Bezpieczeństwo

1. miejsce Warszawy w rankingu miast bezpiecznych i otwartych

W dniu 6 czerwca 2017 r. podczas odbywającej się konferencji „Europolis. Miasto bezpieczne i otwarte” ogłoszono raport o bezpieczeństwie i otwartości polskich miast. W rankingu 66 miast Warszawa zajęła pierwsze miejsce.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.

Pięć milionów zł na służby ponadnormatywne

Od maja ulice stolicy znów będą patrolować policjanci podczas służb ponadnormatywnych finansowanych z budżetu m.st. Warszawy.

Stołeczny ratusz przeznaczy w tym roku na opłacenie dodatkowych patroli 5 mln zł. Porozumienie podpisane z Komendantem Stołecznym Policji pozwala na wystawienie 25 tysięcy takich służb. Warszawa od lat uwzględnia ten wydatek w ogólnej sumie przekazywanej co roku na konto KSP. 

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.

Najlepsi dzielnicowi w Warszawie - nagrodzeni

Czytaj więcej: Najlepsi dzielnicowi w Warszawie - nagrodzeniZnamy zwycięzców konkursu „Dzielnicowy dla mieszkańców”. Jury wybrało tych funkcjonariuszy, którzy najlepiej pełnią swą służbę, wpływają w swych dzielnicach na poprawę poziomu bezpieczeństwa i porządku publicznego. 

Informacje o spotkaniu znajdują się pod linkiem

Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower

Czytaj więcej: Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rowerPrzypominamy o możliwości znakowania rowerów w Warszawie w ramach akcji „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”.

Informacje dodatkowe

 

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka_oznakuj_swoj_rower.pdf)ulotka_oznakuj_swoj_rower.pdf[ ]436 Kb

Podziękowania dla mieszkańców za „Bezpieczne osiedle”

Celem programu „Bezpieczne osiedle” jest poprawa stanu bezpieczeństwa publicznego na terenie dzielnic Warszawy. Mieszkańcy działający w Grupach Osiedlowych pomagają w ustaleniu miejsc, które mogą być zagrożeniem dla innych.

Stołeczny ratusz docenił aktywnych mieszkańców, którzy pracują na rzecz lokalnych społeczności. W Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczono dyplomy i podziękowania dla członków Grup Osiedlowych realizujących cele programu „Bezpieczne osiedle".

Informacje o spotkaniu znajdują się pod linkiem

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony