Aktualności

Bilety będą tańsze - zmiany w taryfie biletowej

Czytaj więcej: Bilety będą tańsze - zmiany w taryfie biletowejOd 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w taryfie biletowej. Skorzystają na nich osoby dojeżdżające z okolic Warszawy, grupy pasażerów uprawnionych do przejazdów ulgowych, uczestnicy konferencji oraz turyści. Dodatkowo od września warszawscy uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych będą podróżować bezpłatnie.

Czytaj więcej: Bilety będą tańsze - zmiany w taryfie biletowej

I Wilanowskie Forum Senioralne

Czytaj więcej: I Wilanowskie Forum SenioralneRozwój współpracy i wymiana doświadczeń między instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz seniorów - taki był cel wyjątkowego spotkania, jakie miało miejsce 24 maja w Urzędzie Dzielnicy Wilanów. Inicjatorami I Wilanowskiego Forum Senioralnego była Rada Seniorów Dzielnicy Wilanów i burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski. W forum wzięli udział przedstawiciele instytucji z terenu Wilanowa, które współpracują z seniorami. Wśród nich są: Biblioteka Publiczna, Centrum Kultury Wilanów, Centrum Sportu Wilanów, Ośrodek Pomocy Społecznej, Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Mokotów, przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji, Parafialny Zespół Caritas w Powsinie, Fundacja Ecclesia Villanovensis, Stowarzyszenie „Mali bracia ubogich”, proboszczowie parafii wilanowskich i urzędnicy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i ciekawą dyskusję na temat rozwijania współpracy na rzecz wilanowskich seniorów.

Czytaj więcej: I Wilanowskie Forum Senioralne

Ważna informacja w sprawie budowy POW

Czytaj więcej: Ważna informacja w sprawie budowy POWWojewoda Mazowiecki 25 maja br. wydał decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) dla budowy mostu przez Wisłę w ramach Południowej Obwodnicy Warszawy (POW). Droga ekspresowa S2 na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska” będzie miała łącznie 18,5 km długości. Posiadać będzie 2 jezdnie po 3 pasy ruchu.

Czytaj więcej: Ważna informacja w sprawie budowy POW

Tramwaj do Wilanowa - konsultacje społeczne

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - konsultacje społeczneSpółka Tramwaje Warszawskie we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, Zarządem Dróg Miejskich i Urzędami Dzielnic organizuje konsultacje społeczne w sprawie nowej trasy tramwajowej, która zapewni połączenie między:

  • Wolą
  • Ochotą
  • Mokotowem
  • Wilanowem

Czekamy na Państwa w punktach konsultacyjnych według harmonogramu zamieszczonego na plakacie. 

Spotkanie konsultacyjne w Wilanowie odbędzie się 10 czerwca (sobota) w godz. 11:00 - 19:00 Urzedzie Dzielnicy, ul. Klimczaka 2. Uwagi można także zgłaszać mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - konsultacje społeczne

Posiedzenia Komisji - 29, 30.05.2017 r.

Informujemy o posiedzeniach Komisji Rady Dzielnicy Wilanów:

  • Komisji Edukacji i Wychowania, które odbędzie się w dniu 29 maja 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4,
  • Komisji Spraw Społecznych Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, które odbędzie się w dniu 30 maja 2017r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali obrad Komisji Urzędu Dzielnicy, ul. F. Klimczaka 4. Porządek obrad w załączeniu.     

w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.   

Dzień Mamy i Dziecka

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Dziecka 27 maja w godz. 11.00-18.00 zapraszamy na Dzień Mamy i Dziecka w Royal Wilanów. Wydarzenie rodzinne, którego celem jest integracja rodziny i zacieśnianie więzi pomiędzy rodzicami a dziećmi. Podsuwanie pomysłów do wspólnego spędzania wolnego czasu, edukacja przez zabawę i wypracowanie pożądanych postaw w momencie odnoszenia zwycięstw i porażek. Ten dzień będzie szczególnie wyjątkowy dla Jeannette Kalyty, która będzie świętować 30-lecie pracy zawodowej.
Jest ona prekursorką nowego – podmiotowego podejścia do kobiety rodzącej. W Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbędzie się konferencja dla położnych.

 

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Dziecka

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony