Czytaj więcej: Zapraszamy na badnia...

Zapraszamy Mieszkanki Wilanowa do bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki maciciy i raka piersi.
Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilkatyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy, wzorem lat ubiegłych zaprasza do skorzystania z profilkatycznych badań.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej:
www.bezplatnamammografia.pl,  www.bezplatnacytologia.pl

oraz pod nr telefonu: 22 546-31-11

Czytaj więcej: Programy zdrowotne dla...Programy zdrowotne realizowane przez Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa Mokotów, 
z których mogą skorzystać pacjenci Dzielnicy Wilanów:

 

Czytaj więcej: Bezpłatne badania w...Przychodnia CITYMED serdecznie zaprasza na bezpłatne akcje, które organizuje dla mieszkańców Wilanowa w styczniu:

BADANIE SŁUCHU w Przychodni przy
Al. Rzeczypospolitej 18
w dniu 23 stycznia 2014 (czwartek) w godz. 13 - 17 dla dorosłych i dzieci powyżej 6 miesiąca życia.
Informacja i zapisy pod nr telefonu:

22 742 16 53 i 22 885 25 61.

BADANIE POZIOMU CHOLESTEROLU w Przychodni przy Marconich 9
w dniu  22 stycznia 2014 (środa) w godz. 10 – 14  dla dorosłych. Informacja i zapisy pod nr telefonu 22 550 61 50 i 22 550 61 51


Czytaj więcej: Bezpłatne świadczenia w...Informujemy o bezpłatnych świadczeniach zdrowotnych, kontraktowanych  z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego realizowanych przez niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej funkcjonujące na terenie Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy w roku 2013.

 

Czytaj więcej: CITYMED - NOWA FILIAZapraszamy do nowej przychodni – filii CITYMED dla dzieci !!!
Chcąc w wyraźny sposób podnieść poziom komfortu  najmłodszym pacjentom i ich opiekunom w listopadzie 2013 r. przychodnia Citymed otworzyła nową filię.

Filia mieści się przy Alei Rzeczypospolitej 18 lok. 163 B i działa na identycznych zasadach, jak Przychodnia CITYMED przy ulicy Marconich 9, czyli na podstawie umowy z NFZ.
Na przestronnej powierzchni realizowane są: badania i porady pediatrów, szeroki wachlarz badań laboratoryjnych, szczepienia i bilanse wg kalendarza szczepień, dodatkowe szczepienia ochronne (wirusowemu zapaleniu wątroby typu A, pneumokokom, meningokokom, ratawirusom itd.) oraz porady w celu kierowania na leczenie specjalistyczne, szpitalne i uzdrowiskowe. Świadczenia medyczne udzielane są w 5 gabinetach lekarskich, gabinecie zabiegowym i oddzielnym punkcie szczepień. Co bardzo istotne osobno wydzielono wejścia do przychodni dla dzieci zdrowych i chorych. Postarano się, aby zarówno wnętrze, jak i atmosfera były bardzo przyjazne dzieciom. W nowej placówce będą również przyjmowali interniści.
Przychodnia CITYMED – filia
Aleja Rzeczypospolitej 18 lok. 163 B
22 885 25 61, 22 742 16 53
pediatria – interna

Bezpłatna mammografia

Ogólnopolska Przychodnią Internetowa MEDYKA24.PL. Wspólnie z Narodowym Funduszem Zdrowia i przy współpracy przychodni oraz lokalnych poradni profilaktycznych zaprasza do skorzystania z BEZPŁATNEGO badania MAMMOGRAFICZNEGO.

Czytaj więcej: Bezpłatne badania słuchu w...

Z Nowym Rokiem Przychodnia Esculap zaprasza na kolejną bezpłatną akcją dla Mieszkańców Dzielnicy!!!
 
25.01.2014 r. w godzinach 11.00-14.00 zapraszamy dorosłych i dzieci na BEZPŁATNE badanie słuchu.
Zapisy pod nr tel. 22-407-60-77. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej: Badam się więc mam pewnośćWojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywanie Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Maciciy na podstawie umowy z Ministerstwem Zdrowia w ramach Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych, prowadzi działania mające na celu promocję badań przesiewowych w kierunku wczesnego wykrywania raka szyjki maciciy oraz raka piersi na terenie województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej: Bezpłatne badania w...

 

Bezpłatne oznaczanie glukozy z palca w Przychodni Esculap

W dniach 16.12-18.12.3013 r. zapraszamy na BEZPŁATNE oznaczenia glukozy z palca na czczo.
Akcja objęta jest patronatem honorowym Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii.
Zapraszamy w godzinach 8.00-11.00
 

Przychodnia Specjalistyczna "Esculap"
al.Wilanowska 9 Warszawa
tel.22-407-60-77, 502-660-777
www.przychodniaesculap.pl

Szanowne Panie, przypominamy o możliwości wykonania bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Każda Polka pomiędzy 25 a 59 rokiem życia, która w ciągu 3 ostatnich lat nie miała wykonanego wymazu cytologicznego w ramach ubezpieczenia, powinna zgłosić się na profilaktyczne badanie cytologiczne do wybranego przez siebie gabinetu ginekologicznego, który podpisał umowę z NFZ.

Każda Polka w wieku 50-69 lat, która w ciągu ostatnich dwóch lat nie  wykonywała mammografii w ramach ubezpieczenia, powinna zgłosić się na badanie mammograficzne do placówki, która ma podpisaną umowę z NFZ na wykonywanie takich badań.  Szczegóły na stronach: www.bezplatnamammografia.pl oraz www.bezplatnacytologia.pl

            
Czytaj więcej: IV Edycja Konkursu Zdrowa...Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy uczestniczy w IV edycji programu 'Zdrowa Gmina' organizowanego przez Polską Unię Onkologii.
W ramach programu zapraszamy wszystkie Panie na bezpłatne badania profilaktyczne.

