Kalendarz wydarzeń

Warsztaty twórczego pisania dla seniorów
Piątek, 22 Wrzesień 2017, 11:00
Odsłon : 4354

Warsztaty twórczego pisania dla seniorów - zaprasza Biblioteka Publiczna

Wszystkich Seniorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach twórczego pisania „Opowiem wam moją historię” prowadzonych przez Martę Sztokfisz, dziennikarkę, pisarkę, autorkę kilku biografii, w tym publikacji „Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie” czy „Jerzy Hoffman. Gorące serce”. Podczas spotkań uczestnicy pod fachowym okiem nauczą się przelewać swoje wspomnienia, uczucia i myśli na papier.
Będziemy uczyć się pisania o sobie, o tym, co nas obchodzi, inspiruje i porusza.
To, co w nas siedzi, ubierzemy w słowa i wypuścimy w świat. Chcemy zachęcić do pisania o sobie i do słuchania tego, co inni o sobie napisali.
Naprawdę warto ocalić od zapomnienia jeden dzień, miesiąc, rok, ważne zdarzenie, spotkanie, które wywarło na nas wpływ. Co o nim myślimy, co czujemy, jak go odbieramy?
Jak to wyrazić? Będziemy się uczyć nadawania myślom różnej formy - nie zawsze monologu, ale i dialogu. Mamy okazję lepiej poznać siebie i dać się zapamiętać. Pisanie dziennika, pamiętnika to okazja do przedstawienia relacji z rodziną, bliskimi, do refleksji. Utrwalając własne przeżycia, rozumiemy, zaczynamy rozumieć, kim naprawdę jesteśmy. Możemy pisać, o czym chcemy, o naszej własnej i naszej wspólnej rzeczywistości. A w finale, z wydrukowanego dziennika, zrobimy prezent sobie albo komuś bliskiemu.
Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 22 września (piątek) o godzinie 11:00 w Bibliotece na ul. Kolegiackiej 3. Zapisy na warsztaty prowadzimy w placówce Biblioteki lub pod numerem telefonu 22 423 57 55.