logo-elektrosmieci1

Warszawiacy w 2013 roku oddali ponad 1066,9 ton zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - wynika z raportu ElektroEko dla Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Najwięcej (pod względem wagi) było wielkogabarytowego sprzętu AGD, sprzętu audiowizualnego RTV oraz urządzeń typu IT. Ponad połowę stanowiły bezpośrednie odbiory z mieszkań i domów (ponad 547 ton). Natomiast 512 ton „elektrośmieci” zebrały Punkty ElektroEko działające przed urzędami dzielnic w każdą sobotę. Resztę stanowiły zbiórki ze szkół w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.

W trakcie trwania akcji, której celem jest dotarcie do jak największej grupy mieszkańców Warszawy i  upowszechnianie wśród nich nawyku oddawania „elektrośmieci” do wyznaczonych punktów zbierania, w 2013 r. przeprowadzono dwie kampanie informacyjne dotyczące bezpłatnego odbioru dużych „elektrośmieci” bezpośrednio od mieszkańców. Obok informacji w prasie na terenie Warszawy rozdano m.in:
- 100 tys. ulotek dotyczących punktów zbierania „elektrośmieci”;
- 60 tys. ulotek dotyczących odbioru dużych „elektrośmieci”;
oraz 650 tys. insertów do skrzynek pocztowych.

W każdej dzielnicy Warszawy w soboty w godzinach 10.00 – 14.00 w oznakowanych punktach ElektroEko prowadzona jest zbiórka elektrośmieci.

Punkty zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego znajdują się na stronie:

Duże elektrośmieci (np. pralki, lodówki, telewizory powyżej 24 cali), zostaną odebrane bezpłatnie bezpośrednio z mieszkań od mieszkańców. Wystarczy zadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00.