Ochrona zdrowia

Neurolog o etapach wczesnego rozwoju malucha - bezpłatne warsztaty dla rodziców

W sobotę, 28 lutego 2015 r., o godz. 10.00 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie, rozpocznie się cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu etapów wczesnego rozwoju dziecka. Zapisy już ruszyły.
Liczba miejsc dla osób zainteresowanych udziałem w warsztatach jest ograniczona. Zapisów można dokonywać telefonicznie, pod nr tel.: 22 355 24 24 lub osobiście w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, przy al. Rzeczpospolitej 1 w Warszawie.

Czytaj więcej: Neurolog o etapach wczesnego rozwoju malucha - bezpłatne warsztaty dla rodziców

4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem 4 lutego 2015 r. zapraszamy dziś na Karnawał Zdrowia – akcję promującą zdrowy tryb życia w rytmie energetycznej Zumby, połączoną z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Od godz. 17.00 zapraszamy do wspólnej zabawy w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Centrum. Akcja stworzona z myślą o tym, co w życiu najważniejsze – zdrowiu! Zatańcz z nami i pokaż jak duży masz apetyt na życie - ruch to zdrowie! Taniec poprowadzi instruktor Egurrola Dance Studio - Piotr Litwiniuk. Rozgrzewka 17:00 – 17:30 - Pasaż Wiecha za Domami Centrum.

Czytaj więcej: 4 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem

Nowa Przychodnia Rodzinna NFZ w Miasteczku Wilanów

 Z dniem 1 lutego 2015 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDITNEL rozpoczęła swoje funkcjonowanie Przychodnia Rodzinna MEDINTEL, oferująca Podstawową Opiekę Zdrowotną (POZ) dla dzieci i dorosłych w ramach kontraktu z NFZ.

Przychodnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 i w ramach POZ oferuje opiekę medyczną obejmującą:

  • konsultacje lekarza pediatry, internisty i lekarza medycyny rodzinnej
  • diagnostykę laboratoryjną, USG i RTG
  • bilanse i szczepienia ochronne wg Kalendarza Szczepień

Więcej informacji i formularze deklaracji dostępne są na stronie www.medintel.com.pl oraz w recepcji Przychodni Rodzinnej MEDINTEL Al. Rzeczypospolitej 1.

Jak rozmawiać z małym dzieckiem o seksualności?

Jak rozmawiać z małym dzieckiem o seksualności?

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 22 listopada 2014 r. o godz. 10.00 (czas trwania ok. 2 godz)
w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL (Aleja Rzeczypospolitej 1, Warszawa – Miasteczko Wilanów).

Seksualność to nie tylko seks - to też kwestia różnic anatomicznych, kontrola zwieraczy, nauka bezpiecznych zachowań, elementy i etapy dojrzewania… to wielki obszar do rozmów z dzieckiem. Warszaty przeznaczone są dla rodziców dzieci poniżej 6. roku życia.

Czytaj więcej: Jak rozmawiać z małym dzieckiem o seksualności?

Bezpłatne spotkanie dla przyszłych mam

Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL zaprasza przyszłe mamy na bezpłatne spotkanie z pediatrą/neonatologiem. Warsztaty przeznaczone są dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży, ich tematyka będzie oscylować wokół pierwszych dni i tygodni życia dziecka.
Dr n med. Krystyna Bober- Olesińska z Kliniki Neonatologii Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej pomoże przyszłym mamom przygotować się na przyjście na świat dziecka:
•    opowie o tym, co w tych pierwszych dniach życia dziecka jest najważniejsze
•    jak sobie radzić z pielęgnacją i karmieniem
•    jak odczytywać sygnały, które dziecko wysyła
•    które objawy należy uznawać za niepokojące
•    z kim konsultować kolejne etapy rozwoju malucha,
•    kiedy, jak, czym i dlaczego szczepić dziecko
oraz odpowie na pytania indywidualne.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 listopada 2014, o godz. 10.00 w siedzibie Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL przy Alei Rzeczypospolitej 1. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: tel. 22 / 355 24 24

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony