b_450_0_16777215_00_images_plakaty_Szlachetna-Paczka-Logo-1200x800.jpg

17 listopada 2018 roku w całej Polsce, w tym także w Dzielnicy Wilanów, ruszyła kolejna już edycja projektu SZLACHETNA PACZKA.
Obecnie trwa etap pozyskiwania historii rodzin z Wilanowa, które mogą zostać włączone do programu. Dzięki informacjom mieszkańców, możemy dotrzeć do rodzin, które każdego dnia zmagają się z przeciwnościami losu, ale mimo wszystko mają nadzieję na lepsze jutro i wykazują chęć działania, poprawy swojej sytuacji. – informuje lider rejonu Warszawa Wilanów, Karolina Kowalczyk.
SZLACHETNA PACZKA pomaga rodzinom borykającym się z chorobą lub niepełnosprawnością. Samotnym rodzicom i rodzinom wielodzietnym, osobom starszym i samotnym. Wolontariusze podczas spotkań z rodzinami w ich domach wydobywają z ludzi to co najpiękniejsze, przekazują pozytywne bodźce potrzebującym i pokazują jak mogą zmienić swoje życie. Wolontariusze szukają darczyńców dla rodzin, którym zdecydowali się pomóc i wspólnie organizują przekazanie prezentów. Dzięki temu wolontariusze, rodziny, darczyńcy i instytucje wspierające tegoroczny projekt w Wilanowie aktywnie włączają się w życie społeczne pokazując, że los drugiego człowieka nie jest im obojętny.


Jak zgłosić rodzinę do SZLACHETNEJ PACZKI?
1. Pobierz zgodę wstępną i wydrukuj ją.
2. Spotkaj się z rodziną, którą chcesz zgłosić. Opowiedz o Paczce. Daj zgodę wstępną do podpisu.
3. Zrób skan lub zdjęcie podpisanej zgody wstępnej i wyślij na adres lidera rejonu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
4. Podpisaną zgodę wstępną w wersji papierowej prześlij pocztą na adres Stowarzyszenie WIOSNA lub skontaktuj się mailowo z liderem rejonu Wilanów.
5. Zgody można przesyłać do 3 grudnia br.
Pamiętaj, że jeśli rodzina nie podpisze dokumentu zgody wstępnej, wolontariusz nie będzie mógł się z nią skontaktować!
Finał Szlachetnej Paczki w Wilanowie odbędzie się 8 grudnia 2018 r.
Można włączyć się w organizację Finału i wesprzeć wolontariuszy pisząc na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.