Wydział Oświaty

Dzień dobrego jedzenia 2016

Czytaj więcej: Dzień dobrego jedzenia 2016W Zespole Szkół nr 123 odbył się Dzielnicowy Dzień Dobrego Jedzenia. Drużyny z wilanowskich szkół podstawowych uczestniczyły w turnieju, podczas którego nie zabrakło wielu ciekawych konkurencji. Wszystko po to, by przekonać dzieci do zdrowego trybu życia i wybierania wartościowych produktów.
Dzień dobrego jedzenia odbył się także w przedszkolu "Skarby Powsina", gdzie zaproszono najmłodsze dzieci na spotkanie edukacyjne pt. "OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY". Wspólna zabawa pokazała, że nasi najmłodsi dobrze wiedzą co smaczne i zdrowe.

Czytaj więcej: Dzień dobrego jedzenia 2016

Festiwal Nauki 2016

Czytaj więcej: Festiwal Nauki 2016Fabryka doświadczeń, „Zabawki optyczne, czyli jak powstaje film…”, warsztaty malowania piaskiem czy projektowania kostiumów teatralnych to tylko niektóre z licznych atrakcji Festiwalu Nauki „Orły w laboratorium”, który odbył się 17.11.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 169 im. Orła Białego. Ideą Festiwalu jest nauka poprzez działanie. Uczniowie, zamiast standardowych lekcji, uczestniczą w różnorodnych warsztatach, wykładach, doświadczeniach, zabawach. Prowadzący – goście, rodzice, nauczyciele, a nawet sami uczniowie - mają mnóstwo pomysłów, jak zainteresować odbiorców.

Czytaj więcej: Festiwal Nauki 2016

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z zespołem aspergera

Zapraszamy  do udziału w GRUPIE WSPARCIA DLA RODZICÓW DZIECI Z ZESPOŁEM ASPERGERA

Warsztaty dla rodziców/opiekunów dzieci z zespołem Aspergera stanowią uzupełnienie terapii dziecka. Spotkania grup wsparcia są okazją do poznania innych rodziców borykających się z podobnymi problemami, możliwością wymiany doświadczeń oraz uzyskania odpowiedzi  na nurtujące pytania.

Cel spotkań:
•    Pogłębienie zrozumienia sytuacji, w jakiej znajduje się cała rodzina.
•    Wzajemne wspieranie się w bezpiecznej atmosferze.
•    Wspólne szukanie rozwiązań problemów dzieci z ZA.
•    Uczenie  się skutecznych metod modelujących zachowanie dziecka.
•    Poszerzanie wiedzy dotyczącej specyfiki funkcjonowania dziecka z ZA.

Warsztaty odbywać się będą w pierwsze soboty miesiąca.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 grudnia w godzinach: 10:00-12:00.

Prowadzący psycholodzy: Anna Leszczyńska i Sylwia Zielińska

Zapisy pod nr telefonu: (22) 858-20-29, Warszawa, al. Rzeczypospolitej 14

Załączniki:
Pobierz plik (grupawsparcia_ZA.pdf)grupawsparcia_ZA.pdf[ ]237 Kb

Warsztaty w Poradni

Czytaj więcej: Warsztaty w Poradni

Wieści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24

Czytaj więcej: Wieści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 24 w Warszawie zorganizowała dla uczniów klas trzecich gimnazjum pokaz filmów prezentujących zawody nauczane w warszawskich technikach. Filmy prezentowane były w Sali Widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów w godzinach 10-12. Ponadto uczniowie mieli okazję do zapoznania się z dotychczasową ofertą warszawskich techników i szkół zawodowych.W pokazie uczestniczyło łącznie 39 uczniów z wilanowskich gimnazjów. Mamy nadzieję, że spotkanie to dostarczyło wiedzy na temat specyfiki poszczególnych zawodów i zachęciło do refleksji nad własną przyszłością zawodowo-edukacyjną.

Czytaj więcej: Wieści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 24

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony