Aktualności

"Warszawska Syrenka" - zgłoszenia

Czytaj więcej: Jeszcze tylko do 17 marca można zgłosić swój udział w 40. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”, który organizują Centrum Kultury Wilanów i Mazowiecki Instytut Kultury. Eliminacje dzielnicowe odbędą się w czwartek, 23 marca, w Centrum Kultury Wilanów, ul. Kolegiacka 3, od godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmuje Centrum Kultury Wilanów. Wwypełnioną kartę zgłoszenia i oświadczenie) można składać osobiście w recepcji Centrum Kultury Wilanów na ul. Kolegiackiej 3 lub przesłać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . 

Zapraszamy!

Nabór pracowników do nowego przedszkola

Informujemy o naborze pracowników do Przedszkola nr 424, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w tym przedszkolu (otwarcie placówki od 1 września 2017 roku), na stanowiskach pedagogicznych, administracyjnych i obsługi, proszone są o składanie CV w Wydziale Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (pok. 216, 217, 218), ul. Franciszka Klimczaka 2, w godzinach pracy Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

V Królewski Festiwal Światła - relacja

Czytaj więcej: V Królewski Festiwal Światła - relacja

Drugi dzień atrakcji w ramach V Królewskiego Festiwalu Światła - 12 marca 2017 r. - spełnił oczekiwania wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór w Wilanowie. Publiczność zgromadzona na parkingu przy ul. Kostki-Potockiego miała okazję podziwiać Fireshow, a także odwiedzić Planetarium, w którym dzieci mogły dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o gwiazdach i planetach. Pokazy Światła i Dźwięku na fasadzie Budynku Ratusza przyciągnęły setki widzów - podobnie jak mappingi na Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz na fasadzie Kościoła św. Anny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inne świetlne atrakcje.

Dziękujemy za obecność!   

Czytaj więcej: V Królewski Festiwal Światła - relacja

Południowa Obwodnica Warszawy - komunikat Wojewody Mazowieckiego

Czytaj więcej: Południowa Obwodnica Warszawy - komunikat Wojewody MazowieckiegoInformujemy o możliwości zgłaszania uwag i wniosków przez mieszkańców do protokołu w trakcie przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji zmieniającej decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pod nazwą "budowa drogi ekspresowej S2 - POW". Wnioski i uwagi można zgłaszać w formie pisemnej, ustnej i elektronicznej do 5 kwietnia 2017 r. w Wydziale Infrastruktury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, Pl. Bankowy 3/5, pokój 609 od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00. Adres elektroniczny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sprawozdanie z wykonania budżetu 2016 r. przyjęte przez Radę Dzielnicy

8 marca 2017 r. odbyła się XXVII sesja Rady Dzielnicy Wilanów (link do porządku obrad). Najważniejszym punktem sesji było podjęcie uchwały dotyczącej przyjęcia sprawozdania z wykonania załącznika dzielnicowego do budżetu m.st. Warszawy za 2016 r. Należy podkreślić, iż wydatki inwestycyjne w 2016 r. – podobnie jak w 2015 r. – wyniosły prawie 50 mln zł, w tym 23 mln zł na budowę placówek oświatowych, a 15 mln zł na budowę dróg. Ponadto radni przyjęli stanowisko sprzeciwiające się zmianom zawartym w projekcie ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Przyjęto także stanowisko proponujące wydłużenie terminów na składanie wniosków o dotacje m.in. na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. W załączniku sprawozdanie z wykonania załącznika budżetowego.  

Dni otwarte w szkołach

Czytaj więcej: Dni otwarte w szkołach

W ramach organizowanych - w wilanowskich szkołach - dni otwartych dla rodziców i dzieci zapraszamy na spotkanie informacyjne kandydatów do szkoły lub oddziału przedszkolnego:

  • W czwartek, 23 marca o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej nr 169 im. Orła Białego (ul. Uprawna 9 / 17)

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony