Czytaj więcej: Bajkowe teatrzyki dla dzieci...

Zapraszamy na cykl "Bajkowe teatrzyki w Wilanowie". W sobotę, 23 lutego o godz. 12.00 w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, Teatr Gargulec zaprezentuje spektakl pt.: "Dwa pingwiny - Pink i Punk".

Opis spektaklu:

Na dalekim biegunie północnym żyją sobie dwa pingwiny. Grzeczny Pink i Punk- rozrabiaka. Czy warto budzić ze snu niedźwiedzia polarnego? Czy prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie? Czy można się śmiać z czyjegoś nieszczęścia? Pewne jest jedno - śnieżny taniec pingwinów rozweseli nawet smutasa. Bajka uczy dzieci między innymi zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku. Piękne kostiumy, wesoła muzyka, dużo śmiechu i wspólnej zabawy. Zapraszamy! Wstęp wolny. Bajka przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spektakl potrwa ok. 40 minut.

Ogłoszenie konkursu na kandydata na stanowisko Dyrektora Przedszkola nr 420 "Nasza Bajka" w Warszawie, przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej 8

Ogłoszenie znajduje się w załączeniu.

Załączniki:
Download this file (ogloszenie_o_konkursie_dyr_P420.pdf)ogloszenie_o_konkursie_dyr_P420.pdf[ ]997 kB

Czytaj więcej: Kurs z Borussią Dortmund

Zapraszamy na treningi piłkarskie!

Ruszyły zapisy na wyjątkowy piłkarski kurs z Borussią Dortmund dla roczników 2012-2005! Jak co roku w majówkę, czyli w dniach 1-5 maja, Akademia Piłkarska WBS Warszawa, wspólnie z Centrum Sportu Wilanów i Urzędem Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, organizuje kurs z Borussią Dortmund. Dzieci będą miały wyjątkową okazję do potrenowania z trenerami jednego z najlepszych klubów w Bundeslidze.Zapisać mogą się zarówno dziewczynki, jak i chłopcy urodzeni w rocznikach 2012-2005. Zapisy prowadzi serwis Łukasza Piszczka pod linkiem:

http://fundacja-alp.pl/kursy/warszawa-01-05-2019-05-05-2019/

 

Czytaj więcej: Walentynkowy koncert Kuby...Z okazji Walentynek w Sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów przy ul. Klimczaka 2 odbędzie się koncert Kuby Jurzyka z zespołem. Artysta zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty.

Zaproszenia na koncert będą do odebrania od 7 lutego w godzinach 8:00-18:00 w pok. 213 urzędu.

 

 

Czytaj więcej: IX edycja konkursu - S3KTOR...

IX edycja konkursu - S3KTOR 2018

Do 18 lutego 2019 roku można zgłosić wybraną inicjatywę do konkursu w kategoriach:  

1) S3KTOR Nowatorski – nagroda za nietuzinkowe, twórcze podejście do realizacji zadania. W ramach inicjatywy organizacja powinna zastosować autorskie metody w zakresie realizacji zadań statutowych. Poprzez swoje działania, bazując na własnym dorobku i wypracowanych programach, powinna dotrzeć do odbiorców. Realizując zadania statutowe zakłada się, że osiągnęła pozytywne rezultaty, które są spójne z polityką Miasta. Organizacja powinna także zastosować nowatorskie i skuteczne metody w rozwiązywaniu problemów, które mogą stanowić materiał szkoleniowy dla innych organizacji oraz stać się wzorem do naśladowania w przyszłości.

2) S3KTOR Programowy – nagroda za działania realizowane przez organizację pozarządową zbieżne z polityką Miasta i wprost realizujące założenia dokumentów strategicznych m.st. Warszawy. Podstawą do realizacji inicjatywy był program lub były programy strategiczne Miasta. Ważne, żeby organizacja wskazała przynajmniej jeden program, który miał kluczowe znaczenie dla przeprowadzenia całości inicjatywy. Realizowana inicjatywa cechowała się zasadą równości szans i niedyskryminacji oraz dostępności. Realizator inicjatywy wskazał cel szczegółowy, wskaźniki i osiągnięte rezultaty w odniesieniu do konkretnych zapisów programu, który był podstawą dla realizacji zadania.

3) S3KTOR Aktywizujący – nagroda za działania aktywizujące różne środowiska.

Informujemy, że 20 lutego 2019 r. (środa) godz. 16:30, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 4, odbędzie się V sesja Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Porządek obrad w załączniku. SESJA-ON LINE.

Załączniki:
Download this file (PORZĄDEK OBRAD V SESJI.docx)PORZĄDEK OBRAD V SESJI.docx[ ]21 kB

Czytaj więcej: Twój e-PIT wchodzi w życie w...

Posiedzenie Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy odbędzie się w dniu 18 lutego 2019 r. (poniedziałek) 18:00 oraz w dniu 21 lutego 2019 r. o godz. 17.30 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4. 

Posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy odbędzie się w dniu 18 lutego 2019 r. (poniedziałek) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4. 

 

 

Czytaj więcej: Serwis biznes.gov.pl

Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony dla osób zamierzających rozpocząć i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy. W serwisie dostępne są opisy urzędowych usług oraz gotowe formularze. Za pomocą serwisu, osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, a także załatwiać swoje biznesowe sprawy przez internet. Serwis łączy w sobie wiele usług i funkcji nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji państwowej. Przedsiębiorcy znajdą tutaj szczegółowe informacje o obowiązujących przepisach prawa, wymaganych procedurach i formalnościach związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

 

Informujemy o Kwalifikacji wojskowej, która odbywa się corocznie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz.U. z 2018 r. poz. 1459 ze zm.). Informacje szczegółowe znajdują się na stronie Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawy pod linkiem http://bezpieczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/kwalifikacja-wojskowa-w-warszawie-w-2019-r oraz Wojewody Mazowieckiego - obwieszczenie o przeprowadzeniu kwalifikacji wojskowej w 2019 r.

Mieszkańcy Dzielnicy Wilanów, którzy podlegają kwalifikacji wojskowej powinni stawić się przed Powiatową Komisją Lekarska nr 3, ul. Bielawska 3, w dniach od 14 marca 2019 r. do 26 marca 2019 r. 

Czytaj więcej: Oddaj choinkę do recyklingu

Warszawiacy mogą dołączyć do zbiórki poświątecznych choinek „Ciepło z natury”, która rozpocznie się 7 stycznia. Wszystkie naturalne drzewka pozostawione w altanie śmietnikowej bądź pojemniku na odpady wielkogabarytowe zostaną przemienione w ekologiczne paliwo. Szczegóły akcji dostępne są na stronie:  http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/oddaj-choink-do-recyklingu

Czytaj więcej: Jak na łyżwy, to na Plażę...Od 1 lutego 2019 r. wszystkich spragnionych zimowego szaleństwa na lodzie serdecznie zapraszamy na lodowisko na Plaży Wilanów. 

Cennik:

Dzieci i młodzież na hasło „Wilanów – Najlepsza Dzielnicy Warszawy” - wstęp bezpłatny

Dzieci do 6 lat – wstęp bezpłatny

Bilet normalny – 5 zł

Bilet ulgowy – 3 zł

Wypożyczenie łyżew – 10 zł

Wypożyczenie pingwina ( 30 minut)  – 10 zł

 

Godziny funkcjonowania lodowiska:

poniedziałek-piątek - w godz. 16.00-21.00 

sobota-niedziela - w godz. 11.00-21.00

 

Załączniki:
Download this file (Regulamin Lodowiska.pdf)Regulamin Lodowiska.pdf[ ]196 kB

Czytaj więcej: Plebiscyt Warszawiaki 2018

 

8 stycznia ruszyły zgłoszenia do plebiscytu Warszawiaki 2018, w którym po raz piąty mieszkańcy stolicy wybiorą najciekawsze miejsca, wydarzenie czy zdjęcie roku. Tegoroczną nowością są kategorie Warszawiak roku i Sport. Ta ostatnia kategoria zastąpiła i poszerzyła dotychczasową Ośrodek Sportu i Rekreacji roku. Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy. Pierwszy plebiscyt został zorganizowany w 2014 roku, ma więc swoją tradycję i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród mieszkańców miasta. Systematycznie rośnie liczba głosujących, coraz trudniej zdobyć nominację do konkursu. Jaka jest idea plebiscytu? Od pięciu lat wskazujemy wspólnie to co najważniejsze w stolicy i dla stolicy w mijającym roku. W 1. etapie każdy ma możliwość zgłaszania swoich propozycji w 1 z 15 kategorii. A trwa to dosłownie chwilę. Wystarczy wejść na www.warszawiaki.com.pl i wskazać godne uwagi miejsce rozrywki, instytucję kulturalną, działalność w sieci czy na przykład swoją fotografię miasta.