Rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu „Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r.”. Dokument ten będzie wskazywał strategiczne kierunki w zakresie ochrony środowiska w stolicy na najbliższe kilka lat.

Przed nami pierwsze ze spotkań konsultacyjnych. We wtorek, 17 maja, w sali Darczyńców Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213) w godz. 17.00–20.00, mieszkańcy będą mieli okazję poznać szczegóły przygotowywanego Programu wraz z Prognozą oceny oddziaływania na środowisko. O dokumencie opowiadał będzie m.in. Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Drugie ze spotkań zaplanowane jest na wtorek, 31 maja, w tym samym miejscu. Konsultacje społeczne projektu „Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r.” rozpoczęły się dziś, 16 maja i potrwają  do 15 czerwca 2016 r.

Powodzenie działań związanych z Programem nie będzie możliwe bez aktywnego uczestnictwa warszawiaków, dlatego mieszkańcy zostali włączeni w proces tworzenia dokumentu już na wczesnym etapie pracy. Odbyło się sześć, tematycznych debat, podczas których mieszkańcy stolicy mogli przedstawić swoje wnioski, propozycji i oczekiwania w odniesieniu do zawartości Programu. Spotkania te były także płaszczyzną dyskusji i wymiany poglądów pomiędzy ekspertami, pracownikami Urzędu Miasta, reprezentantami organizacji pozarządowych działających w Warszawie oraz mieszkańcami miasta.

Powstała również specjalna strona internetowa dedykowana Programowi. Na stronie  zielona.um.warszawa.pl/pos umieszczono m.in. specjalny kwestionariusz kontaktowy, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać swoje sugestie, rady i pomysły dotyczące dokumentu.

Projekt Programu ochrony środowiska dla m.st. Warszawy na lata 2017–2020 z perspektywą do 2023 r. wraz z Prognozą oceny oddziaływania na środowisko zostały dziś, 16 maja, udostępnione mieszkańcom. Z dokumentem można zapoznać się wchodząc na strony internetowe bip.warszawa.pl/bos oraz konsultacje.um.warszawa.pl.  Dokument zostanie udostępniony mieszkańcom także w Biurze Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy (pl. Starynkiewicza 7/9 pok. 504) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00.

Uwagi i wnioski do dokumentów można przekazywać:
•    pisemnie (osobiście lub pocztą na adres Biura Ochrony Środowiska, pl. S. Starynkiewicza 7/9, 02-015 Warszawa),
•    drogą elektroniczną (poprzez formularz kontaktowy na stronie zielona.um.warszawa.pl/pos albo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.),
•    w trakcie spotkań konsultacyjnych.