraw poprzez system Warszawa 19115. To jeden, wspólny dla całego miasta system skupiający kilka kanałów kontaktu: jeden ogólnomiejski numer telefonu 19115, bezpłatna aplikacja mobilna, portal www.warszawa19115.pl, e-mail, faks, chat. Za jego pośrednictwem można: zgłosić każdą sprawę wymagającą interwencji administracji miejskiej np. dziura w chodniku, nielegalne wysypisko śmieci czy niedziałająca sygnalizacja świetlna - z wyjątkiem interwencji związanych z bezpośrednim zagrożeniem życia, które obsługiwane są przez numer alarmowy 112, uzyskać informację na temat funkcjonowania Urzędu Miasta i miejskich jednostek, usług (procedur i etapów realizacji spraw), planowanych wydarzeń czy remontów, dowiedzieć się na jakim etapie znajduje się zgłoszona sprawa – Sprawdź status, przekazać swoje opinie i sugestie dotyczące usprawnienia funkcjonowania miasta - Zmieniamy Warszawę.

Czytaj więcej: Miejskie Centrum Kontaktu 19115

Warszawskie Dni Recyklingu już 13 maja!

Czytaj więcej: Warszawskie Dni Recyklingu już 13 maja!Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców stolicy do udziału w Warszawskich Dniach Recyklingu, które odbędą się w sobotę, 13 maja br., w godzinach 10.00-14.00.
W każdej Dzielnicy mieszkańcy otrzymają sadzonki roślin (krzewów, kwiatów, ziół) w zamian za przyniesione odpady: „elektrośmieci”, plastik, metal, papier, szkło, baterie. Punkt w Wilanowie zlokalizowany będzie przy Urzędzie Dzielnicy, ul. Klimczaka 2

Przelicznik kuponów na sadzonki:
1 KUPON = 1 sadzonka zioła;
2 KUPONY = 1 sadzonka kwiatu lub byliny;
3 KUPONY = 1 sadzonka krzewu.
Szczegóły w Regulaminie
Zapraszamy!

Dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcych

Czytaj więcej: Dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcychW poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., odbył się dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcych „Bajka melodią malowana”, który został objęty honorowym patronatem Ludwika Rakowskiego - Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Przedszkole nr 56 „Wesołe Kubusie” przy wsparciu Centrum Kultury Wilanów. Konkurs odbył się w sali kameralnej CKW, przy ul. Kolegiackiej 3.
Ewa Popek-Kucharska – dyrektor przedszkola nr 56 po podziękowaniach dla opiekunów, którzy przygotowali młodych aktorów oraz rodziców podkreśliła, że „liczy się przede wszystkim dobra zabawa”, dzięki czemu nie było mowy o tremie wśród wykonawców.
Zgodnie z regulaminem grupy teatralne z wilanowskich przedszkoli publicznych złożone były z dzieci w wieku 5 lat. Przedszkole nr 223 „Skarby Powsina” wystąpiło z przedstawieniem „Spotkanie nad Wisłą”; Przedszkole nr 56 Wesołe Kubusie zaprezentowało „Historię krótką o porządku w lesie i wesołych krasnoludkach”; Przedszkole nr 420 - „Brzydkie kaczątko”; Przedszkole nr 416 - „W krainie bajek”. Na koniec wszystkie grupy zostały nagrodzone, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom za uczestnictwo w konkursie.

Czytaj więcej: Dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcych

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony