Czytaj więcej: Konkurs na palmę wielkanocną...Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 im. Wandy Rutkiewicz organizuje Dzielnicowy Konkurs „Palmy Wielkanocne” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy Ludwika Rakowskiego. Podczas uroczystości Niedzieli Palmowej w dniu 20 marca w kościele św. Antoniego Marii Zaccarii wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy zwycięzcom konkursu . W świątyni ojców barnabitów mogliśmy podziwiać wiele ciekawych, pięknych  i oryginalnych palm różnej wielkości - od największej czterometrowej, do najmniejszej mającej około pięć centymetrów. Zostały one wykonane przez przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z wilanowskich placówek oświatowych. (tekst: Zespół Szkół nr 2)

UWAGA RODZICE UCZNIÓW OBECNYCH KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Informujemy, że do 31 marca br. trwa etap potwierdzania woli kontynuacji w rekrutacji do klas I szkół podstawowych.

Wolę kontynuacji edukacji w klasie I mogą potwierdzić:

  • rodzice dzieci uczęszczających w bieżącym r/sz. do oddziałów przedszkolnych (6, 7 i nieliczne odroczone 8-latki).
  • uczniowie klas I, których rodzice podjęli decyzję, że ich dziecko będzie kontynuowało edukację w klasie I w kolejnym roku szkolnym,

Ważne !

Jednocześnie informujemy, że obecni uczniowie klas I, których rodzice będą chcieli potwierdzić wolę kontynuacji w klasie I w kolejnym roku szkolnym w innej szkole niż ta do której obecnie uczęszczają, mają taką możliwość.

Czytaj więcej: PAH Studnia dla PołudniaPolska Akcja Humanitarna zaprasza szkoły do włączenia się do akcji PAH Studnia dla Południa.
Jeśli chcesz:
1.    zrozumieć jakie są przyczyny i skutki utrudnionego dostępu do wody;
2.    zorganizować akcję i wciągnąć innych w „wodną sprawę”;
3.    mieć wpływ na warunki nauki somalijskich uczniów i uczennic.
Nie czekaj. Zgłoś szkołę do akcji! Jej celem jest zwrócenie uwagi uczniów na to, że dostęp do wody jest podstawowym prawem człowieka. Szczegóły w załaczniku.

Załączniki:
Download this file (zaproszenie_SdP_warszawa_2016.doc)zaproszenie_SdP_warszawa_2016.doc[ ]198 kB

1 marca br. o godz. 16.00 pod adresem: www.przedszkola.edukacja.warszawa.pl zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice będą mogli wprowadzić do systemu dane dziecka i dokonać rejestracji wniosku o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Zarejestrowany wniosek należy wydrukować, podpisać i złożyć w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru.

Czytaj więcej: Pierwszy Dzień Wiosny 2016 w...21 marca dzieci z Przedszkola 223 “Skarby Powsina” obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Panie Nauczycielki przygotowały dla uczniów niespodziankę – zaprezentowały teatrzyk, w którym grały główne role. Dzieci mogły wziąć udział w różnych, ciekawych konkursach. Finałem obchodów pierwszego dnia wiosny było topienie marzanny. 

Osoby zainteresowane zatrudnieniem w Szkole Podstawowej nr 358 w Warszawie, ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10 (otwarcie placówki 1 września 2016 r.), na stanowiskach pedagogicznych, administracyjnych i obsługi, mogą składać swoje CV w Wydziale Oświaty
i Wychowania dla Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy (pok. 216,217,218), ul. Franciszka Klimczaka 2, w godzinach pracy Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy.

Czytaj więcej: Działo się w marcu w...15 marca 4-latki z grupy IV z Przedszkola nr 416 reprezentowały swoją placówkę w I Przeglądzie Tanecznym organizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Beztroski świat". Wydarzenie miało miejsce w Centrum Kultury Wilanów na ul. Kolegiackiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Działo się w marcu w...

Zapisy uczniów do kl. II-VI w Szkole Podstawowej nr 358 w Warszawie, ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10, na rok szkolny 2016/2017

Informujemy, że zapisy uczniów do klas od II do VI w Szkole Podstawowej nr 358 w Warszawie ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10, będą prowadzone od 14 marca do 8 kwietnia 2016 r. Do ww. klas będą przyjmowane wyłącznie dzieci zamieszkujące na terenie obwodu Szkoły Podstawowej nr 358 w Warszawie. Informacja o obwodach szkół podstawowych, które będą obowiązywać od 1.09.2016 r. dostępna jest pod linkiem: http://wilanow.pl/attachments/article/2600/wykaz%20ulic_obwody%20szk%C3%B3%C5%82%20podstawowych%20od%201%2009%202016%20r.pdf).


