Zapraszamy dyrektorów szkół, szkolnych koordynatorów edukacji kulturalnej, pedagogów, przedstawicieli Rad Rodziców, animatorów kultury oraz przedstawicieli instytucji pozarządowych na konferencję połączoną z panelem warsztatowym dotyczącym edukacji kulturalnej w Dzielnicy Wilanów. Spotkanie odbędzie się 18 stycznia 2016 roku (poniedziałek) o godz. 10.00, w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów, ul. Klimczaka 2. Potwierdzenia obecności należy zgłaszać do dnia 15 stycznia 2016 roku do Doroty Wierzchowskiej – Dzielnicowego Koordynatora WPEK w Wilanowie, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Celem konferencji jest przedstawienie rozszerzonej formuły Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej na lata 2016-2020. Gościem konferencji będzie Anna Michalak-Pawłowska – Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej, która przedstawi priorytety programu na lata 2016-2020.

Warszawski Program Edukacji Kulturalnej określa działania w zakresie edukacji kulturalnej w Warszawie na lata 2015-2020 i jest pierwszym w Polsce wspólnym programem kultury i edukacji. Integruje środowiska zajmujące się edukacją kulturalną: instytucjonalne, oświatowe, pozarządowe i nieformalne. Łączy zasoby, które mają instytucje artystyczne i instytucje animacji kultury, organizacje pozarządowe, grupy nieformalne z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców Warszawy. W ramach programu działa portal www.edukacjakulturalna.pl.