Czytaj więcej: Koncepcja ul. Oś KrólewskaDzielnica Wilanów we współpracy ze Spółdzielnią Inwestycji Mieszkaniowych „Ursynów” (deweloper budynku przy skrzyżowaniu ul. Oś Królewska z al. Rzeczypospolitej) prowadzi konsultacje dotyczące projektu dokończenia ul. Oś Królewska na odcinku pomiędzy ul. Sarmacką a al. Rzeczypospolitej wraz z wykonaniem ok. siedemdziesięciu miejsc postojowych oraz nasadzeń drzew i krzewów.
Ewentualne uwagi prosimy przesyłać na e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Realizacja inwestycji przewidziana jest na lata 2013 - 2014.

 

Pod koniec kwietnia 2012 r. Urząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z firmą Ultracad Joint Venture sp. z o.o. na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla rozpoczętej budowy obiektu użyteczności publicznej przy ul. Kolegiackiej 3. Celem wykonania dokumentacji jest dostosowanie funkcji pomieszczeń budynku do obecnych potrzeb Dzielnicy.

Czytaj więcej: Przebudowy ulic w WilanowieUrząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy ogłosił przetarg na aktualizację projektu drogowego przebudowy ulicy Z. Vogla na odcinku od ul. Przyczółkowej do ul. Sytej z wyłączeniem ronda na skrzyżowaniu obu ulic.

W 2012 roku  największą inwestycją dla Dzielnicy Wilanów będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30. Termomodernizacja budynku w części dydaktycznej, basenowej z łącznikiem i salą gimnastyczną  pochłonie około 5 mln zł.

Czytaj więcej: Przedszkole publiczne na...17 lipca 2012 r. Urząd Dzielnicy Wilanów ogłosił przetarg ograniczony na budowę 10-oddziałowego przedszkola przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej w Warszawie wraz z infrastrukturą i placami zabaw.

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wilanów zostały zbudowane progi zwalniające na ulicy Sarmackiej w Wilanowie Zachodnim na odcinku od al. Wilanowskiej do ul. Oś Królewska.

Na tym samym odcinku ul. Sarmackiej zakończyła się budowa oświetlenia. Latarnie zostały uruchomione w grudniu 2011 r. Koszt inwestycji - 108 462 zł.

Również w grudniu zostało uruchomione oświetlenie  ul. Oś Królewska na odcinku od ul.Sarmackiej do ul. Rycerstwa Polskiego.  Koszt inwestycji  - 51 250 zł.

Od grudnia oświetlony jest również fragment ul. św. Urszuli Ledóchowskiej stanowiący dojazd do boiska 'Orlik 2012'.


Na terenie Wilanowa Zachodniego zakończyła się budowa progów zwalniających, które mają poprawić bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w tej części dzielnicy.

Czytaj więcej: Budynek przy ul. KolegiackiejTrwają prace przy budynku użyteczności publicznej zlokalizowanym przy ul. Kolegiackiej 3 w Wilanowie.

Czytaj więcej: Nowa szkoła w Wilanowie...Dobiegają końca prace przy projekcie szkoły podstawowej wraz z salą gimnastyczną przy ul. św. Urszuli Ledóchowskiej na terenie Wilanowa Zachodniego.

Czytaj więcej: Oś Królewska - jezdnia...Zakończyły się  prace przy budowie południowej jezdni ulicy Oś Królewska w Wilanowie Zachodnim. Na odcinku 130 metrów powstała jezdnia, zatoki parkingowe, chodnik i ścieżka rowerowa.  Inwestycja sfinansowana została ze środków Dzielnicy Wilanów. Koszt ok. 340 000 zł.

Czytaj więcej: Jest szansa na dokończenie...W poniedziałek, 4 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy została podpisana umowa pomiędzy spółką Ratusz Wilanów a Pracownią Architektoniczną Kuryłowicz&Assciates sp. z o.o. na wykonanie projektu zamiennego budynku zlokalizowanego u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej.

Urząd Dzielnicy Wilanów informuje, że niebawem rozpocznie się budowa oświetlenia ulicy Starodawnej na odcinku od ul. Rosochatej do ul. Zakamarek. Będzie to pierwszy etap przedsięwzięcia (od ul. Zakamarek do zakrętu).

W czwartek, 23 lutego 2012 r., podczas XXXII sesji, Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydent m.st. Warszawy, podjęła uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta stołecznego Warszawy na 2012 r. i w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta stołecznego Warszawy na lata 2012-2033, które umożliwią budowę przedszkola i szkoły podstawowej na terenie Wilanowa Zachodniego.

Załączniki:
Download this file (Umowa z BNS.pdf)BNS_umowa[ ]6473 kB

Czytaj więcej: Plac zabaw na ul. RadosnejZakończyły się  prace przy budowie kolejnego placu zabaw w Wilanowie. Nowy obiekt powstał przy ul. Radosnej w sąsiedztwie Biblioteki Publicznej.