Zwierzaki warszawiaki a upały w mieście
Utworzono: czwartek, 03, sierpień 2017 09:40

ZW1Przez stolicę przechodzi fala upałów. W te szczególnie gorące dni powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę przed słońcem i regularne nawadnianie organizmu. Przypominamy także, że wysokie temperatury są równie niebezpieczne dla ludzi, jak i dla zwierząt. Podpowiadamy jak pomóc naszym podopiecznym.

Upały w stolicy ludziom pomagają przetrwać m.in. kurtyny wodne. Warto również stosować się do kilku wskazówek, m.in. ograniczyć przebywanie na nasłonecznionym, otwartym terenie, nosić nakrycia głowy czy regularnie pić.

Podobne zalecenie powinni stosować również właściciele zwierząt. Przede wszystkim, w czasie upałów, nie wolno zostawiać czworonożnych podopiecznych na otwartym i nasłonecznionym terenie, np. przed sklepem. Pupili, w żadnym wypadku, nie można pozostawiać również w zamkniętych samochodach – nawet na przysłowiową „minutkę”. Wnętrze auta pozostawionego na słońcu w ciągu kilku chwil może się nagrzać nawet do temperatury przekraczającej 50°C.

Czworonogom należy zapewnić także nieograniczony dostęp do świeżej, czystej wody – również w czasie spacerów. Wychodząc z domu pamiętajmy by zabrać wodę dla siebie i naszych podopiecznych. W tym wyjątkowo gorącym okresie szczególnej pomocy potrzebują także dzikie ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta. Wszystkie one chętnie skorzystają z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu.

Kampania „Zwierzaki warszawiaki” przypomina mieszkańcom stolicy, jak zachować się wobec zwierząt - zarówno tych "domowych", jak i dziko żyjących.
Kampania ma też na celu przekazanie mieszkańcom wiedzy o możliwości podjęcia interwencji w sprawie zdarzeń z udziałem zwierząt, pod numerami telefonów: 19115 (Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115), 986 (Straż Miejska m.st. Warszawy) oraz 22 846 02 36, 22 868 15 79 (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie). Wcześniejsze plakaty w ramach kampanii dotyczyły prawidłowych zachowań w sytucji, gdy dostrzeże się chore lub błąkające się zwierzęta. 

Przypominamy je poniżej. 

ZW2

ZW3

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony