Wiosna w "Kubusiach"

p56

2 marca przedszkolaki oglądały przedstawienie muzyczne pt. „Opowieści z leśnej polany”. Dzieci włączyły się do śpiewania piosenek i naśladowania odgłosów zwierząt: żaby, bociana, myszy, krowy, zająca i niedźwiedzia. Wspaniale bawiły się przy muzyce.

W dniu 3 marca duet Puch-Puch wystąpił z koncertem pt. „Wiosenny wietrzyk” prezentując nowy instrument - bansuri, indyjski flet. Duduś i Gucio opowiedzieli dzieciom muzyczną historię o tym, jak przyroda budzi się do życia i świat z każdym dniem staje się piękniejszy.

Dnia 13 marca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu LaboLo. Tym razem dzieci zgłębiały wiedzę o zmysłach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu smaku. Profesor Labolek opowiedział o smakach: słodkim, słonym, kwaśnym, gorzkim, umami oraz rozmieszczeniu na języku kubków smakowych które są odpowiedzialne z ich identyfikację. Dzieci badały z pomocą papierków wskaźnikowych odczyny różnych substancji: kwaśny(sok jabłkowy, ocet, cytryna), zasadowy (proszek do prania, soda), obojętny (woda, sól). Obserwując mieszanie substancji w cylindrach przedszkolaki były świadkami zmiany ich barwy.

Dnia 16 marca odbyło się przedstawienie teatralne pt „Kwiat wiśni”. Aktorzy zabrali przedszkolaki w podróż po Azji. Historia opowiadała o smoku- smakoszu kwiatów wiśni, któremu Samuraj zaproponował jedzenie ryżu. Dzieci miały niepowtarzalną okazję poznać technikę jedzenia gigantycznymi pałeczkami.

W dniu 16 marca  do przedszkola powrócił także po ponad dwumiesięcznej podróży Miś Tedi. Pluszak podróżujący w ramach akcji Mały Miś w świecie wielkiej literatury odwiedził 10 przedszkoli z całej Polski.

Dnia 29 marca w przedszkolu odbył się pokaz zwierząt domowych kojarzonych ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Dzieci miały okazję zobaczyć małe i duże kaczki, króliki, kury i kurczaki oraz dowiedzieć się w jaki sposób są hodowane i czym są karmione. 

Pod koniec marca grupy starszaków brały udział w produkcji ozdób wielkanocnych w fabryce Fogiel. Dzieci przyglądały się  jak powstaje jajo ze szkła i w jaki sposób się je suszy. Samodzielnie zdobiły farbkami jajka i tworzyły wielkanocne kompozycje w koszyczkach. (tekst: przedszkole).

p564

 

p565

 

p566

p567

 

p562

 

 

 

p561

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony