Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL zaprasza przyszłe mamy na bezpłatne spotkanie z pediatrą/neonatologiem. Warsztaty przeznaczone są dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży, ich tematyka będzie oscylować wokół pierwszych dni i tygodni życia dziecka.
Dr n med. Krystyna Bober- Olesińska z Kliniki Neonatologii Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej pomoże przyszłym mamom przygotować się na przyjście na świat dziecka:
•    opowie o tym, co w tych pierwszych dniach życia dziecka jest najważniejsze
•    jak sobie radzić z pielęgnacją i karmieniem
•    jak odczytywać sygnały, które dziecko wysyła
•    które objawy należy uznawać za niepokojące
•    z kim konsultować kolejne etapy rozwoju malucha,
•    kiedy, jak, czym i dlaczego szczepić dziecko
oraz odpowie na pytania indywidualne.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 listopada 2014, o godz. 10.00 w siedzibie Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL przy Alei Rzeczypospolitej 1. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: tel. 22 / 355 24 24

Czytaj więcej: CITYMED - NOWA FILIAZapraszamy do nowej przychodni – filii CITYMED dla dzieci !!!
Chcąc w wyraźny sposób podnieść poziom komfortu  najmłodszym pacjentom i ich opiekunom w listopadzie 2013 r. przychodnia Citymed otworzyła nową filię.

Filia mieści się przy Alei Rzeczypospolitej 18 lok. 163 B i działa na identycznych zasadach, jak Przychodnia CITYMED przy ulicy Marconich 9, czyli na podstawie umowy z NFZ.
Na przestronnej powierzchni realizowane są: badania i porady pediatrów, szeroki wachlarz badań laboratoryjnych, szczepienia i bilanse wg kalendarza szczepień, dodatkowe szczepienia ochronne (wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, pneumokokom, meningokokom, ratawirusom itd.) oraz porady w celu kierowania na leczenie specjalistyczne, szpitalne i uzdrowiskowe. Świadczenia medyczne udzielane są w 5 gabinetach lekarskich, gabinecie zabiegowym i oddzielnym punkcie szczepień. Co bardzo istotne osobno wydzielono wejścia do przychodni dla dzieci zdrowych i chorych. Postarano się, aby zarówno wnętrze, jak i atmosfera były bardzo przyjazne dzieciom. W nowej placówce będą również przyjmowali interniści.
Przychodnia CITYMED – filia
Aleja Rzeczypospolitej 18 lok. 163 B
22 885 25 61, 22 742 16 53
pediatria – interna

Zorganizowanie warsztatów dla dyspozytorów i ratowników medycznych, kontrole poradni dla kobiet oraz przygotowanie raportu „Profilaktyka infekcji HIV i zwalczania AIDS na Mazowszu” -  to niektóre efekty działań Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i zwalczania AIDS w województwie mazowieckim. Dokument wskazuje problemy i potrzeby wymagające rozwiązania w najbliższej przyszłości.

Raport stanowi podstawę do dyskusji nad problematyką HIV/AIDS oraz jest narzędziem w kształtowaniu działań profilaktycznych, a także umożliwia wdrożenie wielu dobrych praktyk na terenie województwa. Swoim zakresem obejmuje m.in. charakterystykę demograficzną i epidemiologiczną Mazowsza, określenie wojewódzkich zasobów związanych ze świadczeniami zdrowotnymi oraz podsumowanie zrealizowanych w ostatnich latach działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej i wsparcia społecznego.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem (w załączniku).

 

 

 

Czytaj więcej: Bezpłatne badania słuchu w...

Z Nowym Rokiem Przychodnia Esculap zaprasza na kolejną bezpłatną akcją dla Mieszkańców Dzielnicy!!!
 
25.01.2014 r. w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy dorosłych i dzieci na BEZPŁATNE badanie słuchu.
Zapisy pod nr tel. 22-407-60-77. Liczba miejsc ograniczona.

Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL zaprasza Mamy z noworodkami: w okresie wakacyjnym oferujemy możliwość bezpłatnego korzystania z usług naszego gabinetu zabiegowego w Poradni Dzieci Zdrowych w zakresie mierzenia dziecka, ważenia (monitorowania przyrostu masy ciała), porad pielęgnacyjnych i porad pielęgniarki laktacyjnej.
Każda Mama maluszka w wieku 0- 10 tygodni może zadzwonić i umówić się na pierwszą tego rodzaju wizytę, a następnie może nas odwiedzać całkowicie bezpłatnie tak często, jak tylko sobie życzy np. w trakcie spaceru ze swoim maluszkiem! Oferta obowiązuje do końca sierpnia! Serdecznie zapraszamy!
 
Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, 22/355 24 24, www.medintel.com.pl

Czytaj więcej: Bezpłatne badania w...

 

Bezpłatne oznaczanie glukozy z palca w Przychodni Esculap

W dniach 16.12-18.12.3013 r. zapraszamy na BEZPŁATNE oznaczenia glukozy z palca na czczo.
Akcja objęta jest patronatem honorowym Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.
Zapraszamy w godzinach 8.00-11.00
 

Przychodnia Specjalistyczna "Esculap"
al.Wilanowska 9 Warszawa
tel.22-407-60-77, 502-660-777
www.przychodniaesculap.pl

Zapraszamy przyszłe mamy na bezpłatną szkołę rodzenia w ramach realizacji programu edukacji przedporodowej m.st. Warszawy. Program pod nazwą „Szkoły rodzenia” finansowany jest przez Urząd m.st. Warszawa, a w Wilanowie realizować go będzie JBM Grupa Medyczna Sp. z o.o.
Realizacja programu przewidziana jest do 09.12.2016 roku. W programie mogą uczestniczyć kobiety ciężarne zameldowane i rozliczające podatek dochodowy na terenie m.st. Warszawy.
Zajęcia i zapisy prowadzone są w Przychodni Wilanów ul. Sarmacka 10c lok. B. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerami telefonów 22 526 13 20 oraz 513 056 996.

Wykaz podmiotów biorących udział w programie pod nazwą "Szkoły rodzenia" dostępny jest tutaj.

 

            
Czytaj więcej: IV Edycja Konkursu Zdrowa...Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy uczestniczy w IV edycji programu 'Zdrowa Gmina' organizowanego przez Polską Unię Onkologii.
W ramach programu zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatne badania profilaktyczne.

Program profilaktyki raka szyjki macicy skierowany jest do kobiet w wieku  od 25 do 59 lat. Badania prowadzone są raz na trzy lata.    
Rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości występowania nowotworem u kobiet w Polsce. Rocznie choroba ta dotyka ok. 4 tysięcy kobiet, blisko 2 tysiące Polek umiera z tego powodu.
W wyniku przeprowadzenia badania cytologicznego można wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym okresie. Rozwój raka inwazyjnego poprzedza stosunkowo długi okres zmian przedrakowych, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie zmian przedrakowych, które pozwoli na szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia,  powstrzyma dalszy rozwój choroby i umożliwi całkowite wyleczenie.

Program profilaktyki raka piersi jest skierowany do w wieku 50 -  69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy i u których wcześniej nie zdiagnozowano zmian nowotworowych o charakterze złośliwym.  .
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Najważniejszym czynnikiem wpływającym w istotnym stopniu na wyniki leczenia jest jak najwcześniejsze wykrycie nowotworu. Głównym założeniem jest więc  zmniejszenie umieralności kobiet z powodu raka piersi.
Panie z określonych grup wiekowych mogą zgłaszać się z dowodem ubezpieczenia, bez skierowania do jednej z wymienionych placówek, dostępnych na stronie internetowej www.nfz-warszawa.pl

Czytaj więcej: 14 Światowy Dzień Walki z...Centrum Onkologii - Instytutu im. Marii Skłowoskeij - curie w Warszawie zaprasza 1 lutego 2014 r. na DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI w CENTRUM ONKOLOGII - INSTYTUCIE, CENTRUM PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW, ul. Roentgena 5

W godzinach 9.00 - 14.00 będą wykonywane bezpłatne badania profilaktyczne, udzielane konsultacje i porady!!!

Więcej informacji o Dniu Otwartych Drzwi udzielają pracownicy Centrum Onkologii pod nr telefonu:

22 546 31 03 oraz na stronach:

www.coi.pl;
www.bezplatnamammografia.pl;
www.bezplatnacytologia.pl;

W sobotę, 25 maja w godzinach od 9.00 do 14.00 Centrum Onkologii na Ursynowie zaprasza na bezpłatne porady i badania w zakresie profilaktyki nowotworów. Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. W. K. Roentgena 5, Budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów.

Czytaj więcej: Zapraszamy na badnia...

Zapraszamy Mieszkanki Wilanowa do bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki maciciy i raka piersi.
Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilkatyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, wzorem lat ubiegłych zaprasza do skorzystania z profilkatycznych badań.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej:
www.bezplatnamammografia.pl,  www.bezplatnacytologia.pl

oraz pod nr telefonu: 22 546-31-11

Czytaj więcej: Programy zdrowotne dla...Programy zdrowotne realizowane przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Mokotów, 
z których mogą skorzystać pacjenci Dzielnicy Wilanów:

 

Czytaj więcej: Bezpłatne badania w...Przychodnia CITYMED serdecznie zaprasza na bezpłatne akcje, które organizuje dla mieszkańców Wilanowa w styczniu:

BADANIE SŁUCHU w Przychodni przy
Al. Rzeczypospolitej 18
w dniu 23 stycznia 2014 (czwartek) w godz. 13 - 17 dla dorosłych i dzieci powyżej 6 miesiąca życia.
Informacja i zapisy pod nr telefonu:

22 742 16 53 i 22 885 25 61.

BADANIE POZIOMU CHOLESTEROLU w Przychodni przy Marconich 9
w dniu  22 stycznia 2014 (środa) w godz. 10 – 14  dla dorosłych. Informacja i zapisy pod nr telefonu 22 550 61 50 i 22 550 61 51


Czytaj więcej: Bezpłatne świadczenia w...Informujemy o bezpłatnych świadczeniach zdrowotnych, kontraktowanych  z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego realizowanych przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej funkcjonujące na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy w roku 2013.