Aktualności Wydziału Kultury

Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2016

Czytaj więcej: Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2016Zgłoś najlepszą polską książkę 2016 roku!

Od 1 grudnia do końca stycznia 2017 r. każdy może zgłosić swoje propozycje do wyjątkowego konkursu - Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. To prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Kandydatów do nagrody zgłaszają wydawcy, księgarze, bibliotekarze oraz czytelnicy. Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach. W regulaminie przewidziano miejsce nie tylko dla kategorii tradycyjnych jak proza, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży, ale również stworzono kategorię wyłącznie dla pozycji varsavianistycznych - edycja warszawska. 

Czytaj więcej: Nagroda Literacka m.st. Warszawy 2016

Ogólnopolska akcja zbierania pamiątek historycznych

Muzeum Historii Polski rozpoczęło ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - "Małe Wielkie Historie". Celem zbiórki jest pzoyskanie muzealiów do kolekcji Muzeum. Osoby zainteresowane przekazaniem pamiątek mogą zgłaszać się do Muzeum osobiście, mailowo lub telefonicznie: 22 211 90 29 lub 48 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Szczegóły i regulamin zbiórki dostępne są na stronie: www.muzhp.pl

 

IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie

Czytaj więcej: IV Dzień Cichociemnych na UrsynowieW imieniu oragnizatora - Urzędu Dzielnicy Wilanów zapraszamy w najbliższą sobotę, 14 maja na piknik historyczno – militarny pn. „IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie”.  W programie m.in.:  prezentacja sprzętu wojskowego i pojazdów opancerzonych, skoki spadochronowe, gry terenowe i wiele innych.

Czytaj więcej: IV Dzień Cichociemnych na Ursynowie

Kiermasz Wilanowski - 21 maja 2016 r.

Zapraszamy na Kiermasz Wilanowski - 21 maja w godz. 12.00-16.00 na Plaży Wilanów.

Czytaj więcej: Kiermasz Wilanowski - 21 maja 2016 r.

Małe granty z zakresu kultury - rusza przyjmowanie wniosków

Stołeczne Biuro Kultury uruchomiło środki na realizację zadań publicznych w zakresie kultury w trybie tzw. małych grantów. Oferta skierowana jest do organizacji pozarządowych. Nabór ofert trwa do wyczerpania puli środków.
Zgodnie z art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.) m.st. Warszawa może zlecić, na wniosek organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ww. ustawy, realizację zadania publicznego z pominięciem otwartego konkursu ofert, czyli przyznać dotację na realizację zadania w trybie tzw. małego grantu.

Czytaj więcej: Małe granty z zakresu kultury - rusza przyjmowanie wniosków

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony