Gwiazdy jazzu w Wilanowie - Wilanów Jazz 2017
Utworzono: wtorek, 11, lipiec 2017 10:38

WJKoncert Lory Szafran zainaugurował w minioną niedzielę, 9 lipca, kolejną edycję wyjątkowego festiwalu WILANÓW JAZZ 2017. W najbliższy weekend - 16 lipca odbędzie się koncert braci Oleś z Antonim Gralakiem w awangardowym programie z płyty Primitivo,

Wilanów Jazz 2017 to święto muzyki jazzowej, festiwal wybitnych indywidualności, niekwestionowanych gwiazd sceny jazzowej w Polsce i na świecie, najbardziej obiecujących artystów młodego pokolenia i projektów specjalnych. Na program tegorocznej edycji składa się cykl pięciu koncertów wybitnych artystów, laureatów wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, występujących na największych i najbardziej prestiżowych scenach jazzowych.

W lipcu pojawią się jeszcze: fenomenalny młody pianista Łukasz Ojdana (RGG) debiutujący w solowym projekcie stworzonym specjalnie dla Wilanów Jazz, w sierpniu nowy program z płyty Hourglass zaprezentuje Szymon Łukowski Quintet z gościnnym udziałem austriackiego gitarzysty Johannesa Rieplera, we wrześniu wystąpi trio Agi Derlak – laureatki Fryderyka 2016 w kategorii Jazz – Fonograficzny Debiut Roku.

Koncerty odbędą się na dziedzińcu Muzeum Plakatu w Wilanowie. Start o godz. 19.00. Wstęp na wszystkie koncerty w ramach festiwalu jest wolny.

Pełne zestawienie koncertów:

9 lipca – Lora Szafran, Sekrety życia według Leonarda Cohena
16 lipca – Oleś Brothers & Antoni Gralak, Primitivo
30 lipca – Łukasz Ojdana, projekt specjalny
6 sierpnia – Szymon Łukowski Quintet feat. Johannes Riepler, Hourglass 
17 września – Aga Derlak Trio, Healing

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony