Wykłady będą prowadzone przez kadrę ISNS UW – badaczy, którzy zajmują się nowymi zjawiskami i ruchami społecznymi. Wykładowcy skupią się na tematach związanych ze współczesną rzeczywistością społeczną z perspektywy przemian w świecie.

Będziemy rozmawiać m.in. o: nowych ruchach społecznych i społecznego zaangażowania, nowych koncepcji domu i rodziny, społecznych aspektów architektury i przekształceń miasta, ciała i tożsamości, sztuki współczesnej, designu społecznego, społeczeństwa obywatelskiego, nowych sposobów komunikacji oraz wpływu mediów na rzeczywistość.

Wizyty w organizacjach i instytucjach pozwolą uczestnikom kursu rozpoznać, co ciekawego dzieje się w Warszawie w sferze edukacji, kultury i działań społecznych i w co warto się zaangażować. Będzie to doskonała okazja, aby pokazać w praktyce, na czym polega działalność społeczna, wolontariat i jak wygląda realizacja projektów społecznych „od kuchni”. Uczestnicy spacerów spotkają się z doświadczonymi animatorami i liderami projektów.

Trzy  międzypokoleniowe dyskusje na temat współczesnych zjawisk w społeczeństwie i kulturze, w których wezmą udział uczestnicy kursu oraz studenci ISNS UW oraz zainteresowani mieszkańcy Warszawy. Z dyskusjami wychodzimy w przestrzeń miasta. W miłej kawiarnianej atmosferze rozmawiamy o sprawach ważnych i trudnych.
Działanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Więcej informacji o na stronie:
www.archipelagpokolen.pl
Zgłoszenia można przesyłać do 22 lutego za pośrednictwem strony internetowej.