Aktualności Wydziału Kultury

II Festiwal Literatury dla Dzieci

Już 10.05.2015 ruszy druga edycja unikatowego w skali kraju i Europy Festiwalu. Podczas kilkunastu dni dzieci i młodzież oraz ich rodzice będą mogli bezpłatnie wziąć udział w kilkuset wydarzeniach organizowanych w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Najważniejszą ideą i celem wszystkich warsztatów jest rozwój młodych czytelników poprzez aktywny kontakt z wartościową literaturą dziecięcą.

Czytaj więcej: II Festiwal Literatury dla Dzieci

38. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka

Już od 38 lat Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka z powodzeniem promuje kulturę języka i rozpowszechnia kulturę słowa na Mazowszu. Co roku, w eliminacjach do finału bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego. Warszawska Syrenka, konkurs z wieloletnią tradycją, pobudza aktywność twórczą i odkrywa młode talenty recytatorskie. Ponadto, przyczynia się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji literatury. Zapraszamy do udziału w Konkursie uczniów klas 0 – VI szkół podstawowych oraz wszystkich klas gimnazjalnych. Dzieci przechodzą przez kilka szczebli eliminacji.

Nowy regulamin i zasady Konkursu do pobrania poniżej:

Załączniki:
Pobierz plik (Regulamin_syrenka.doc)Regulamin_syrenka.doc[ ]58 Kb
Pobierz plik (karta_uczestnika.doc)karta_uczestnika.doc[ ]27 Kb
Pobierz plik (syrenka2013_dzielnice.doc)syrenka2013_dzielnice.doc[ ]47 Kb

Świąteczny kiermasz wilanowski

Czytaj więcej: Świąteczny kiermasz wilanowski

Zapraszamy na kiermasz wilanowski

Czytaj więcej: Zapraszamy na kiermasz wilanowskiW najbliższą niedzielę, 26 października, odbędzie się ostatni w tym sezonie Kiermasz Wilanowski przy ulicy Branickiego. Organizator zbiera zgłoszenia wystawców chętnych do udziału w kiermaszu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W imieniu organizatorów zachęcamy Mieszkańców do przyjścia na spacer i zrobienia zakupów na sąsiedzkim targu.

Królewski Ogród Światła

Czytaj więcej: Królewski Ogród ŚwiatłaJesienne i zimowe wieczory wcale nie muszą być szare i ponure. Na pewno nie będą takie w Wilanowie! Już 8 listopada 2014 r. ogród w pałacu w Wilanowie rozbłyśnie tysiącami kolorowych świateł, a w kolejnych tygodniach będzie rozświetlany jeszcze bardziej.
W listopadzie zapraszamy do Labiryntu Światła oraz na mappingi. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej muzeum: http://wilanow-palac.pl/edukacja/krolewski_ogrod_swiatla

 

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony