Wydział Oświaty

Gala kończąca XLIX Warszawską Olimpiadę Młodzieży z udziałem Zespołu Szkół nr 2

Czytaj więcej: Gala kończąca XLIX Warszawską Olimpiadę Młodzieży z udziałem Zespołu Szkół nr 2Dnia 27 października 2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród za osiągnięcia w XLIX Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Po raz pierwszy gala ta odbyła się w LXX Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Kamińskiego na Ursynowie. Na gali obecne były przedstawicielki Zespołu Szkół nr 2: wicedyrektor Joanna Puc, nauczycielka wychowania fizycznego Małgorzata Ragan oraz złote medalistki Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z zeszłego roku w mini piłce ręcznej: Joanna Granicka oraz Julia Gadzińska z klasy Ib, które odebrały pamiątkowy puchar oraz dyplom i podziękowania za zajęcie 6 miejsca w łącznej klasyfikacji Szkół Podstawowych. Jest to dla szkoły ogromne osiągnięcie, tym bardziej, że w rozgrywkach brało udział ok. 180 warszawskich szkół podstawowych. Gośćmi specjalnymi gali był wielokrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski oraz trener Anity Włodarczyk – Krzysztof Kaliszewski, którzy wręczali nagrody. Szkoła Podstawowa nr 300 otrzymała również gratyfikację finansową na zakup sprzętu sportowego w kwocie 3 000 tys. złotych. Gratulujemy!

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Przedszkola nr 424 w Warszawie

Ogłoszenie konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Przedszkola nr 424 w Warszawie, przy ul. Augusta Hlonda 20J.

Ogłoszenie znajduje się w załączeniu.

Wydarzenie w Zespole Szkół nr 2

Czytaj więcej: Wydarzenie w Zespole Szkół nr 2Obchody Dnia Wielokulturowości

„Życie nie tylko po to jest, by brać
Życie nie po to, by bezczynnie trwać
I aby żyć siebie samego trzeba dać”.

Piosenka Stanisława Soyki „Tolerancja” w wykonaniu uczniów naszej szkoły zainaugurowała obchody Dnia Wielokulturowości, któremu przyświecało hasło „Sztuka życia w społeczności, czyli tolerancja dla innych”. W okamgnieniu szkolny korytarz wypełniły wielobarwne stoiska, a w powietrzu mieszały się najwspanialsze aromaty potraw z Iraku, Wietnamu, Rosji, Syrii, Wielkiej Brytanii, Mongolii i Ukrainy. Wszechobecny orient akcentowały stroje z różnych stron świata. Przygotowane przez klasy stoiska okazały się być prawdziwą kopalnią wiedzy na temat kultury, zwyczajów i historii kraju, które prezentowały. Bajka jest utworem, który rodzice czytają dzieciom na całym świecie. Zajmuje ona szczególne miejsce, gdyż jest swoistym przewodnikiem po literaturze. W świat baśni, bajek i legend przenieśliśmy się za sprawą pań Oksany Prichtenko i Małgorzaty Śmigierzewskiej. Mogliśmy poznać przygody bohaterów bajek mongolskich, ukraińskich i perskich, które odczytane zostały nie tylko w języku polskim, ale również arabskim i ukraińskim.

Czytaj więcej: Wydarzenie w Zespole Szkół nr 2

Next Step – projekt Międzynarodowej Organizacji Młodzieżowej AIESEC UW w Zespole Szkół nr 2

Czytaj więcej: Next Step – projekt Międzynarodowej Organizacji Młodzieżowej AIESEC UW w Zespole Szkół nr 2W dniach 24-28.10.2016 r. interaktywne warsztaty w języku angielskim poprowadziły wolontariuszki: Annie z Gruzji i Angelica z Mołdawii. Przybliżyły dzieciom i młodzieży różne aspekty swojej kultury, historii i języka. Uczniowie dowiedzieli się, że w Mołdawii językami urzędowymi jest rumuński i rosyjski. Poznali kulturowo- przyrodnicze rezerwaty: The Cordii Forest, The Fetesti Reservation i Old Orhei oraz zamczyska: The Soroca Fortress, The Mimi Castle, a także winiarnie: Cricova’s Winery i Milestii Mici’s Winery. Angelica studiuje w Rumunii, więc przygotowała także prezentację multimedialną o tym kraju. Nasze i rumuńskie tradycje kulinarne spotykają się przy gołąbkach /sarmale/ i makowcu /cozonac/. Wspólne mamy również kolędowanie. Annie opowiedziała o języku gruzińskim, tzw. Kartuli i alfabecie, który powstał w IV w.n.e. Słuchacze dowiedzieli się, iż z uwagi na położenie Gruzji można tam uprawiać sporty letnie i zimowe, że dominuje tam roślinność śródziemnomorska, a wina gruzińskie znane są na całym świecie. Nie zabrakło też ciekawej lekcji historii. O potrawach Annie wspomniała przy okazji gruzińskiej uczty noszącej nazwę Supra, co dosłownie oznacza „obrus”. Do najbardziej charakterystycznych potraw narodowych należą: Chaczapuri – zapiekany placek nadziewany serem, Tolma - bakłażany, zielone pomidory lub papryka nadziewane mięsem lub pastą orzechową przyprawioną nasionami granatu oraz aromatycznymi ziołami, Chinkali – pierogi o charakterystycznym kształcie „sakiewek”, Czurczchela – nawleczone na nitkę orzechy laskowe zatopione w cieście, które powstaje z gęstego soku z winogron. Studentki zaprosiły nas w swoje strony, a my zainspirowani wiedzą, będziemy pogłębiać wiadomości o państwach, które przybliżyły nam wolontariuszki. (tekst: Lidia Domańska).

Czytaj więcej: Next Step – projekt Międzynarodowej Organizacji Młodzieżowej AIESEC UW w Zespole Szkół nr 2

Certyfikat WARS i SAWA dla Gimnazjum nr 116

Czytaj więcej: Certyfikat WARS i SAWA dla Gimnazjum nr 11621 października 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik kolejne szkoły wspierające uzdolnionych odebrały Certyfikaty WARS i SAWA oraz Honorowe Wyróżnienia „Szkoła z pomysłem” Prezydenta m.st. Warszawy. Do programu WARS i SAWA dołączyły 24 szkoły. W tym zacnym gronie znalazło się Gimnazjum nr 116 im. Husarii Rzeczypospolitej.

Czytaj więcej: Certyfikat WARS i SAWA dla Gimnazjum nr 116

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony