Czytaj więcej: Aktywny Dzień z Tatą...

Już w najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich tatusiów do aktywnego spędzenia czasu z dziećmi. Mamy mają wolne, ale oczywiście będą mile widziane w roli kibiców. Serdecznie zapraszamy!!!

Informujemy, że w weekend 15-17 czerwca wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadzi dużą zmianę w organizacji ruchu na ul. Przyczółkowej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie skierowany na tymczasowe jezdnie omijające plac budowy.

Obydwie jezdnie ul. Przyczółkowej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Karuzela i Europejską do ul. Pałacowej zostaną zamknięte dla samochodów. Ruch zostanie przełożony na tymczasowe jezdnie zbudowane równolegle do istniejących. Kierowcy będą mieli na nich do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy, a budowniczowie będą mogli rozpocząć prace związane z budową węzła z Południową Obwodnicą Warszawy. Wybudowane zostaną nowe jezdnie, chodniki i drogi dla rowerów, łącznice i wiadukt.

Tak duże zmiany w organizacji ruchu muszą być wprowadzane etapowo. I tak, od piątku, 15 czerwca po godz. 22.00 zostanie przełożony ruch w stronę centrum, a w niedzielę, 17 czerwca będzie zmieniana organizacja w kierunku Konstancina Jeziorny. Wszystkie zmiany będą obowiązywać od niedzielnego wieczoru (ok. godz. 22.00). Utrzymane będzie połączenie ul. Przyczółkowej z ulicami Karuzela i Europejską. Uruchomiona zostanie tymczasowa jezdnia, którą będzie można dojechać do ul. Karuzela. Wyjazd na ul. Przyczółkową będzie możliwy tylko w prawo – w stronę Konstancina Jeziorny. Również z ul. Europejskiej będzie można tylko w prawo, czyli w stronę Mokotowa. Skręcić w ul. Europejską będą mogli tylko jadący od strony Konstancina Jeziorny. Na wysokości ul. Marcepanowej zostanie uruchomiona zawrotka dla jadących od strony Mokotowa (będą oni mogli zawrócić i skręcić w ul. Europejską). Na właściwe jezdnie kierowcy wrócą przed skrzyżowaniem z ul. Pałacową.

Zamknięty zostanie również ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ul. Przyczółkowej. Piesi i rowerzyści zostaną skierowani na zastępczą trasę ulicami: Karuzela – Wiedeńska – Pałacowa (na odcinku ok. 150 m zostanie przygotowana utwardzona nawierzchnia). Na wlotach ulic Karuzela i Europejskiej oraz przez ul. Przyczółkową (w rejonie skrzyżowania) będą wytyczone przejścia dla pieszych.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to trzeci kwartał 2020 r. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: www.pulawska-lubelska.pl.
http://www.infoulice.um.warszawa.pl/node/122897

 

 

Czytaj więcej: Koncert Grzegorza Turnaua

Wyjątkowy artysta, niesamowity koncert, unikalne miejsce - 19 czerwca w Wilanowie wystąpił Grzegorz Turnau. Zaśpiewał na finał pierwszego sezonu artystycznej działalności Centrum Kultury Wilanów przy al. Rzeczypospolitej 14 z tarasu budynku Alto Wilanów. Publiczność zgromadzona w Osi Królewskiej długo oklaskiwała artystę. Przed nami jeszcze jedno wydarzenie muzyczne - koncert zespołu Blue Cafe na Zawadach na rozpoczęcie wakacji. Zapraszamy 24 czerwca o godz. 18.00, Plac Vogla.

Informujemy o XLIII sesji Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, która odbędzie się w dniu 20 czerwca 2018 r. (środa) godz. 17:30 w sali obrad Rady, ul. Klimczaka 4, III piętro. Porządek w załaczniku. SESJA ON_LINE

 

 

Załączniki:
Download this file (PORZĄDEK OBRAD XLIII SESJI.docx)PORZĄDEK OBRAD XLIII SESJI.docx[ ]16 kB

Czytaj więcej:

Urząd Dzielnicy Wilanów zaprasza na „Bajkowe teatrzyki w Wilanowie”. W sobotę, 23 maja o godz. 12.00 w sali widowiskowej Urzędu zapraszamy na spotkanie z „Koziołkiem Matołkiem” – spektakl inspirowany znaną książką Kornela Makuszyńskiego „ 120 przygód Koziołka Matołka”. Wspólnie będziemy maszerować do Pacanowa, uczyć się piosenek i nowych słówek po angielsku. Zapraszamy! Spektakl przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Czas trwania spektaklu: ok. 40 min.

Uwaga na zmiany w organizacji ruchu w związku z remontem ul.Powsińskiej na odcinku od ul. św. Bonifacego do ul. Nałęczowskiej w terminie od 15 czerwca, od godz. 22:00 do 18 czerwca, do godz.4:00. Objazdy zmkniętego odcinka zostaną poprowadzone ulicami: al. W. Witosa – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska; Nałęczowska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska. Więcej informacji na stronie Zarządu Dróg Miejskich:
https://zdm.waw.pl/aktualnosci/wracamy-na-powsinska

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku...

15 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 z udziałem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i Burmistrza Dzielnicy Wilanów Ludwika Rakowskiego, którzy wręczali nagrody najlepszym uczniom szkół wilanowskich oraz laureatom i finalistom konkursów i olimpiad przedmiotowych m.in.: nauk ścisłych, humanistycznych i artystycznych. Podczas uroczystości Pani Prezydent skierowała specjalne słowa podziękowania do dyrekcji, nauczycieli i pedagogów Zespołu Szkół nr 79, którzy pomagali ofiarom wypadku autokaru szkolnego w Tenczynie. Osoby te zostały uhonorowane nagrodami Prezydenta. Podziękowania skierowano także do psychologów i interwentów, którzy udzielali wsparcia i objęli profesjonalną opieką ofiary wypadku i ich rodziny. Cała szkolna społeczność stanęła na wysokości zadania i pokazała, że w trudnych chwilach można na nią liczyć!
Wszystkim ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy!

Czytaj więcej: „Skarby Wilanowa. Czego nie...

Zapraszamy mieszkańców Wilanowa do udziału w projekcie "Skarby Wilanowa. Czego nie wiesz o swojej dzielnicy?”, który jest realizowany w ramach budżetu partycypacyjnego 2018. Spotykamy się 16 czerwca (sobota) o godz. 11.00 w Bibliotece Publicznej, przy ul. Kolegiackiej 3. W trakcie warsztatów teoretycznych poznamy zasady gry terenowej Geocaching, na warsztatach z części praktycznej wspólnie będziemy odkrywać Wilanów i jego skarby.
Uwaga! Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio przed warsztatami w przypadku wolnych miejsc. Projekt trwa do października. Będziemy informować o kolejnych terminach!

 

 

Informujemy o posiedzeniu Komisji Kultury, Promocji i Dziedzictwa Historycznego Rady Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, które odbędzie się w dniu 20 czerwca 2018 r. (środa) o godz. 17:00 w sali obrad Rady Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. F. Klimczaka 4.

Porządek obrad Komisji:
1. Otwarcie posiedzenia. 
2. Zaopiniowanie projektu uchwały w sprawie wystąpienia o nadanie nazwy drodze oznaczonej w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego rejonu 
ul. Zapłocie symbolem 4 KUL zlokalizowanej na działce nr: 17/7 z obrębu 1-06-67 będącej własnością miasta stołecznego Warszawy – druk Nr 261 - materiał poglądowy w materiałach XLIII sesji.
3. Zamknięcie posiedzenia.

Czytaj więcej: Powitanie lata i CKW na...

Już we wrześniu na Placu Vogla na Zawadach rozpocznie swoją działalność edukacyjno-kulturalną nowa filia Centrum Kultury Wilanów!!! Tymczasem, w oczekiwaniu na jej otwarcie, zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w imprezie animacyjnej zwieńczonej koncertem zespołu Blue Café. W programie ponadto przedstawienie teatralne i warsztaty dla dzieci oraz pokazy grup tanecznych Centrum Kultury Wilanów. Gdzie? Plac Vogla Kiedy? 24.06.2018 (niedziela), godz. 15.00-18.00.
Razem powitajmy lato i wakacyjny sezon artystyczny na Zawadach!

Czytaj więcej: Kibicujemy naszej drużynie w...

Zapraszamy do wspólnego kibicowania polskiej drużynie podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Wilanów współorganizuje dwie strefy kibica: w Royal Wilanów i na Ursynowie przy Kopie Cwila. Na Ursynowie startujemy już w najbliższy wtorek (19 czerwca) o godzinie 16.00.

Daty i godziny rozpoczęcia Stref Kibica na Ursynowie:
• 19 czerwca 2018 r. (wtorek) Polska – Senegal – 16.00
• 24 czerwca 2018 r. (niedziela) Polska – Kolumbia – 18.00
• 28 czerwca 2018 r. (czwartek) Japonia – Polska – 15.00
• 2 lipca 2018 r. (poniedziałek) 1/8 finału – 19.00
• 6 lipca 2018 r. (piątek) 1/4 finału – 18.00
• 10 lipca 2018 r. (wtorek) 1/2 finału - 19.00
• 15 lipca 2018 r. (niedziela) FINAŁ – 15.00

Oprócz wielkich emocji związanych ze zmaganiami biało-czerwonych, na wszystkich meczach na odwiedzających mieszkańców czekać będą dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, piłkarzyki, malowanie buziek, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Zapraszamy!

KOMUNIKAT:

Z przykrością informujemy, że 8.06.2018 r. autokar z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 261 uległ wypadkowi komunikacyjnemu. Część dzieci wymaga hospitalizacji i jest objęta opieką medyczną w Krakowie. Dla pozostałych dzieci przebywających pod opieką nauczycieli został zorganizowany transport powrotny. W szkole został uruchomiony dyżur interwentów kryzysowych i psychologów: w piątek do godz. 20.00, w sobotę i niedzielę w godz. 11.00 – 20.00. W poniedziałek w godzinach porannych interwenci kryzysowi wraz z psychologami szkolnymi oraz z rejonowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 24 obejmą opieką pozostałych uczniów szkoły. Od poniedziałku wszyscy potrzebujący będą mogli uzyskać pomoc psychologiczną w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 24 przy al. Rzeczypospolitej 14 po wcześniejszym umówieniu się na spotkanie pod numerem : 22 858 20 29 / 22 651 72 49. Przygotowana została infolinia dla tych, którzy potrzebują informacji na temat sytuacji osób uczestniczących w wypadku: 12 272 90 22. Na bazie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona infolinia dotycząca osób poszkodowanych i przewiezionych do Szpitali: 12 392 11 15.

Czytaj więcej: Sukcesy sportowe naszych...

Drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową nr 300 im. Wandy Rutkiewicz na XX Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Teresinie w dniach 27-29.05 2018r. zajęła I miejsce zdobywając mistrzostwo Mazowsza. Natomiast drużyna Szkoły Podstawowej nr 300 im. Wandy Rutkiewicz reprezentująca Mazowsze na Ogólnopolskich Finałach Igrzysk Szkół Podstawowych Chłopców w Głuchołazach w dniach 31-03.06 2018r. zajęła I miejsce zdobywając Mistrzostwo Polski Szkół Podstawowych. Wielkie gratulacje!!I

 

 

Czytaj więcej: Na ul. Jarej trwają ostatnie...

W ramach inwestycji przebudowaliśmy ulicę, która zyskała nowy asfalt, chodniki, zatoki postojowe i dużo nowej zieleni, w tym drzewa i kwitnące krzewy. Zadbaliśmy także o bezpieczeństwo - zamontowaliśmy progi zwalniające, a na skrzyżowaniu z ul. Bruzdową wykonana została wyniesiona wyspa.