Aktualności

Przyczółkowa i Drewny do remontu

Czytaj więcej: Przyczółkowa i Drewny do remontuZarząd Dróg Miejskich otworzył oferty w przetargu na przeprowadzenie remontu pięciu ulic w czterech dzielnicach, w tym w Wilanowie. Prace będą prowadzone na ul. Przyczółkowej i ul. Drewny (na odcinku Marcepanowa – granica miasta). Wybrani w przetargu wykonawcy będą mieli czas na realizację zadania do 16 sierpnia 2017 r.

Czytaj więcej: Przyczółkowa i Drewny do remontu

1 marca wraca rower miejski Veturilo

Czytaj więcej: 1 marca wraca rower miejski VeturiloOd 1 marca 2017 r. warszawiacy znów będą mogli korzystać z Veturilo. 6 stacji znajduje się w Wilanowie. Ich lokalizacje dostępne są na mapie pod adresem: www.rowery.um.warszawa.pl/mapa-rowerowa.rowery.um.warszawa.pl/mapa-rowerowa. To będzie sezon zmian - pojawią się nowe stacje, rowery i terminale oraz wiele innych udogodnień dla użytkowników jednośladów. Nowe rowery mają wyższą i wygodniejszą kierownicę, obrotowy dzwonek wsuwany na kierownicę, przedni bagażnik i szerokie, nieprzemakalne siodełko. Na każdym z jednośladów umieszczono kod QR, który umożliwia jego szybkie wypożyczenie przez aplikację mobilną (bez terminala). Terminale wyposażono w nowoczesne, kolorowe wyświetlacze z ekranem dotykowym i obsługą płatności zbliżeniowych oraz w uniwersalną pompkę rowerową. Rowery będzie można wypożyczać i zwracać za pomocą aplikacji mobilnej, a każdy stojak ma diodę, sygnalizującą czy dany rower jest sprawny i można go wypożyczyć. Wszelkie zgłoszenia i uwagi dotyczące funkcjonowania systemu będą przyjmowane – przez całą dobę – przez Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Czytaj więcej: 1 marca wraca rower miejski Veturilo

Rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas I

REKRUTACJA DO KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Informujemy, że na stronie internetowej Biura Edukacji pod linkiem: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/szkola-podstawowa zostały zamieszczone informacje dotyczące rekrutacji do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2017/2018:

1. Szkoła obwodowa – rekrutacja 2017/2018;
2. Zasady przyjęć do klas I szkół podstawowych;
3. Kryteria rekrutacji dla kandydatów spoza obwodu;
4. Harmonogram rekrutacji.

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2017/2018

Informujemy, że na stronie internetowej Biura Edukacji pod linkiem: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki zostały zamieszczone informacje dotyczące rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018:

1. Harmonogram rekrutacji;
2. Zasady rekrutacji;
3. Kryteria rekrutacji;
4. Kryterium dochodu na osobę w rodzinie kandydata.

 

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 3-4 lat

Czytaj więcej: Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 3-4 latJuż w najbliższy wtorek, 28 lutego 2017 r. odbędą się pierwsze zajęcia w ramach nowego cyklu zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci w wieku 3-4 lat, które nie są objęte edukacją przedszkolną. Celami zajęć są:

  • stymulowanie rozwoju psychoruchowego,
  • rozwijanie umiejętności emocjonalno-społecznych,
  • kształtowanie poczucia własnej wartości.

Będą się one odbywać we wtorki, w godzinach 14:00 - 14:45, w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24 (al. Rzeczypospolitej 14). Cykl obejmuje 15 spotkań. Liczba dzieci w grupie: 6-8. Należy zapisywać się telefoniczne w sekretariacie poradni (tel. 22 858-20-29) - zostało tylko kilka wolnych miejsc!

Remont ul. Zawodzie

Czytaj więcej: Remont ul. ZawodzieBardzo dobre wiadomości dla Wilanowa! Po wielu latach starań Zarządu Dzielnicy Wilanów ulica Zawodzie zyska nawierzchnię asfaltową. Zarząd Dróg Miejskich przedstawił plan remontów i inwestycji na 2017 roku, w którym znalazł się także remont ulicy Zawodzie.
Ale to nie jedyna dobra informacja dla Wilanowa. Remont nawierzchni w ramach tzw. frezowania zostanie przeprowadzony również na ulicy Przyczółkowej i Drewny. O dokładnym terminie remontów będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Rekrutacja do przedszkoli i podstawówek - ważne uchwały

Informujemy, że 9 lutego 2017 r. Rada m.st. Warszawy podjęła uchwały:

  • Nr XLI/1060/2017 w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
  • Nr XLI/1061/2017 w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, branych pod uwagę na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego, określenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia;
  • Nr XLI/1062/2017 w sprawie składania wniosków o przyjęcie do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę.

Uchwały dostępne są na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy <link>

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony