Aktualności

Filmowa Stolica Lata w Wilanowie

Czytaj więcej: Filmowa Stolica Lata w Wilanowie

Zapraszamy na pierwszy seans w ramach Filmowej Stolicy Lata. W sobotę, 1 lipca o godz. 21.45 przed Urządem Dzielnicy Wilanów wyświetlony zostanie film "Pompeje" (reż. Paul W.S. Anderson). 

W tym sezonie tematem w Wilanowie będą "4 żywioły".

Czytaj więcej: Filmowa Stolica Lata w Wilanowie

Realizacja budżetu Warszawy w 2016 roku

Czytaj więcej: Realizacja budżetu Warszawy w 2016 rokuKontynuacja budowy II linii metra oraz budowa szkół i przedszkoli to najbardziej strategiczne inwestycje dla rozwoju stolicy w 2016 roku. Dzisiaj, 22 czerwca stołeczni radni głosują uchwały, dotyczące zatwierdzenia sprawozdania finansowego i wykonania budżetu za 2016 rok oraz udzielenia absolutorium z tego tytułu Prezydentowi m.st. Warszawy.
– Ubiegły rok obfitował w wiele wydarzeń, które były wyjątkowe dla rozwoju naszego miasta. Trudno nie rozpatrywać tego, co zadziało się w ostatnim roku nie biorąc pod uwagę ostatnich lat. W ciągu ostatnich dziesięciu lat byliśmy świadkami dynamicznych zmian tworzących zupełnie nowe społeczne i gospodarcze oblicze Warszawy. Stolica nadawała tempo tym zmianom, stała się symbolem sukcesu, liderem Europy Środkowej a zaangażowanie mieszkańców Warszawy w osiągnięcie tego sukcesu spowodowało, że stała się miastem dobrego życia, dostępnym, różnorodnym i atrakcyjnym – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Czytaj więcej: Realizacja budżetu Warszawy w 2016 roku

Ważna decyzja w sprawie tzw. Plaży Wilanów

Czytaj więcej: Ważna decyzja w sprawie tzw. Plaży WilanówPodczas LI sesji Rady m.st. Warszawy, która odbyła się 22 czerwca 2017 r. radni podjęli decyzję o przyznaniu Dzielnicy Wilanów kwoty 6 milionów złotych na zakup terenu u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców dzielnicy, gdyż dzięki temu możliwe będzie zagospodarowanie tego obszaru i stworzenie przestrzeni służącej wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców. 

Będzie nowe przedszkole w Wilanowie

Ponadto przyznane zostały środki na kolejną inwestycję oświatową w Wilanowie - nowe przedszkole dla 150 dzieci, które powstanie na Latoszkach, na działce miejskiej zlokalizowanej u zbiegu ul. Latoszki i ul. Rosochatej. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2017-18. Dodatkowe pieniądze przeznaczono także na budowę szkoły podstawowej w Wilanowie.

Inwestycje drogowe

Wilanów otrzymał także 4,5 mln zł na przebudowę ul. Sejmu Czteroletniego oraz ul. św. Urszuli Ledóchowskiej na odcinku od ul. Prymasa A. Hlonda do A. Branickiego.

Organizacja komunikacji w okresie wakacyjnym

Czytaj więcej: Organizacja komunikacji w okresie wakacyjnymW związku z okresem wakacyjnym Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza sukcesywnie zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Poniżej zmiany obowiązujące od 24 czerwca 2017 r.

Czytaj więcej: Organizacja komunikacji w okresie wakacyjnym

Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Czytaj więcej: Najlepsi uczniowie nagrodzeni21 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski wręczył nagrody najlepszym uczniom szkół wilanowskich oraz laureatom i finalistom konkursów i olimpiad przedmiotowych, a także najlepszym sportowcom.
To było bardzo udany rok dla wilanowskiej oświaty. Uczniowie i przygotowujący ich nauczyciele odnieśli wiele sukcesów w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Burmistrz Dzielnicy Wilanów Ludwik Rakowski gratulował laureatom wyników i zachęcał do podejmowania kolejnych ciekawych wyzwań w przyszłym roku szkolnym. Słowa uznania skierował również do nauczycieli oraz rodziców, wspierających dzieci w realizacji ich pasji.

Czytaj więcej: Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Posiedzenia komisji 26 i 27.06.2017 r.

Informujemy o posiedzeniach komisji Rady Dzielnicy Wilanów:

  • Komisji Inwestycji i Infrastruktury, które odbędzie się 26 czerwca 2017 r. (poniedziałek) o godz. 17:00.
  • Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego, które odbędzie się 27 czerwca 2017 r. (wtorek) o godz. 17:00.

Oba posiedzenia odbędą się w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4. Porządki obrad w załącznikach.

 

normal_contast.jpg