Aktualności

Pierwsze statystyki Budżetu Partycypacyjnego 2018

Czytaj więcej: Pierwsze statystyki Budżetu Partycypacyjnego 201823 stycznia minął termin zgłaszania projektów w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2018. W Dzielnicy Wilanów wpłynęło 61 projektów. W całej Warszawie 2781.
W liczbach bezwzględnych nasza dzielnica plasuje się na 16. miejscu. Biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców, w przeliczeniu na 10 tys. osób Wilanów jest 5. najbardziej aktywną dzielnicą.
Aktualnie już trwa weryfikacja złożonych projektów, która polega na kontaktowaniu się z autorami w celu uzupełnienia braków.

Czytaj więcej: Pierwsze statystyki Budżetu Partycypacyjnego 2018

"Zima w mieście" w Wilanowie

Czytaj więcej:

Jak co roku w Wilanowie realizowany będzie program "Zima w mieście", który finansowany jest przez m.st. Warszawa.
Podczas ferii zimowych, tj. w dniach 13-24 lutego dzieci i młodzież mogą wziąć udział w ciekawych zajęciach organizowanych przez wilanowskie szkoły, Centrum Kultury Wilanów, Bibliotekę Publiczną i Centrum Sportu Wilanów.

Czytaj więcej: "Zima w mieście" w Wilanowie

Posiedzenia komisji - 7 i 8 lutego 2017

Informujemy o najbliższych posiedzeniach komisji:

  • Komisji Środowiska, Ekologii i Rolnictwa Rady Dzielnicy Wilanów, które odbędzie się w dniu 7 lutego 2017 (wtorek) o godz. 17.00,
  • Komisji Kultury, Promocji i Dziedzictwa Historycznego Rady Dzielnicy Wilanów, które odbędzie się w dniu 8 lutego 2017 r. (środa) o godz. 17:30.

Posiedzenia odbędą się w sali obrad komisji Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

Bezpłatna komunikacja dla uczniów już od września 2017 r.

Czytaj więcej: Bezpłatna komunikacja dla uczniów już od września 2017 r.

Miasto rozszerzy katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przejazdów. Od 1 września br. biletów ZTM nie będą już musieli kupować uczniowie stołecznych szkół podstawowych i gimnazjów oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieszkający na terenie m.st. Warszawy.

– Wprowadzamy komunikację za… jeden uśmiech. To nasza inwestycja w edukację i przyszłość. Zyskają na tym domowe budżety warszawiaków, zwiększy się liczba pasażerów i samodzielność dzieci. Skorzystają także inni użytkownicy dróg bowiem większość rodziców przestanie dowozić dzieci do szkół samochodami – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Czytaj więcej: Bezpłatna komunikacja dla uczniów już od września 2017 r.

Nowe przedszkole w Wilanowie już działa!

Czytaj więcej: Nowe przedszkole w Wilanowie już działa!

Od środy, 1 lutego działa nowe przedszkole w Wilanowie przy ul. Radosnej 11. Placówka jest częścią nowoczesnego, wielofunkcyjnego budynku Międzypokoleniowego Centrum Edukacji. To bez wątpienia jedna z ciekawszych warszawskich inwestycji. W jednym miejscu zetkną się najmłodsi mieszkańcy Wilanowa, młodzież, dorośli i seniorzy.
Przedszkole, z osobnym wejściem, powstało na parterze budynku. Docelowo znajdzie tu miejsce 150 maluchów w 6 oddziałach. Oprócz sal dydaktycznych są także: sala zabaw, jadalnia, kuchnia, pomieszczenia opiekunów, pielęgniarki, wózkownia, szatnia i klub rodzica. Projektanci zaproponowali ciekawe rozwiązanie architektoniczne, jakim jest wewnętrzny dziedziniec. Na zewnątrz budynku znajdują się trzy place zabaw wydzielone niską zielenią rekreacyjną i wyposażone w piaskownice, domki, bujaki i zjeżdżalnie.

Czytaj więcej: Nowe przedszkole w Wilanowie już działa!

Rekrutacja 2017/2018

Informujemy, że na stronie internetowej Biura Edukacji

http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/14143_rekrutacja-do-przedszkoli-oddzialow

została zamieszczona informacja dotycząca rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i kl. pierwszych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018. 

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony