Aktualności

Rusza przebudowa ul. Kieślowskiego

Czytaj więcej: Rusza przebudowa ul. Kieślowskiego16 sierpnia wykonawca rozpoczyna prace przy przebudowie ul. Kieślowskiego. Inwestycja dotyczy odcinka od ul. Klimczaka do ul. Herbu Szreniawa. W ramach przebudowy wykonana zostanie nowa jezdnia, prostopadłe i równoległe miejsca do parkowania, skrzyżowanie wyniesione i przejście dla pieszych z azylem. Dodatkowo wymieniona zostanie nawierzchnia na chodnikach oraz posadzone zostaną nowe drzewa. Prace potrwają do października. Przepraszamy za utrudnienia.

Oddajemy hołd Powstańcom

Czytaj więcej: Oddajemy hołd PowstańcomMieszkańcy Wilanowa uczcili pamięć o wybuchu Powstania Warszawskiego nie tylko podczas uroczystości, które miały miejsce w Kolegiacie św. Anny, na Cmentarzu Wilanowskim oraz w Powsinie, ale także składając kwiaty i znicze w trzech miejscach pamięci.

Czytaj więcej: Oddajemy hołd Powstańcom

Zwierzaki warszawiaki a upały w mieście

Czytaj więcej: Zwierzaki warszawiaki a upały w mieściePrzez stolicę przechodzi fala upałów. W te szczególnie gorące dni powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem i regularne nawadnianie organizmu. Przypominamy także, że wysokie temperatury są równie niebezpieczne dla ludzi, jak i dla zwierząt. Podpowiadamy jak pomóc naszym podopiecznym.

Upały w stolicy ludziom pomagają przetrwać m.in. kurtyny wodne. Warto również stosować się do kilku wskazówek, m.in. ograniczyć przebywanie na nasłonecznionym, otwartym terenie, nosić nakrycia głowy czy regularnie pić.

Czytaj więcej: Zwierzaki warszawiaki a upały w mieście

Stacje naprawy rowerów w Wilanowie

Czytaj więcej: Stacje naprawy rowerów w WilanowieRowerzyści w Wilanowie mogą od kilku dni korzystać z nowych stacji naprawy rowerów, które powstały w ramach realizacji projektu Budżetu Partycypacyjnego na 2017 r. 24 stacje naprawy rowerów obejmują teren całej dzielnicy. 11 z nich to stacje małe, na wyposażenie których składa się:

• wkrętak płaski,
• wkrętak krzyżowy,
• zestaw imbusów w rękojeści,
• łyżki do opon,
• ręczna pompka z uniwersalnym adapterem na wszystkie zawory, ze wskaźnikiem ciśnienia oraz wąż.

Czytaj więcej: Stacje naprawy rowerów w Wilanowie

Sygnalizacja świetlna na ul. Branickiego - przetarg

Czytaj więcej: Sygnalizacja świetlna na ul. Branickiego - przetargZarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu al. Rzeczypospolitej i ul. Branickiego.

Światła uporządkują ruch w tym rejonie i poprawią bezpieczeństwo na ruchliwym na skrzyżowaniu. Nowa sygnalizacja świetlna zastąpi działające u zbiegu ul. Branickiego i al. Rzeczpospolitej tymczasowe rondo. Po zakończeniu prac światła zostaną płynnie dołączone do nowej organizacji ruchu.

Przetarg na budowę sygnalizacji został ogłoszony 2 sierpnia. Termin składania ofert mija 17 sierpnia o godz. 10:00. Wykonawca wybrany w przetargu będzie miał 65 dni na realizację zadania, więc nowe światła powinny zacząć działać jesienią tego roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

https://zdm.waw.pl/zamowienia-publiczne/936

"Dzika droga" w ramach Filmowej Stolicy Lata w Wilanowie

Czytaj więcej: W sobotę, 5 sierpnia, przed Urzędem Dzielnicy Wilanów odbędzie się szósty seans z cyklu "4. żywioły" w ramach Filmowej Stolicy Lata w Wilanowie. Wyświetlony zostanie, film "Dzika droga” w reżyserii Jean-Marc’a Vallée opowiadający o młodej kobiecie, która wyrusza w pieszą wędrówkę o długości tysiąca mil wzdłuż szlaku turystycznego Pacific Crest Trail w USA.

Czytaj więcej: "Dzika droga" w ramach Filmowej Stolicy Lata w Wilanowie

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony