ALKOHOL, NARKOTYKI, PRZEMOC W RODZINIE - JEŚLI MASZ TAKI PROBLEM, ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC!

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, czy innymi środkami psychoaktywnymi, jeśli jesteś ofiarą, czy świadkiem przemocy w rodzinie możesz zgłosić się do Dzielnicowego Zespołu Wilanów Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego lub Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Dzielnicowe Zespoły Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy powoływane są przez Prezydenta m.st. Warszawy na wniosek zarządów dzielnic. Główne zadania, jakie realizowane są przez Zespól na rzecz Mieszkańców dzielnicy to:
1. Podejmowanie czynności z zakresu procedury dotyczącej orzeczenia o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej od alkoholu obowiązku poddania się leczeniu w zakładzie lecznictwa odwykowego.
2. Podejmowanie czynności w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym wszczynanie procedury „Niebieskie Karty”.
3. Udział w pracach Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz grupach roboczych.
Skład Dzielnicowego Zespołu Wilanów Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy w roku 2017 przedstawia się następująco: Marzena Koziar, jako Przewodnicząca oraz członkowie: Andrzej Panek, Justyna Adamska, Dorota Pentz-Gutowska oraz Elżbieta Wdowiak.

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy działa przy Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. Przyczółkowej 27a. Więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce "przemoc w rodzinie".

KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH – DZIELNICOWY ZESPÓŁ WILANÓW

Harmonogram posiedzeń Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych - Dzielnicowego Zespołu Wilanów w 2017 roku:

styczeń – 5, 12, 19, 26
luty – 2, 9, 16, 23
marzec – 9, 16, 23, 30
kwiecień – 8, 13, 20, 27
maj – 4, 11, 17, 25
czerwiec – 1, 8, 22, 29
lipiec – 6, 13, 20, 27
sierpień – 3, 10, 24, 31
wrzesień – 7, 14, 21, 28
październik – 5, 12, 19, 26
listopad – 9, 16, 23, 30
grudzień – 7, 14, 21, 28

Posiedzenia Komisji będą odbywać się w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. F. Klimczaka 4, III p. pok. 304 w godzinach 16:30 – 18:00.

Dyżury członków Komisji będą odbywać się w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. F. Klimczaka 4, III p. pok. 304 i 305 w godzinach 16:15 – 17:45, w poniedziałki.

Nr tel. (22) 44 35 079 czynny w dniach posiedzeń Komisji i w czasie dyżurów członków Zespołu.

*******************************************************************************************************************

Punkt Informacyjno - Konsultacyjny Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy z siedzibą przy ul. F. Klimczaka 4 zaprasza Mieszkańców znajdujących się:

  • w trudnej sytuacji życiowej, zmagających się z problemami i szukających pomocy w ich rozwiązywaniubedących w kryzysie,
  • uzależnionych od alkoholu lub innych środków odurzających
  • doświadczających przemocy lub stosujących przemoc,

na BEZPŁATNE konsultacje i porady: psychologiczne, specjalisty pracy socjalnej, specjalisty policjanta oraz prawnika.

( tabela terminów )

Dyżury specjalistów odbywają się przy ul. Franciszka Klimczaka 4 (budynek B Urzędu Dzielnicy Wilanów), III piętro, pokój 303. Telefon (22) 443 50 79 czynny podczas dyżuru.

TELEFON ZAUFANIA - UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE 

Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił  telefon zaufania 801-889-880, dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskim.

Czym są uzależnienia behawioralne? Są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli na przykład uzależnienie od hazardu, uzależnienie od Internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się.

Do kogo skierowana jest oferta telefonu? Do wszystkich osób, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Dla osób bliskich osobom uzależnionym – rodziny, przyjaciół, znajomych.

Czy to telefon dla mnie?
Tak, jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko popadło w nadmierne zaabsorbowanie internetem i komputerem, a wirtualna rzeczywistość staje się dla niego ważniejsza niż realni znajomi i przyjaciele.
Tak, jeśli granie doprowadziło Cię do kłopotów finansowych lub rodzinnych, zdarza Ci się grać do ostatniej złotówki lub pożyczać pieniądze na granie.
Tak, jeśli masz poczucie, że poszukiwanie doświadczeń seksualnych wymyka Ci się spod kontroli, podejmujesz zachowania ryzykowne dla zdrowia lub naruszające prawo. Jeśli seks przestał był przyjemnością a stał się wewnętrznym przymusem.
Tak, jeśli z powodu zaabsorbowania pracą zapominasz o ważnych uroczystościach rodzinnych i sprawach swoich dzieci. Jeśli poświęcasz pracy dużo więcej myśli, czasu i energii niż realizowaniu pasji, rozrywkom, sportowi i związkom z partnerem, dziećmi, rodziną.

Działalność telefonu zaufania obejmuje:
- prowadzenie konsultacji telefonicznych dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich
- rozwijanie i udostępnianie bazy informacji o lokalnie działających specjalistach i instytucjach prowadzących terapię uzależnień behawioralnych
- prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych na temat uzależnień behawioralnych
Konsultacje telefoniczne prowadzą doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.

Nowy telefon zaufania 801-889-880 jest czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22. Koszt połączenia to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora.

Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania świadczącego pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych dofinansowywany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

 

 


POZNAJ SWOJĄ SIŁĘ I ZATRZYMAJ PRZEMOC
W RODZINIE

slonik.JPG

Pewien mały chłopiec zobaczył w cyrku słonia. Słoń był przywiązany jedną nogą do pala wbitego w ziemię. Chłopiec zauważył, że kołek był tylko małym kawałkiem drewna, który tkwił w ziemi zaledwie kilka centymetrów. I chociaż łańcuch był mocny i gruby chłopcu wydawało się oczywiste, że tak duże i silne zwierzę mogłobyz łatwością uwolnić się z kołka i uciec. Chłopcu nie dawało to spokoju i zaczął pytać wszystkich najbliższych dorosłych: „Dlaczego słoń nie ucieknie?”. Dorośli odpowiadali często: „Pewnie dlatego że jest wytresowany.” Ale ta odpowiedź chłopca nie satysfakcjonowała i dopytywał „Skoro jest wytresowany to dlaczego jest przywiązany?”. Nikt nie potrafił udzielić chłopcu logicznej odpowiedzi aż do czasu.....

                        czytaj więcej

 

 

 

 

 

Załączniki:
Pobierz plik (Mederi.doc)Mederi.doc[ ]129 Kb
Pobierz plik (Niebieska Linia.doc)Niebieska Linia.doc[ ]188 Kb

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony