Aktualności

VIII Festiwal Chorągwi

Czytaj więcej: VIII Festiwal ChorągwiZapraszamy 2 maja - w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - na VIII Festiwal Chorągwi, który odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Program wydarzenia:

Czytaj więcej: VIII Festiwal Chorągwi

Mostek dla pieszych w Osi Królewskiej

Czytaj więcej: Mostek dla pieszych w Osi KrólewskiejW nocy z 19 na 20 kwietnia zamontowana została konstrukcja stalowa mostku dla pieszych w Osi Królewskiej. Aktualnie kończy się instalacja balustrad.
W przyszłym tygodniu pomost zostanie wykończony drewnem egzotycznym, charakteryzującym się bardzo dobrymi parametrami wytrzymałościowymi i długą trwałością. Architektoniczny efekt jednorodnej powierzchni balustrady ma zostać uzyskany dzięki zastosowaniu szczeblinków – będących elementem nośnym i jednocześnie wypełniającym balustradę – zamiast słupków. Na górze szczeblinki połączone będą poziomym przeciągiem górnym zatopionym w drewnianej poręczy. Dzięki tej konstrukcji już w maju będzie można łatwo przejść - w obrębie ulic Herbu Leliwa i Rycerstwa Polskiego - z jednej strony kanałku na drugą. Jest to realizacja pomysłu zgłoszonego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Czytaj więcej: Mostek dla pieszych w Osi Królewskiej

Posiedzenie Komisji - 27.04.2017 r.

Informujemy o najbliższym posiedzeniu komisji:

- Komisja Strategii i Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2017 r. (czwartek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

Załączniki:
Pobierz plik (Porządek obrad KSiPP 27.04.2017.docx)Porządek obrad KSiPP 27.04.2017.docx[ ]17 Kb

Tramwaj do Wilanowa - strona internetowa

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa - strona internetowaTramwaj do Wilanowa - pytania i odpowiedzi. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej dedykowanej inwestycji budowy trasy szybkiego tramwaju do Wilanowa www.tramwajdowilanowa.pl. Jednocześnie Aleksander Świętochowski Przewodniczący Komisji Inwestycji i Infrastruktury Rady Dzielnicy Wilanów zaprasza na wtorkowe posiedzenie Komisji, podczas którego przedstawiciele spółki Tramwaje Warszawskie omówią stan przygotowań inwestycji. Posiedzenie Komisji odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4. 

 

Dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcych

Czytaj więcej: Dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcychW poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., odbył się dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcych „Bajka melodią malowana”, który został objęty honorowym patronatem Ludwika Rakowskiego - Burmistrza Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Przedszkole nr 56 „Wesołe Kubusie” przy wsparciu Centrum Kultury Wilanów. Konkurs odbył się w sali kameralnej CKW, przy ul. Kolegiackiej 3.
Ewa Popek-Kucharska – dyrektor przedszkola nr 56 po podziękowaniach dla opiekunów, którzy przygotowali młodych aktorów oraz rodziców podkreśliła, że „liczy się przede wszystkim dobra zabawa”, dzięki czemu nie było mowy o tremie wśród wykonawców.
Zgodnie z regulaminem grupy teatralne z wilanowskich przedszkoli publicznych złożone były z dzieci w wieku 5 lat. Przedszkole nr 223 „Skarby Powsina” wystąpiło z przedstawieniem „Spotkanie nad Wisłą”; Przedszkole nr 56 Wesołe Kubusie zaprezentowało „Historię krótką o porządku w lesie i wesołych krasnoludkach”; Przedszkole nr 420 - „Brzydkie kaczątko”; Przedszkole nr 416 - „W krainie bajek”. Na koniec wszystkie grupy zostały nagrodzone, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom za uczestnictwo w konkursie.

Czytaj więcej: Dzielnicowy konkurs mini-teatrów dziecięcych

Konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju miasta

Czytaj więcej: Konsultacje społeczne projektu strategii rozwoju miastaKonsultacje społeczne projektu strategii rozwoju miasta #Warszawa2030 rozpoczną się 11 kwietnia br. i potrwają do 15 maja br. W toku kilkunastomiesięcznych prac, wspólnie z mieszkańcami, przedsiębiorcami, lokalnymi organizacjami, a także przedstawicielami Urzędu oraz Rady m.st. Warszawy, wypracowano wizję rozwoju miasta do 2030 r. oraz cele, które mają służyć jej osiągnięciu. Zebrane w toku konsultacji opinie i uwagi posłużą do ulepszenia dokumentu w wymiarze merytorycznym i formalnym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w dzielnicowym spotkaniu dyskusyjnym, które odbędzie się 11 maja 2017 r. o godz. 17:30 w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, ul. Klimczaka 2 (sala widowiskowa).

Więcej informacji na stronie: http://2030.um.warszawa.pl/

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony