Wydział Oświaty

Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

Czytaj więcej: Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!II Ogólnopolski Konkurs „Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!” zakończył się we wtorek, 25 kwietnia 2017 r. rozdaniem nagród w Przedszkolu nr 416 w Warszawie przy ul. Sytej 123, które było organizatorem.

Patronat nad wydarzeniem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Minister Sportu i Turystyki. W konkursie wzięły udział przedszkola i oddziały przedszkolne z całej polski (wśród nagrodzonych były dzieci z Lublina, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Tarnobrzegu, Ostrołęki, Żor i Michałowic).
Laureaci – zarówno w kategorii literackiej jak i plastycznej – otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Wilanów.
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 416.

Czytaj więcej: Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

Wiosna w "Kubusiach"

Czytaj więcej: Wiosna w

2 marca przedszkolaki oglądały przedstawienie muzyczne pt. „Opowieści z leśnej polany”. Dzieci włączyły się do śpiewania piosenek i naśladowania odgłosów zwierząt: żaby, bociana, myszy, krowy, zająca i niedźwiedzia. Wspaniale bawiły się przy muzyce.

W dniu 3 marca duet Puch-Puch wystąpił z koncertem pt. „Wiosenny wietrzyk” prezentując nowy instrument - bansuri, indyjski flet. Duduś i Gucio opowiedzieli dzieciom muzyczną historię o tym, jak przyroda budzi się do życia i świat z każdym dniem staje się piękniejszy.

Dnia 13 marca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu LaboLo. Tym razem dzieci zgłębiały wiedzę o zmysłach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu smaku. Profesor Labolek opowiedział o smakach: słodkim, słonym, kwaśnym, gorzkim, umami oraz rozmieszczeniu na języku kubków smakowych które są odpowiedzialne z ich identyfikację. Dzieci badały z pomocą papierków wskaźnikowych odczyny różnych substancji: kwaśny(sok jabłkowy, ocet, cytryna), zasadowy (proszek do prania, soda), obojętny (woda, sól). Obserwując mieszanie substancji w cylindrach przedszkolaki były świadkami zmiany ich barwy.

Czytaj więcej: Wiosna w "Kubusiach"

Dzień przerwy w działaniu PPP

Czytaj więcej: Dzień przerwy w działaniu PPPInformujemy, iż w dniu 15 kwietnia 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie nieczynna.

Wykład specjalny - Autyzm. Potrafię poznać.

Czytaj więcej: Wykład specjalny - Autyzm. Potrafię poznać.Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Dyrektor SP nr 358 w Wilanowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład specjalny pod nazwą "Autyzm. Potrafię poznać". Spotkanie poprowadzą: Pani Agnieszka Romanek-Wdowicz oraz Pani Agnieszka Sienkowska (terapeutki i specjalistki autyzmu z Fundacji Promitis.

Wykład odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:00 w sali rekreacyjno-ruchowej na I piętrze w Szkole Podstawowej nr 358 w Wilanowie (ul. św. U. Ledóchowskiej 10).

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 427

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 42721 marca w Przedszkolu nr 427 przy ul. Radosnej 11, które 1 lutego 2017 r. rozpoczęło swoją działalność, odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci ze starszych grup zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, po którym wspólnie z rodzicami brały udział w zabawie plastycznej tworząc swoją pierwszą książeczkę o tematyce "Rodzinny spacer wiosenny". Dzieci z grup młodszych zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy muzycznej-tanecznej, wokalnej, utrwalając słowa i gesty piosenki pt. "Skowronkowy koncert" z wykorzystaniem języka migowego. Recytowały wiosenne wiersze, rozwijały wyobraźnię tworząc wspólnie z mamą i tatą książeczki. Było to cudowne integracyjne spotkanie, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać, wspólnie pobawić i cieszyć się z pierwszych dni wiosny! (tekst: Przedszkole nr 427)

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 427

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony