Aktualności

Nowa nawierzchnia ul. Łuczniczej

Czytaj więcej: Nowa nawierzchnia ul. Łuczniczej

4 dni trwały prace drogowe na ul. Łuczniczej. Droga gruntowa zyskała nawierzchnię asfaltową. Prace prowadził Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Od piątku, 19 maja, droga jest udostępniona kierowcom. W dalszej kolejności nową nawierzchnię nabędą ul. Ruczaj i ul. 31 KUD. 

 

 

Szkołę w Powsinie czeka remont

Czytaj więcej: Szkołę w Powsinie czeka remontInformujemy o otwarciu ofert w przetargu na termomodernizację wraz z robotami remontowymi budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Przyczółkowej 27 w Powsinie. Wpłynęły 4 oferty na kwoty od 1,448 mln zł do 1,615 mln zł.
Remont zostanie przeprowadzony w wakacje br.

Odbyła się XXIX sesja Rady Dzielnicy Wilanów

Czytaj więcej: Odbyła się XXIX sesja Rady Dzielnicy WilanówDobre wiadomości z XXIX sesji Rady Dzielnicy Wilanów. Zarząd Dzielnicy Wilanów zawnioskował o wprowadzenie do budżetu na lata 2017-2018 następujących inwestycji:
- budowa przedłużenia tzw. ul. Zdrowej w rejonie osiedla Ostoja Wilanów,
- przebudowa wraz z infrastrukturą ul. Sejmu Czteroletniego i ul. św. U. Ledóchowskiej.
Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez radnych Dzielnicy. Teraz kolej na decyzję Rady m.st. Warszawy.

Audyt przejść dla pieszych

Czytaj więcej: Audyt przejść dla pieszych100 przejść dla pieszych na terenie Wilanowa do kontroli. Zarząd Dzielnicy Wilanów zdecydował o przeprowadzeniu audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na drogach będących w zarządzie Dzielnicy Wilanów. Analizie poddane zostaną: jakość oświetlenia ulicznego i kontrola organizacji ruchu w obrębie przejść dla pieszych. Audyt już się rozpoczął, a jego wyniki poznamy pod koniec września br. Na podstawie rekomendacji po audycie wdrożone zostaną rozwiązania, poprawiające bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.

Przetargi na budowy ulic ogłoszone

Ogłosiliśmy przetarg na remont ul. Kieślowskiego na odcinku od ul. Klimczaka do ul. Herbu Szreniawa. Termin składania ofert upływa 01.06.2017 r. o godz. 12:00. W ramach prac przewidziano m.in.: przed skrzyżowaniem z ul. Herbu Szreniawa azyl na przejściu dla pieszych, zatoki do parkowania prostopadłego i równoległego.

Szczegółowe informacja znajdują się TUTAJ.

Ogłosiliśmy przetarg na budowę ul. Klimczaka na wysokości Urzędu Dzielnicy Wilanów. Termin składania ofert upływa 01.06.2017 r. o godz. 12:00. Jednym z elementów przebudowy będzie stworzenie w tym miejscu mini parku/skweru z drzewami i niską zielenią.

Szczegółowe informacja znajdują się TUTAJ.

 

Noc Muzeów w Muzeum Pałacu w Wilanowie

Czytaj więcej: Noc Muzeów w Muzeum Pałacu w WilanowieMuzeum Pałacu w Wilanowie zaprasza na wilanowską Noc Muzeów! Tematem przewodnim będzie życie codzienne w czasach króla Jana III. Nawiązując do tegorocznego hasła wydarzenia „Muzea i kontrowersje. Wypowiedzieć niewypowiedziane w muzeach”, opowiadania będą dotyczyć obyczajów w dawnej Rzeczypospolitej oraz ich wpływu na relacje międzyludzkie dawniej i dziś.

TERMIN: 20 maja, godz. 19.00–1.00
WSTĘP: bezpłatny

Czytaj więcej: Noc Muzeów w Muzeum Pałacu w Wilanowie

normal_contast.jpg