Bezpieczeństwo

Telefon 112 ratuje życie

11 lutego (11.2) obchodzony jest w Europie jako Dzień Numeru Alarmowego 112. Stworzono go po to, aby z każdego miejsca naszego kontynentu przez całą dobę móc wezwać pomoc, gdy zagrożone jest życie nasze lub innych.

Numer powinniśmy wykręcać tylko w przypadku, gdy potrzebujemy pomocy w sytuacji realnego niebezpieczeństwa utraty zdrowia czy życia. Niestety przepis ten jest często łamany i to nie tylko u nas, ale w całej Europie.

- Co roku przypominamy o tym, że operatorzy numeru 112 pomagają, gdy naprawdę potrzebujemy pomocy w tragicznych sytuacjach naszego życia.

Telefon do nich to nie czas na zabawę ani żarty – przypomina Hanna Gronkieiwcz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Dzień numeru alarmowego 112

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie http://bezpieczna.um.warszawa.pl

Kontrole autobusów przed zimowymi wyjazdami

Jak co roku, inspektorzy ITD oraz funkcjonariusze z Komendy Stołecznej Policji będą sprawdzać autokary wiozące dzieci na zimowy wypoczynek. Już od piątku, 10 lutego, na parkingu przy hali Torwar będą kontrolować stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz niezbędne dokumenty.

Informacje znajdują się pod linkiem

Dla dzieci zapowiada się udana „Zima w mieście”

Młodzi warszawiacy po raz kolejny będą mogli korzystać z atrakcji przygotowanych w ramach programu „Zima w mieście”. Oprócz 108 feryjnych placówek edukacyjnych, czeka na nich kilkaset różnorodnych zajęć specjalistycznych oraz bogata oferta sportowo-rekreacyjna. Ferie w Warszawie czas zacząć!

Informacje znajdują się pod linkiem

Kto zostanie najlepszym dzielnicowym? - konkurs

Czytaj więcej: Kto zostanie najlepszym dzielnicowym? - konkursRozpoczął się konkurs „Dzielnicowy dla mieszkańców”. Ma on na celu wyłonienie najlepszego dzielnicowego w Warszawie, pobudzenie inicjatywy dzielnicowych, podnoszenie skuteczności ich działań zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie pełnienia służby.

Informacje znajdują się pod linkiem

NIE! dla czadu

Każdego roku kilka tysięcy osób zatruwa się tlenkiem węgla, kilkadziesiąt z nich umiera. Atakuje skrycie, powodując m. in. niedotlenienie układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. Skutki często są nieodwracalne!!!
Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, zamykamy szczelnie okna, starając się zachować w mieszkaniu jak najwięcej ciepła. Pozbawiamy się tym samym naturalnej cyrkulacji powietrza.
Korzystając z termy gazowej powinniśmy zachować niezbędne środki ostrożności, dające nam i naszym najbliższym szansę bezpiecznego korzystania z gazu. Jego spalanie musi odbywać się w ciągłym dopływie powietrza i odpływie spalin do wylotu komina.
Oba te warunki nie funkcjonują osobno!!! Jeśli nie będzie dopływu powietrza, nie nastąpi odprowadzenie spalin.                           
Czad jest gazem bezwonnym i bezbarwnym. Jeśli nie mamy zainstalowanych czujników, możemy jego obecność rozpoznać … dopiero po objawach!!!

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.

Informujemy, że na stronie internetowej Bezpieczna Warszawa zamieszczona została informacja dotycząca ryzyka śmiertelnego zatrucia czadem.

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony