Aktualności WIR

Jest szansa na dokończenie budowy wilanowskiego ratusza

Czytaj więcej: Jest szansa na dokończenie budowy wilanowskiego ratuszaW poniedziałek, 4 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy została podpisana umowa pomiędzy spółką Ratusz Wilanów a Pracownią Architektoniczną Kuryłowicz&Assciates sp. z o.o. na wykonanie projektu zamiennego budynku zlokalizowanego u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej.

Czytaj więcej: Jest szansa na dokończenie budowy wilanowskiego ratusza

Są pieniądze na budowę przedszkola i szkoły w Miasteczku Wilanów

W czwartek, 23 lutego 2012 r., podczas XXXII sesji, Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydent m.st. Warszawy, podjęła uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta stołecznego Warszawy na 2012 r. i w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta stołecznego Warszawy na lata 2012-2033, które umożliwią budowę przedszkola i szkoły podstawowej na terenie Wilanowa Zachodniego.

Czytaj więcej: Są pieniądze na budowę przedszkola i szkoły w Miasteczku Wilanów

Budynek przy ul. Kolegiackiej

 

Pod koniec kwietnia 2012 r. Urząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z firmą Ultracad Joint Venture sp. z o.o. na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla rozpoczętej budowy obiektu użyteczności publicznej przy ul. Kolegiackiej 3. Celem wykonania dokumentacji jest dostosowanie funkcji pomieszczeń budynku do obecnych potrzeb Dzielnicy.

Czytaj więcej: Budynek przy ul. Kolegiackiej

Inwestycje w 2012 roku

W 2012 roku  największą inwestycją dla Dzielnicy Wilanów będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30. Termomodernizacja budynku w części dydaktycznej, basenowej z łącznikiem i salą gimnastyczną  pochłonie około 5 mln zł.

Czytaj więcej: Inwestycje w 2012 roku

Progi i oświetlenie w Wilanowie Zachodnim

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wilanów zostały zbudowane progi zwalniające na ulicy Sarmackiej w Wilanowie Zachodnim na odcinku od al. Wilanowskiej do ul. Oś Królewska.

Na tym samym odcinku ul. Sarmackiej zakończyła się budowa oświetlenia. Latarnie zostały uruchomione w grudniu 2011 r. Koszt inwestycji - 108 462 zł.

Również w grudniu zostało uruchomione oświetlenie  ul. Oś Królewska na odcinku od ul.Sarmackiej do ul. Rycerstwa Polskiego.  Koszt inwestycji  - 51 250 zł.

Od grudnia oświetlony jest również fragment ul. św. Urszuli Ledóchowskiej stanowiący dojazd do boiska 'Orlik 2012'.


Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony