Wydział Oświaty

Europejski Tramwaj Promocyjny 2017

Czytaj więcej: Europejski Tramwaj Promocyjny 2017W drugiej połowie maja na stołeczne ulice wyjedzie Tramwaj Europejski. Podczas lekcji w tramwaju uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się m.in. o warszawskich inwestycjach zrealizowanych z funduszy unijnych oraz historii i strukturze Unii Europejskiej. Bezpłatne, godzinne zajęcia w tramwaju poprowadzą pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, którzy przedstawią uczniom informacje na temat genezy, symboli oraz funkcjonowania Unii Europejskiej, wytłumaczą czym są, skąd pochodzą i jak wykorzystywane są fundusze europejskie w stolicy oraz omówią aktualne kwestie dotyczące kondycji UE. W programie każdej lekcji są także konkursy z nagrodami. Tramwaj będzie kursował 16, 17, 18, 19, 22, 23 i 24 maja 2017 roku na trasie: pl. Narutowicza – Grójecka – Aleje Jerozolimskie – Most ks. J. Poniatowskiego – Rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Zamoyskiego – Targowa – pl. Wileński – Most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – pl. Narutowicza (odjazdy o godz. 10.00, 11.15 i 12.30).  

Uwaga – liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.  To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Tramwaj jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia, dwa ekrany LCD, pianino i stylizowane wnętrze z drewnianymi wykończeniami. Będzie kursował podczas najbliższej Nocy Muzeów, a w letnie weekendy woził mieszkańców i turystów (na linii T). Zobacz także:

http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/lekcje-w-europejskim-tramwaju-promocyjnym

Europejski Tramwaj Promocyjny 2017

W drugiej połowie maja na stołeczne ulice wyjedzie Tramwaj Europejski. Podczas lekcji w tramwaju uczniowie szkół podstawowych dowiedzą się m.in. o warszawskich inwestycjach zrealizowanych z funduszy unijnych oraz historii i strukturze Unii Europejskiej.

Bezpłatne, godzinne zajęcia w tramwaju poprowadzą pracownicy Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa, którzy przedstawią uczniom informacje na temat genezy, symboli oraz funkcjonowania Unii Europejskiej, wytłumaczą czym są, skąd pochodzą i jak wykorzystywane są fundusze europejskie w stolicy oraz omówią aktualne kwestie dotyczące kondycji UE. W programie każdej lekcji są także konkursy z nagrodami.

Tramwaj będzie kursował 16, 17, 18, 19, 22, 23 i 24 maja 2017 roku na trasie: pl. Narutowicza – Grójecka – Aleje Jerozolimskie – Most ks. J. Poniatowskiego – Rondo J. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Zamoyskiego – Targowa – pl. Wileński – Most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – pl. Narutowicza (odjazdy o godz. 10.00, 11.15 i 12.30). 

Uwaga – liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich.  To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Tramwaj jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia, dwa ekrany LCD, pianino i stylizowane wnętrze z drewnianymi wykończeniami. Będzie kursował podczas najbliższej Nocy Muzeów, a w letnie weekendy woził mieszkańców i turystów (na linii T).

Zobacz także:

http://europedirect.um.warszawa.pl/aktualnosci/lekcje-w-europejskim-tramwaju-promocyjnym

 

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotów Przyrodniczych

Czytaj więcej: Wojewódzki Konkurs Przedmiotów PrzyrodniczychZapraszamy do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotów Przyrodniczych, którego organizatorem jest XXXVIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Potockiego w Zespole Szkół nr 79 w Warszawie przy ul. Wiertniczej 26 w Warszawie.
Celem przedsięwzięcia jest propagowanie wiedzy z zakresu chemii, fizyki, geografii i biologii oraz poznawanie wpływu zjawisk przyrodniczych na życie ludzi na Ziemi. Adresatami konkursu jest młodzież szkół gimnazjalnych. 

Zgłoszenie należy przesłać do dnia 15 maja 2017 roku. Konkurs zostanie przeprowadzony w maju 2017 roku wg. poniższego harmonogramu:
 16 maja 2017 r., godz. 9.10 – rozpoczęcie testu Etap I
 19 maja 2017 r. godz. 12.00 – ogłoszenie wyników Etapu I
 30 maja 2017 r., godz. 10.00 – Etap II (Zespół Szkół nr 79)
 30 maja 2017 r. , godz. 13.30 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Konkurs organizowany jest na zasadach określonych w regulaminie dostępnym na stronie internetowej www.kostka-potocki.edu.pl/konkursgimnazjalny/
Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

Czytaj więcej: Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!II Ogólnopolski Konkurs „Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!” zakończył się we wtorek, 25 kwietnia 2017 r. rozdaniem nagród w Przedszkolu nr 416 w Warszawie przy ul. Sytej 123, które było organizatorem.

Patronat nad wydarzeniem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Minister Sportu i Turystyki. W konkursie wzięły udział przedszkola i oddziały przedszkolne z całej polski (wśród nagrodzonych były dzieci z Lublina, Częstochowy, Piotrkowa Trybunalskiego, Tarnobrzegu, Ostrołęki, Żor i Michałowic).
Laureaci – zarówno w kategorii literackiej jak i plastycznej – otrzymali nagrody ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Wilanów.
Uroczystość uświetnił występ dzieci z Przedszkola nr 416.

Czytaj więcej: Przedszkolak sprawny i zdrowy – do zabawy zawsze gotowy!

Wiosna w "Kubusiach"

Czytaj więcej: Wiosna w

2 marca przedszkolaki oglądały przedstawienie muzyczne pt. „Opowieści z leśnej polany”. Dzieci włączyły się do śpiewania piosenek i naśladowania odgłosów zwierząt: żaby, bociana, myszy, krowy, zająca i niedźwiedzia. Wspaniale bawiły się przy muzyce.

W dniu 3 marca duet Puch-Puch wystąpił z koncertem pt. „Wiosenny wietrzyk” prezentując nowy instrument - bansuri, indyjski flet. Duduś i Gucio opowiedzieli dzieciom muzyczną historię o tym, jak przyroda budzi się do życia i świat z każdym dniem staje się piękniejszy.

Dnia 13 marca odbyły się kolejne warsztaty z cyklu LaboLo. Tym razem dzieci zgłębiały wiedzę o zmysłach człowieka ze szczególnym uwzględnieniem zmysłu smaku. Profesor Labolek opowiedział o smakach: słodkim, słonym, kwaśnym, gorzkim, umami oraz rozmieszczeniu na języku kubków smakowych które są odpowiedzialne z ich identyfikację. Dzieci badały z pomocą papierków wskaźnikowych odczyny różnych substancji: kwaśny(sok jabłkowy, ocet, cytryna), zasadowy (proszek do prania, soda), obojętny (woda, sól). Obserwując mieszanie substancji w cylindrach przedszkolaki były świadkami zmiany ich barwy.

Czytaj więcej: Wiosna w "Kubusiach"

Dzień przerwy w działaniu PPP

Czytaj więcej: Dzień przerwy w działaniu PPPInformujemy, iż w dniu 15 kwietnia 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie nieczynna.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony