Urząd Dzielnicy Wilanów z tytułem Miejsca Przyjaznego Seniorom
Utworzono: piątek, 17, marzec 2017 14:34

gala1Wilanów był dziś miejscem wyjątkowego wydarzenia. W Centrum Kultury Wilanów odbyła się gala finałowa konkursu Miejsca Przyjazne Seniorom, organizowanego przez Warszawską Radę Seniorów oraz stołeczny ratusz. Jesteśmy dumni, że aż 4 zgłoszone miejsca z terenu Wilanowa otrzymały to wyróżnienie.
Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” przyznawany jest w 5 kategoriach:
1) publiczne instytucje obsługi mieszkańców - tutaj wyróżniono Urząd Dzielnicy Wilanów - już po raz drugi;
2) sport i rekreacja;
3) kultura, rozrywka, edukacja - certyfikaty otrzymały nasze fantastyczne placówki: Centrum Kultury Wilanów i Biblioteka Publiczna - obie po raz drugi;
4) gastronomia - restauracje, kawiarnie, bary mleczne;
5) zakłady opieki zdrowotnej, apteki - tutaj nagrodzono Przychodnię Lekarską nr 33 przy ul. Przyczółkowej 33.
Galę uświetniły występy dwóch zespołów, działających przy Centrum Kultury Wilanów, w których występują seniorzy: Powsinianie i Radosna.

W tym roku mieszkańcy zgłosili 45 miejsc. Kapituła konkursu powołana przez Warszawską Radę Seniorów wybrała 19 obiektów, które spełniają kryteria konkursu i otrzymają certyfikat oraz specjalny znak do umieszczenia na obiekcie.
Miejsca wyróżnione w konkursie nie mają barier architektonicznych, posiadają atrakcyjną ofertę skierowaną do osób starszych, są otwarte na ich potrzeby i wychodzą na przeciw ich oczekiwaniom. To miejsca, w których seniorzy czują się swobodnie.

 

gala5

 

gala2

gala6

gala7

gala9

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony