Wydział Oświaty

Wykład specjalny - Autyzm. Potrafię poznać.

Czytaj więcej: Wykład specjalny - Autyzm. Potrafię poznać.Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Dyrektor SP nr 358 w Wilanowie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład specjalny pod nazwą "Autyzm. Potrafię poznać". Spotkanie poprowadzą: Pani Agnieszka Romanek-Wdowicz oraz Pani Agnieszka Sienkowska (terapeutki i specjalistki autyzmu z Fundacji Promitis.

Wykład odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:00 w sali rekreacyjno-ruchowej na I piętrze w Szkole Podstawowej nr 358 w Wilanowie (ul. św. U. Ledóchowskiej 10).

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 427

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 42721 marca w Przedszkolu nr 427 przy ul. Radosnej 11, które 1 lutego 2017 r. rozpoczęło swoją działalność, odbyło się uroczyste "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci ze starszych grup zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, po którym wspólnie z rodzicami brały udział w zabawie plastycznej tworząc swoją pierwszą książeczkę o tematyce "Rodzinny spacer wiosenny". Dzieci z grup młodszych zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy muzycznej-tanecznej, wokalnej, utrwalając słowa i gesty piosenki pt. "Skowronkowy koncert" z wykorzystaniem języka migowego. Recytowały wiosenne wiersze, rozwijały wyobraźnię tworząc wspólnie z mamą i tatą książeczki. Było to cudowne integracyjne spotkanie, podczas którego mogliśmy się lepiej poznać, wspólnie pobawić i cieszyć się z pierwszych dni wiosny! (tekst: Przedszkole nr 427)

Czytaj więcej: Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 427

Szuflada 2017 - wyniki

Czytaj więcej: Szuflada 2017 - wynikiWilanowski Konkurs Młodych Talentów Szuflada w 2017 roku może pochwalić się już czwartą edycją. Organizatorem tego wydarzenia jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Warszawie, a pomysłodawczynią pani Justyna Dudziak, nauczyciel muzyki. Konkurs trzeci raz był współorganizowany przez Centrum Kultury Wilanów i właśnie na scenie CKW przy ulicy Kolegiackiej odbyły się przesłuchania oraz koncerty finałowe. Konkurs w przeszłości skupiał się na talentach muzycznych. Od roku 2016 poszerzył się o talenty recytatorskie, sportowe, plastyczne, a także wszelkie wymykające się sztywnym kategoriom. Z roku na rok przybywa młodych ludzi pełnych pasji, chcących zaprezentować się szerszej publiczności. Cieszymy się, że jesteśmy zaufanym towarzyszem rozwijającej się pasji, budowania pewności siebie, pokonywania nieśmiałości, rozkwitu wyjątkowych umiejętności oraz przeżywania sukcesu. „Szuflada” pozostanie konkursem wilanowskim, ale zapraszamy również dzieci i młodzież z sąsiednich dzielnic. Konkurs ma szczęście gościć w lożach jurorskich znanych artystów, wspaniałych nauczycieli gry na instrumentach, artystów-plastyków, którzy bardzo życzliwie patrzą na młodych pasjonatów. Konkurs odbywa się pod patronatem burmistrza Dzielnicy Wilanów Ludwika Rakowskiego. (tekst: szkoła) 

Czytaj więcej: Szuflada 2017 - wyniki

Dzielnicowy Konkurs Plastyczny "Palmy Wielkanocne" 2017

Czytaj więcej: Dzielnicowy Konkurs Plastyczny

Informacja dotycząca rekrutacji do Przedszkola nr 424

Informacja dotycząca rekrutacji do Przedszkola nr 424 przy ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J (wcześniej ul. Zdrowa):

1. Wnioski o przyjęcie do Przedszkola nr 424 w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J należy składać w Przedszkolu nr 416 w Warszawie, ul. Syta 123.
2. Listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych
do Przedszkola nr 424 w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J umieszczone zostaną w widocznym miejscu w siedzibie Przedszkola nr 416 w Warszawie, ul. Syta 123.
3. Pisemne potwierdzenie woli zapisów dzieci zakwalifikowanych do Przedszkola nr 424
w Warszawie, ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J należy składać w Przedszkolu nr 416
w Warszawie, ul. Syta 123.
4. Listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych do Przedszkola nr 424 w Warszawie,
ul. Prymasa Augusta Hlonda 20J umieszczone zostaną w widocznym miejscu w siedzibie Przedszkola nr 416 w Warszawie, ul. Syta 123.
W Warszawie nabór do przedszkoli prowadzony jest za pomocą elektronicznego systemu rekrutacji.
Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Biura Edukacji (http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki)
29 marca br. o godz. 13:00 w systemie rekrutacyjnym zostanie opublikowana oferta warszawskich przedszkoli Rodzice dzieci urodzonych w latach 2014 – 2011 mogą korzystać z elektronicznego systemu rekrutacji poprzez stronę internetową:
warszawa-przedszkola.pzo.edu.pl

Od 29 marca br., godz. 13:00 do 10 kwietnia 2017 r., godz. 20:00 rodzice będą mogli wprowadzić dane dziecka do systemu i dokonać rejestracji wniosku o przyjęcie do przedszkola.
Przed wypełnieniem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami i harmonogramem rekrutacji
do przedszkoli.
Do 11 kwietnia 2017 r. do godz. 16:00 należy złożyć podpisany wniosek o przyjęcie
oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów rekrutacyjnych w przedszkolu 1. wyboru (przedszkole, które we wniosku znajduje się na pierwszej pozycji).

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony