Aktualności

VIII Festiwal Chorągwi

Czytaj więcej: VIII Festiwal ChorągwiZapraszamy 2 maja - w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - na VIII Festiwal Chorągwi, który odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Program wydarzenia:

Czytaj więcej: VIII Festiwal Chorągwi

Zmiany w komunikacji w okresie 1-3 maja

Czytaj więcej: Zmiany w komunikacji w okresie 1-3 majaOrganizacja komunikacji w okresie długiego weekendu majowego od 01.05.2017 (poniedziałek) do 03.05.2017 (środa).

W dniach 1-3 maja obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej zgodnie z poniższym wykazem:

Czytaj więcej: Zmiany w komunikacji w okresie 1-3 maja

Od 3 maja remont ulicy Drewny

Czytaj więcej: Od 3 maja remont ulicy Drewny Remont nawierzchni ul. Drewny rozpoczną się w środę 3 maja o godz. 15.00 i potrwają do niedzieli 7 maja do godz. 22.00. W tym czasie nową, równą nawierzchnię oraz oznakowanie poziome otrzyma zachodnia jezdnia tej drogi, na odcinku od ulicy S. Korbońskiego do granicy miasta. W związku z pracami remontowany odcinek ulicy Drewny zostanie wyłączony z ruchu. Wyłączona z ruchu będzie jezdnia prowadząca w kierunku Konstancina-Jeziorny. Ruch będzie odbywał się po jezdni wschodniej, na której będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący w kierunku granicy miasta przejadą na drugą jezdnię przez przewiązkę na skrzyżowaniu z ul. S. Korbońskiego, a na właściwą jezdnię wrócą za skrzyżowaniem z ul. Ku Skarpie. Zamknięty będzie wyjazd na ul. Ł. Drewny z ul. Zapłocie (od strony zachodniej). Skrzyżowanie z ul. Przekorną będzie czynne, ale wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo dla jadących od strony centrum. Objazd dla tej relacji zostanie poprowadzony ulicami: Przyczółkowa – Przekorna. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na znaki informujące o zmianach w organizacji ruchu.

Przerwa w działaniu PPP

Czytaj więcej: Przerwa w działaniu PPPInformujemy, iż 2 maja 2017 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie nieczynna.

Lato w Mieście 2017

Czytaj więcej: Lato w Mieście 2017Informujemy, że w okresie od 15 maja do 20 czerwca 2017 r. będzie możliwość zapisania dzieci i młodzieży, do wakacyjnych placówek edukacyjnych w wymienionych szkołach, poprzez złożenie karty uczestnika programu „Lato w Mieście 2017” w jednej z placówek:

  • Zespół Szkół 123, ul. Uprawna 9/17 w terminie 31.06-29.07.2017 r.
  • Zespół Szkół nr 79 im. St. Kostki Potockiego, ul. Wiertnicza 26, w terminie 01.08-31.08.2017 r.

Karty uczestnika programu będą dostępne od 15 maja.

Wszyscy uczestnicy Programu „Lato w Mieście 2017” odpłatnie korzystają z posiłków. Stawka żywieniowa wynosi 7 zł dziennie. Numery kont bankowych placówek będą znajdowały się na kartach uczestnika.

UWAGA!!!
Z opłat za posiłki zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych posiłków w ciągu roku szkolnego na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej, na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły.

Czytaj więcej: Lato w Mieście 2017

Tramwaj do Wilanowa – konsultacje

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa – konsultacjeTramwaje Warszawskie rozpoczynają konsultacje dotyczące szczegółowych rozwiązań projektowanej trasy tramwajowej do Wilanowa. Konsultacje planowane są na przełomie maja i czerwca. Zostaną przeprowadzone w Wilanowie, na Ochocie, Woli i Mokotowie. W Wilanowie spotkanie z mieszkańcami odbędzie się na początku czerwca w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów (o dokładnej dacie spotkania poinformujemy wkrótce).
25 kwietnia przedstawiciele spółki Tramwaje Warszawskie - na zaproszenie Przewodniczącego Komisji Inwestycji i Infrastruktury Aleksandra Świętochowskiego – zaprezentowali przebieg trasy tramwaju do Wilanowa radnym z Wilanowa i Mokotowa.
Na stronie www.tramwajdowilanowa.pl dostępne są szczegółowe materiały dotyczące planowanej inwestycji.

Czytaj więcej: Tramwaj do Wilanowa – konsultacje

normal_contast.jpg