W walce o złoto zawodniczki z Wilanowa spotkały się z zespołem z Ochoty. Po zaciętym meczu lepsza okazała się drużyna z Wilanowa. Mecz od początku był widowiskowy: szybkie akcje, twarda obrona oraz niesamowite interwencje bramkarzy sprawiły, że publiczność głośno dopingowała młode sportsmenki. Do przerwy  na tablicy wyników był remis po 4. Druga odsłona spotkania, to ta sama walka i zaangażowanie każdej z zawodniczek. Na pół minuty przed końcową syreną na jednobramkowe prowadzenie wyszła drużyna z Wilanowa. Uczennice z Ochoty były świadome swojej nieciekawej sytuacji i zaatakowały jak szalone. Efektem tego był bezpośredni rzut po końcowe syrenie , który dał remis zawodniczkom z Ochoty. Mieliśmy remis po 9, a to oznaczało rzuty karne. Te bezdyskusyjnie lepiej wykonywały zawodniczki z Wilanowa i to one płacząc wpadły sobie w ramiona. Szał po zwycięstwie był niesamowity. Gdy pierwsze emocje opadły, uczennice z obu szkół podeszły do siebie i gratulowały sobie nawzajem.
Skład drużyny:
Joanna Granicka, Julia Gadzińska, Zofia Kucharska, Nina Kubska, Olivia Kozłowska, Zofia Dziewięcka, Marianna Kozik, Marianna Górecka, Alicja Kąpińska, Kinga Kowalska, Julia Popławska, Marika Sadowska, Matylda Rakowska, Julia Więcko. Trener: Łukasz Kolczyński.

Podobne emocje towarzyszyły meczowi szczypiornistów, którzy pokonali zespół Szkoły Podstawowej nr 336 wynikiem 24:15.
Gratulujemy! Skład drużyny: Kacper Baranowski, Patryk Błażewicz, Stanisław Domański, Miłosz Fleszar, Sebastian Guryn, Jakub Kubala, Łukasz Łangowski, Aleksander Malicki, Bartosz Mrozicki, Mateusz Naumiuk, Kamil Neumann, Maciej Sobotka, Michał Sural. Trener: Maciej Wychowski.

8 października odbyło się uroczyste wręczenie nagród XLVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Szkoła Podstawowa nr 300 otrzymała puchar i wyróżniona została nagrodą pieniężną za zdobycie VI miejsca w klasyfikacji szkół podstawowych, ufundowaną przez Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy.