NIE! dla czadu

Każdego roku kilka tysięcy osób zatruwa się tlenkiem węgla, kilkadziesiąt z nich umiera. Atakuje skrycie, powodując m. in. niedotlenienie układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. Skutki często są nieodwracalne!!!
Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, zamykamy szczelnie okna, starając się zachować w mieszkaniu jak najwięcej ciepła. Pozbawiamy się tym samym naturalnej cyrkulacji powietrza.
Korzystając z termy gazowej powinniśmy zachować niezbędne środki ostrożności, dające nam i naszym najbliższym szansę bezpiecznego korzystania z gazu. Jego spalanie musi odbywać się w ciągłym dopływie powietrza i odpływie spalin do wylotu komina.
Oba te warunki nie funkcjonują osobno!!! Jeśli nie będzie dopływu powietrza, nie nastąpi odprowadzenie spalin.                           
Czad jest gazem bezwonnym i bezbarwnym. Jeśli nie mamy zainstalowanych czujników, możemy jego obecność rozpoznać … dopiero po objawach!!!

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.

Informujemy, że na stronie internetowej Bezpieczna Warszawa zamieszczona została informacja dotycząca ryzyka śmiertelnego zatrucia czadem.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony