Czytaj więcej: Jest szansa na dokończenie...W poniedziałek, 4 czerwca w Urzędzie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy została podpisana umowa pomiędzy spółką Ratusz Wilanów a Pracownią Architektoniczną Kuryłowicz&Assciates sp. z o.o. na wykonanie projektu zamiennego budynku zlokalizowanego u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Przyczółkowej.

Czytaj więcej: Oś Królewska - jezdnia...Zakończyły się  prace przy budowie południowej jezdni ulicy Oś Królewska w Wilanowie Zachodnim. Na odcinku 130 metrów powstała jezdnia, zatoki parkingowe, chodnik i ścieżka rowerowa.  Inwestycja sfinansowana została ze środków Dzielnicy Wilanów. Koszt ok. 340 000 zł.

W czwartek, 23 lutego 2012 r., podczas XXXII sesji, Rada m.st. Warszawy, na wniosek Prezydent m.st. Warszawy, podjęła uchwały w sprawie zmian w budżecie miasta stołecznego Warszawy na 2012 r. i w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta stołecznego Warszawy na lata 2012-2033, które umożliwią budowę przedszkola i szkoły podstawowej na terenie Wilanowa Zachodniego.

Załączniki:
Download this file (Umowa z BNS.pdf)BNS_umowa[ ]6473 kB

Urząd Dzielnicy Wilanów informuje, że niebawem rozpocznie się budowa oświetlenia ulicy Starodawnej na odcinku od ul. Rosochatej do ul. Zakamarek. Będzie to pierwszy etap przedsięwzięcia (od ul. Zakamarek do zakrętu).

 

Pod koniec kwietnia 2012 r. Urząd Dzielnicy Wilanów podpisał umowę z firmą Ultracad Joint Venture sp. z o.o. na wykonanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla rozpoczętej budowy obiektu użyteczności publicznej przy ul. Kolegiackiej 3. Celem wykonania dokumentacji jest dostosowanie funkcji pomieszczeń budynku do obecnych potrzeb Dzielnicy.

Czytaj więcej: Plac zabaw na ul. RadosnejZakończyły się  prace przy budowie kolejnego placu zabaw w Wilanowie. Nowy obiekt powstał przy ul. Radosnej w sąsiedztwie Biblioteki Publicznej.

W 2012 roku  największą inwestycją dla Dzielnicy Wilanów będzie termomodernizacja Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30. Termomodernizacja budynku w części dydaktycznej, basenowej z łącznikiem i salą gimnastyczną  pochłonie około 5 mln zł.

Czytaj więcej: Orlik 2012 w Wilanowie...W poniedziałek, 29 sierpnia w Wilanowie uroczyście zostało otwarte kolejne boisko Orlik 2012.

Na zlecenie Urzędu Dzielnicy Wilanów zostały zbudowane progi zwalniające na ulicy Sarmackiej w Wilanowie Zachodnim na odcinku od al. Wilanowskiej do ul. Oś Królewska.

Na tym samym odcinku ul. Sarmackiej zakończyła się budowa oświetlenia. Latarnie zostały uruchomione w grudniu 2011 r. Koszt inwestycji - 108 462 zł.

Również w grudniu zostało uruchomione oświetlenie  ul. Oś Królewska na odcinku od ul.Sarmackiej do ul. Rycerstwa Polskiego.  Koszt inwestycji  - 51 250 zł.

Od grudnia oświetlony jest również fragment ul. św. Urszuli Ledóchowskiej stanowiący dojazd do boiska 'Orlik 2012'.


Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy zakończył przebudowę ulic Jarej i Ponczowej.

Czytaj więcej: Budynek przy ul. KolegiackiejTrwają prace przy budynku użyteczności publicznej zlokalizowanym przy ul. Kolegiackiej 3 w Wilanowie.