Tramwaj do Wilanowa - konsultacje społeczne
Utworzono: wtorek, 16, maj 2017 07:19

PLAKAT konsultacje tramw page 001Spółka Tramwaje Warszawskie we współpracy z Zarządem Transportu Miejskiego, Zarządem Dróg Miejskich i Urzędami Dzielnic organizuje konsultacje społeczne w sprawie nowej trasy tramwajowej, która zapewni połączenie między:

  • Wolą
  • Ochotą
  • Mokotowem
  • Wilanowem

Czekamy na Państwa w punktach konsultacyjnych według harmonogramu zamieszczonego na plakacie. 

Spotkanie konsultacyjne w Wilanowie odbędzie się 10 czerwca (sobota) w godz. 11:00 - 19:00 Urzedzie Dzielnicy, ul. Klimczaka 2. Uwagi można także zgłaszać mailowo:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Celem procesu konsultacji jest zapewnienie szerokiego udziału mieszkańców w podejmowaniu decyzji dotyczących kształtowania przestrzeni w związku z planowaną inwestycją.

  • Kilka słów o inwestycji, czyli jak, gdzie i kiedy?

Trasa tramwajowa Wola – Wilanów to największa inwestycja tramwajowa w powojennej historii Warszawy. Łączna długość jej sześciu odcinków to blisko 20 kilometrów. Połączy ze sobą cztery dzielnice: Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów, poprawiając ich wzajemne skomunikowanie, zwiększając dostępność komunikacyjną położonych w jej pobliżu terenów, a zarazem poprawiając (m.in. poprzez skrócenie czasu podróży) skomunikowanie z centrum miasta osiedli położonych na Dolnym Mokotowie i w Wilanowie. Przeprowadzenie trasy pod Dworcem Zachodnim, jako część wspólnego przedsięwzięcia wraz z PKP PLK (przebudowa dworca i układu torów kolejowych), umożliwi utworzenie w tym miejscu nowoczesnego multimodalnego węzła przesiadkowego. Zakładamy, że budowa trasy będzie się odbywała w latach 2019-21 (jedynie torowiska na ul. Ordona na Woli i na ul. Branickiego w Wilanowie prawdopodobnie powstaną później). Większa część trasy (odcinki od Dworca Zachodniego do ul. Grójeckiej oraz od stacji metra Pole Mokotowskie do Wilanowa, Stegien i Sielc) będzie realizowana z wykorzystaniem środków unijnych (perspektywa budżetowa 2014-20).

  • O czym chcemy rozmawiać podczas konsultacji?

Otaczająca nas przestrzeń jest niezwykle istotna – budowa nowej trasy tramwajowej niesie ze sobą konieczność przekształcenia wielu istotnych ulic i znanych miejsc. Dlatego liczymy na wsparcie mieszkańców i podzielenie się z nami swoją wiedzą i opiniami. W szczególności pragniemy skupić się na następującej tematyce:

- zagospodarowanie przestrzeni publicznych;
- lokalizacja przystanków komunikacji miejskiej;
- organizacja i inżynieria ruchu;
- zieleń.
Zasadniczym celem jest wypracowanie najlepszych możliwych rozwiązań, uwzględniających potrzeby społeczności lokalnych, jak i całej wspólnoty mieszkańców m.st. Warszawy.

Więcej informacji na stronie:

http://www.tramwajdowilanowa.pl/

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony