Bezpieczeństwo

Kto zostanie najlepszym dzielnicowym? - konkurs

Czytaj więcej: Kto zostanie najlepszym dzielnicowym? - konkursRozpoczął się konkurs „Dzielnicowy dla mieszkańców”. Ma on na celu wyłonienie najlepszego dzielnicowego w Warszawie, pobudzenie inicjatywy dzielnicowych, podnoszenie skuteczności ich działań zapewniających stałą poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie pełnienia służby.

Informacje znajdują się pod linkiem

NIE! dla czadu

Każdego roku kilka tysięcy osób zatruwa się tlenkiem węgla, kilkadziesiąt z nich umiera. Atakuje skrycie, powodując m. in. niedotlenienie układu krążenia i ośrodkowego układu nerwowego. Skutki często są nieodwracalne!!!
Kiedy na zewnątrz jest chłodniej, zamykamy szczelnie okna, starając się zachować w mieszkaniu jak najwięcej ciepła. Pozbawiamy się tym samym naturalnej cyrkulacji powietrza.
Korzystając z termy gazowej powinniśmy zachować niezbędne środki ostrożności, dające nam i naszym najbliższym szansę bezpiecznego korzystania z gazu. Jego spalanie musi odbywać się w ciągłym dopływie powietrza i odpływie spalin do wylotu komina.
Oba te warunki nie funkcjonują osobno!!! Jeśli nie będzie dopływu powietrza, nie nastąpi odprowadzenie spalin.                           
Czad jest gazem bezwonnym i bezbarwnym. Jeśli nie mamy zainstalowanych czujników, możemy jego obecność rozpoznać … dopiero po objawach!!!

Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku.

Informujemy, że na stronie internetowej Bezpieczna Warszawa zamieszczona została informacja dotycząca ryzyka śmiertelnego zatrucia czadem.

Pieszy widoczny to pieszy bezpieczny

Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierowców jak i pieszych.

Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku.

http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/pieszy-widoczny-to-pieszy-bezpieczny

Uwaga na oszustów

W ostatnim czasie pojawiły się informacje od mieszkańców Warszawy o osobach podających się za pracowników firm energetycznych, telekomunikacyjnych, hydraulicznych, gazowniczych itp., które proponują zawarcie umów na dostawy energii elektrycznej, paliwa gazowego, usług telekomunikacyjnych czy też różnego rodzaju prac budowlanych. W rzeczywistości są to oszuści proponujący zawarcie niekorzystnych umów lub pobierające zaliczkę na poczet nie wykonanej jeszcze usługi.

I link: http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/uwaga-na-oszust%C3%B3w

Lataj z głową - kampania informacyjna ULC.

W związku z coraz większą popularnością bezzałogowych statków powietrznych oraz ich dostępnością, Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) przygotował kampanię informacyjną, mającą na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze zasady bezpiecznego latania bezzałogowymi statkami powietrznymi, potocznie nazywanymi dronami.

I link: http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/lataj-z-g%C5%82ow%C4%85-kampania-informacyjna-ulc

Sprawdzanie stanu technicznego autokarów oraz trzeźwości kierowcy

Jak co roku rodzice i opiekunowie dzieci wyjeżdżających na wakacje będą mieli możliwość sprawdzenia stanu technicznego autokarów oraz trzeźwości kierowcy.
Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego będą dyżurować na parkingu przy hali „Torwar” od 24 czerwca do 30 sierpnia.
http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/kontrole-autokar%C3%B3w-przed-wakacyjnymi-wyjazdami

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony