Aktualności WKŚ

Każdy z nas może zadbać o lepszą jakość powietrza którym oddychamy

Każdy z nas może zadbać o lepszą jakość powietrza którym oddychamy. To w jaki sposób ogrzewamy dom, ma ogromny wpływ na czystość powietrza.
Pamiętajmy:
Do palenisk domowych nie wrzucajmy odpadów:
 tworzyw sztucznych: butelek, pojemników, toreb foliowych,
 starych mebli, elementów drewnianych pokrytych lakierem lub impregnowanych,
 sztucznej skóry,
 opakowań po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach, środkach ochrony roślin,
 opakowań wielomateriałowych,
 tekstyliów: zużytych ubrań, obuwia.
Odpady to cenny surowiec, z którego można wytworzyć nowe produkty (opakowania, meble, ubrania).

Czytaj więcej: Każdy z nas może zadbać o lepszą jakość powietrza którym oddychamy

Nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji kotłowni oraz zakupu i montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych

Czytaj więcej: Nabór wniosków o dofinansowanie  modernizacji kotłowni oraz zakupu i montażu kolektorów...Informacja Miasta Stołecznego Warszawy o dostępnych funduszach wsparcia inwestycji ekologicznych służących ograniczeniu niskiej emisji i ochronie klimatu.

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie  modernizacji kotłowni oraz zakupu i montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych w ramach wsparcia ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

W dniu 4 kwietnia 2016 roku ruszył nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach Programów:

  • „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację indywidualnych kotłowni”,
  • „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez zakup i montaż kolektorów słonecznych, zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, zakup i montaż pomp ciepła”.

Czytaj więcej: Nabór wniosków o dofinansowanie modernizacji kotłowni oraz zakupu i montażu kolektorów...

Warszawski Dzień Zwierząt na Polu Mokotowskim

Przed nami pierwszy Warszawskiego Dnia Zwierząt. Już w najbliższą sobotę, 21 maja, na Polu Mokotowskim każdy miłośnik zwierząt znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo w programie wydarzenia znalazły się wyjątkowe atrakcje muzyczne.

Hymn dla schroniska i atrakcje muzyczne
Wyjątkowa premiera. Podczas Warszawskiego Dnia Zwierząt po raz pierwszy wykonany zostanie hymn Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie. Piosenkę dla stołecznego „Palucha” napisali wybitni polscy muzycy. Autorem słów hymnu „Daj mi przyszłość” jest Marek Gaszyński, dziennikarz i prezenter muzyczny, a także autor ponad 150 piosenek, w tym „Snu o Warszawie”.

Czytaj więcej: Warszawski Dzień Zwierząt na Polu Mokotowskim

Rozpoczęły się konsultacje programu ochrony środowiska

Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu „Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r.”. Dokument ten będzie wskazywał strategiczne kierunki w zakresie ochrony środowiska w stolicy na najbliższe kilka lat.

Przed nami pierwsze ze spotkań konsultacyjnych. We wtorek, 17 maja, w sali Darczyńców Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213) w godz. 17.00–20.00, mieszkańcy będą mieli okazję poznać szczegóły przygotowywanego Programu wraz z Prognozą oceny oddziaływania na środowisko. O dokumencie opowiadał będzie m.in. Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Drugie ze spotkań zaplanowane jest na wtorek, 31 maja, w tym samym miejscu. Konsultacje społeczne projektu „Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r.” rozpoczęły się dziś, 16 maja i potrwają  do 15 czerwca 2016 r.

Czytaj więcej: Rozpoczęły się konsultacje programu ochrony środowiska

Barszcz Sosnowskiego - ważne informacje

Po linkiem:  http://www.wios.warszawa.pl/pl/publikacje-wios/broszury-i-ulotki/1184,Jak-rozpoznac-barszcz-Sosnowskiego.html
można zapoznać się z ważnymi informacjami na temat barszczu Sosnowskiego.

 

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony