Ochrona zdrowia

Powstał raport dotyczący profilaktyki HIV na Mazowszu

Zorganizowanie warsztatów dla dyspozytorów i ratowników medycznych, kontrole poradni dla kobiet oraz przygotowanie raportu „Profilaktyka infekcji HIV i zwalczania AIDS na Mazowszu” -  to niektóre efekty działań Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i zwalczania AIDS w województwie mazowieckim. Dokument wskazuje problemy i potrzeby wymagające rozwiązania w najbliższej przyszłości.

Raport stanowi podstawę do dyskusji nad problematyką HIV/AIDS oraz jest narzędziem w kształtowaniu działań profilaktycznych, a także umożliwia wdrożenie wielu dobrych praktyk na terenie województwa. Swoim zakresem obejmuje m.in. charakterystykę demograficzną i epidemiologiczną Mazowsza, określenie wojewódzkich zasobów związanych ze świadczeniami zdrowotnymi oraz podsumowanie zrealizowanych w ostatnich latach działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej i wsparcia społecznego.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem (w załączniku).

 

 

 

Oferta dla mam z noworodkiem

Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL zaprasza Mamy z noworodkami: w okresie wakacyjnym oferujemy możliwość bezpłatnego korzystania z usług naszego gabinetu zabiegowego w Poradni Dzieci Zdrowych w zakresie mierzenia dziecka, ważenia (monitorowania przyrostu masy ciała), porad pielęgnacyjnych i porad pielęgniarki laktacyjnej.
Każda Mama maluszka w wieku 0- 10 tygodni może zadzwonić i umówić się na pierwszą tego rodzaju wizytę, a następnie może nas odwiedzać całkowicie bezpłatnie tak często, jak tylko sobie życzy np. w trakcie spaceru ze swoim maluszkiem! Oferta obowiązuje do końca sierpnia! Serdecznie zapraszamy!
 
Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, 22/355 24 24, www.medintel.com.pl

Zapraszamy do bezpłatnej szkoły rodzenia

Zapraszamy przyszłe mamy na bezpłatną szkołę rodzenia w ramach realizacji programu edukacji przedporodowej m.st. Warszawy. Program pod nazwą „Szkoły rodzenia” finansowany jest przez Urząd m.st. Warszawa, a w Wilanowie realizować go będzie JBM Grupa Medyczna Sp. z o.o.
Realizacja programu przewidziana jest do 09.12.2016 roku. W programie mogą uczestniczyć kobiety ciężarne zameldowane i rozliczające podatek dochodowy na terenie m.st. Warszawy.
Zajęcia i zapisy prowadzone są w Przychodni Wilanów ul. Sarmacka 10c lok. B. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerami telefonów 22 526 13 20 oraz 513 056 996.

Wykaz podmiotów biorących udział w programie pod nazwą "Szkoły rodzenia" dostępny jest tutaj.

 

14 Światowy Dzień Walki z Rakiem Dzień Drzwi Otwartych

Czytaj więcej: 14 Światowy Dzień Walki z Rakiem Dzień Drzwi OtwartychCentrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłowoskeij - curie w Warszawie zaprasza 1 lutego 2014 r. na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w CENTRUM ONKOLOGII - INSTYTUCIE, CENTRUM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW, ul. Roentgena 5

W godzinach 9.00 - 14.00 będą wykonywane bezpłatne badania profilaktyczne, udzielane konsultacje i porady!!!

Więcej informacji o Dniu Otwartych Drzwi udzielają pracownicy Centrum Onkologii pod nr telefonu:

22 546 31 03 oraz na stronach:

www.coi.pl;
www.bezplatnamammografia.pl;
www.bezplatnacytologia.pl;

Zapraszamy na badnia profilkatyczne

Czytaj więcej: Zapraszamy na badnia profilkatyczne

Zapraszamy Mieszkanki Wilanowa do bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki maciciy i raka piersi.
Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilkatyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, wzorem lat ubiegłych zaprasza do skorzystania z profilkatycznych badań.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej:
www.bezplatnamammografia.pl,  www.bezplatnacytologia.pl

oraz pod nr telefonu: 22 546-31-11

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony