Kalendarz wydarzeń

Miesiąc Do miesiąca

Mirosław Czyżykiewicz – koncert piosenki literackiej

Sobota 22 kwiecień 2017, 19:00
Odsłon : 212

13. czyzykiewicz 40Centrum Kultury Wilanow zaprasza na koncert Mirosława Czyżykiewicza - kultowego artysty w kręgach piosenki literackiej, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, kompozytora, poety, pieśniarza, malarza i grafika w jednej osobie.

Biografia Mirosława Czyżykiewicza jest bardzo bogata, warto wymienić tu chociażby nagrody na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej (FAMA) czy I nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt pracy na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, a także wiele niezapomnianych koncertow na festiwalach, przeglądach i w audycjach radiowych. Cenią go zarowno miłośnicy Stachury, Wysockiego, jak i Leonarda Cohena. Czyżykiewicz śpiewa własne utwory oraz wiersze Josifa Brodskiego, ktorym jest zafascynowany. Artystę wyrożnia charakterystyczny głos oraz swoisty typ emocji, kiedy to muzyczne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. Słowami potrafi oddać to, na co wielu z nas często nie znajduje słow. Nadaje kształt emocjom, ktore odnajdujemy w codzienności.

Występ Mirosława Czyżykiewicza poprzedzi krotki recital młodego gitarzysty fingerstyle'owego i kompozytora - Janka Pentza.

Wejściowki na wydarzenie w cenie 5 zł do odbioru od 17 kwietnia w recepcji Centrum Kultury Wilanow na ul. Kolegiackiej 3.

Wróć

Copyright 2012. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja design-Joomla.pl Mapa strony