W dniach od 14.03 do 8.04. 2016 r. rodzice uczniów uczęszczających do szkół podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę, które mają siedzibę na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, podanie o przyjęcie do kl. II-VI Szkoły Podstawowej nr 358 w Warszawie składają w sekretariacie szkoły, do której aktualnie dziecko uczęszcza, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy sekretariatu.
Rodzice uczniów uczęszczających do szkół podstawowych, innych niż wymienione powyżej, mogą zapisać swoje dziecko w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, ul. Klimczaka 2, w sali widowiskowej (parter) według niżej podanego harmonogramu:

  • 14.03-18.03.2016 r. (poniedziałek-piątek), w godz. 16.00 -18.00;
  • 19.03.2016 r. (sobota), w godz. 10.00 – 15.00;
  • 29.03-1.04.2016 r. (wtorek-piątek), w godz. 16.00 – 18.00;
  • 2.04.2016 r. (sobota), w godz. 10.00 – 15.00;
  • 4.04-8.04. 2016 r. (poniedziałek-piątek), w godz. 16.00 – 18.00

Rekrutacja uczniów do kl. I i oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 358 w Warszawie, ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10, na rok szkolny 2016/2017

Informujemy, że postępowanie rekrutacyjne do oddziałów wychowania przedszkolnego i kl. I w Szkole Podstawowej nr 358 w Warszawie, ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 10, odbywa się za pomocą elektronicznego systemu. Od 1 marca 2016 r. trwa rekrutacja do oddziałów wychowania przedszkolnego pod adresem: www.przedszkola.edukacja.warszawa.pl.   Rekrutacja do klas I rozpocznie się 1 kwietnia 2016 r.

Rodzice wprowadzają do systemu dane dziecka i dokonują rejestracji wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 358. Zarejestrowany wniosek należy wydrukować, podpisać i  złożyć w Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie, ul. Wiertnicza 26. Działa tam Komisja Rekrutacyjna powołana uchwałą nr 212/IV/2016 Zarządu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy z dnia 22 stycznia 2016 r. W postępowaniu rekrutacyjnym, czynności dyrektora Szkoły Podstawowej nr 358 wykonuje dyrektor Zespołu Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego w Warszawie.

Załączniki:
Podanie o przyjęcie dziecka do kl. II-VI w Szkole Podstawowej nr 358 w Warszawie

Czytaj więcej: VII konkurs recytatorski...Ponad 60 uczestników z 24 warszawskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wzięło udział w VII konkursie recytatorskim "Pół żartem, pół serio - o marzeniach". W przepięknej scenerii Sali Białej w pałacu wilanowskim uczniowie zaprezentowali prozę i poezję. Występy oceniało jury w składzie: Przewodniczący - Sebastian Cybulski, Bożena Laskowska, Zofia Szlenkier. Oceniano dobór repertuaru pod kątem tematu, stopień opanowania tekstu, deklamowanie i interpretacje tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.
Tegoroczny konkurs przygotowały Anna Lipińska i Katarzyna Fukowska z Zespołu Szkół nr 79, a nagrody ufundowali: Dzielnica Wilanów, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Sebastian Cybulski, aktor teatralny i filmowy, ufundował trzy dodatkowe nagrody w postaci warsztatów teatralnych w Szkole Machulskich, gdzie jest wykładowcą.

Informujemy, że osoby niepełnosprawne zainteresowane uzyskaniem dofinansowania nauki na poziomie wyższym w ramach Programu „Aktywny Samorząd” w roku akademickim/szkolnym 2015/2016 i 2016/2017 mogą składać wnioski w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych przy ul. Andersa 5, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 począwszy od dnia 1.03.2016r. do 30.03.2016r. Kolejny nabór jest przewidywany w terminie od dnia 01.08.2016r. do 30.09.2016r. Szczegóły w załączniku.

Załączniki:
Download this file (aktywny samorzad.pdf)aktywny samorzad.pdf[ ]65 kB

Czytaj więcej: Szuflada 2016 - eliminacjeSzukamy talentów!
Śpiew, taniec lub gra na instrumencie - zapraszamy na eliminacje do III Wilanowskiego Konkursu Młodych Talentów "Szuflada 2016", które odbędą się 23 marca w Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej 3. Regulamin i karta zgłoszenia dostępna jest na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3:
http://zsp3.edupage.org

Czytaj więcej: Sześciolatek - co dalej?Sześciolatek – co dalej?

Zespół Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego był gospodarzem dzielnicowego spotkania dla rodziców dzieci sześcioletnich, przed którymi – w tym roku – ważny wybór ścieżki edukacyjnej. Licznie przybyłych gości powitał Ludwik Rakowski – Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Spotkanie poprowadził Artur Buczyński – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wilanów. Każda z wilanowskich szkół podstawowych przygotowała promocyjne stoiska, prezentujące ofertę swojej placówki. Rodzice mieli okazję porozmawiać z nauczycielami, skorzystać z konsultacji u psychologa i pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8 oraz doradcy metodycznego z Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno–Społecznych i Szkoleń. Zachęcamy rodziców do zapoznania się z poradnikiem "Co rodzic sześciolatka w świetle nowych przepisów wiedzieć powinien", dostępnego w załączniku.

Załączniki:
Download this file (Sześciolatek_poradnik.docx)Sześciolatek_poradnik.docx[ ]20 kB

Czytaj więcej: Luty w Dzień Babci i Dziadka w „Wesołych Kubusiach” obchodziliśmy w lutym. Na zaproszenie wnuków przybyli wyjątkowi goście. Każda z grup przygotowała własny program artystyczny. Dziadkowie z radością i łzami wzruszenia obserwowali młodych aktorów z zaangażowaniem recytujących wiersze i swoje kwestie przeplatane piosenkami. Po części artystycznej wszyscy udali się do swoich sal. Wnuki wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki i razem brali udział w dalszych zabawach i poczęstunku.

Czytaj więcej: Bal karnawałowy w Zespole...29 stycznia 2016 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Powsinie odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy. Sala balowa wyglądała fantastycznie. Dekoracja przeniosła dzieci w czarodziejską krainę zamieszkałą przez wróżki. Na balu królowały przeróżne stroje, maski, niektóre z przebrań były naprawdę bardzo udane. Dziękujemy za wspólną zabawę!