Czytaj więcej: Przedszkole publiczne na...17 lipca 2012 r. Urząd Dzielnicy Wilanów ogłosił przetarg ograniczony na budowę 10-oddziałowego przedszkola przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie wraz z infrastrukturą i placami zabaw.

W 2012 roku  największą inwestycją dla Dzielnicy Wilanów będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30. Termomodernizacja budynku w części dydaktycznej, basenowej z łącznikiem i salą gimnastyczną  pochłonie około 5 mln zł.

Czytaj więcej: Remont na Gubinowskiej...Rozpoczął się remont  w  Zespole Szkół nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30. Oprócz remontu sali gimnastycznej Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy wykona termomodernizację i remont budynków szkoły.

 Dobiegła końca budowa pływalni wraz z halą sportową przy Zespole Szkół nr 79.

21 kwietnia 2010 roku na terenie Zespołu Szkół nr 79 przy ul. Wiertniczej 26 w Wilanowie odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego na budowie największej dzielnicowej inwestycji: pływalni oraz hali sportowej z parkingiem podziemnym.

Czytaj więcej: Remont na GubinowskiejDzielnica Wilanów m.st. Warszawy ogłosiła przetarg na wykonanie termomodernizacji i remontu budynków oraz modernizację sali gimnastycznej w  Zespole Szkół nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30.

Plac zabaw powstał na działce o powierzchni 2380 m kw zlokalizowanej przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej, obok boiska Orlik 2012.

W czwartek, 23 lutego 2012 r., podczas XXXII sesji, Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydent m.st. Warszawy, podjęła uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta stołecznego Warszawy na 2012 r. i w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta stołecznego Warszawy na lata 2012-2033, które umożliwią budowę przedszkola i szkoły podstawowej na terenie Wilanowa Zachodniego.

Jesienią 2010 roku Dzielnica zakończyła przebudowę ulicy Stanisława Kostki Potockiego i budowę toalety publicznej w Wilanowie.