Program profilaktyki raka szyjki macicy skierowany jest do kobiet w wieku  od 25 do 59 lat. Badania prowadzone są raz na trzy lata.    
Rak szyjki macicy jest drugim, co do częstości występowania nowotworem u kobiet w Polsce. Rocznie choroba ta dotyka ok. 4 tysięcy kobiet, blisko 2 tysiące Polek umiera z tego powodu.
W wyniku przeprowadzenia badania cytologicznego można wykryć zmiany przedrakowe i raka we wczesnym okresie. Rozwój raka inwazyjnego poprzedza stosunkowo długi okres zmian przedrakowych, dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie zmian przedrakowych, które pozwoli na szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia,  powstrzyma dalszy rozwój choroby i umożliwi całkowite wyleczenie.

Program profilaktyki raka piersi jest skierowany do w wieku 50 -  69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy i u których wcześniej nie zdiagnozowano zmian nowotworowych o charakterze złośliwym.  .
Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi 20 % wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Najważniejszym czynnikiem wpływającym w istotnym stopniu na wyniki leczenia jest jak najwcześniejsze wykrycie nowotworu. Głównym założeniem jest więc  zmniejszenie umieralności kobiet z powodu raka piersi.
Panie z określonych grup wiekowych mogą zgłaszać się z dowodem ubezpieczenia, bez skierowania do jednej z wymienionych placówek, dostępnych na stronie internetowej www.nfz-warszawa.pl

Współpraca Dzielnicy Wilanów z przychodniami SZPZLO Warszawa - Mokotów

                                                                                                                                                                                                               

 Czytaj więcej: Przychodnie w Wilanowie

 

UWAGA! ZMIANA SIEDZIBY PRZYCHODNI DLA DOROSŁYCH!

Informujemy, że od 1 stycznia 2015 r. działa Przychodnia dla dorosłych przy ul. Kolegiackiej 3. Przychodnia przeniosła się tutaj z budynku zajmowanego przez nią do tej pory przy ul. Kostki Potockiego 20. Do dyspozycji pacjentów są: gabinety POZ, poradnia stomatologiczna, poradnia ginekologiczno-położnicza, pracownia EKG, ambulatorium ogólne. Pojawiły się także nowe usługi medyczne: pracownia USG z nowoczesnym sprzętem medycznym i punkt pobrań.
Telefon do rejestracji: 731 207 150.

 

SZPZLO Warszawa-Mokotów zapewnienia Pacjentom profesjonalną opiekę lekarską oraz pielęgniarską w zakresie kompleksowej diagnostyki, leczenia, rehabilitacji i profilaktyki.

Placówki czynne są 5 dni w tygodniu w godz. od 7.30 – 18.00. Dla Państwa wygody na stronie internetowej Zespołu na bieżąco aktualizowany jest harmonogram pracy lekarzy dostępny pod adresem www.zozmokotow.pl, w zakładkach poszczególnych Przychodni.

W skład SZPZLO Warszawa – Mokotów wchodzi 14 placówek, w tym 3 rozmieszczone na terenie Dzielnicy Wilanów, w ramach których oferujemy usługi z zakresu: podstawowej opieki zdrowotnej: dla dzieci i dorosłych, ginekologii, stomatologii, rehabilitacji oraz Ośrodka Rehabilitacji Dziennej. Ponadto w placówkach funkcjonują pracownie EKG i USG z szerokim wachlarzem badań ultrasonograficznych.

Szczególną uwagę Państwa pragniemy zwrócić na możliwość korzystania z świadczeń lekarza POZ dla Dorosłych i dla Dzieci w komfortowej Przychodni Lekarskiej przy ul. Przyczółkowej 33 oddanej do użytku pacjentom w 2010 roku. Stworzone warunki, sprawiły, iż pacjenci z dużą satysfakcją korzystają z oferowanych usług.
Pacjenci przychodni mają zagwarantowane:

  •  komfortowe warunki,
  • profesjonalną obsługę,
  • krótki czas oczekiwania na wizytę.

Nasze placówki dysponują potencjałem umożliwiającym pacjentom bezzwłoczne objęcie opieką lekarza POZ. Deklarację wyboru lekarza POZ otrzymacie Państwo w każdej przychodni, a rejestratorki medyczne bądź pielęgniarki pomogą je uzupełnić.

Dotychczas zaufało nam, deklarując przynależność do lekarz POZ, blisko 50% mieszkańców Wilanowa. Nieustanny rozwój Naszych Przychodni zbudował potencjał umożliwiający objęcie opieką wszystkich mieszkańców Dzielnicy Wilanów.

Pacjenci  korzystający z usług SZPZLO Warszawa Mokotów otrzymują kartę pacjenta jak niżej:

Czytaj więcej: Przychodnie w WilanowieCzytaj więcej: Przychodnie w Wilanowie

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
www.zozmokotow.pl

Nocną i świąteczną pomoc lekarską dla mieszkańców Wilanowa

w ramach NFZ świadczy Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.

w Przychodni Zdrowia przy ul. Wiertniczej 81.

Tel. 22 250 28 01

 

Publiczne zakłady opieki zdrowotnej na terenie Dzielnicy Wilanów:

 

1. Przychodnia Lekarska dla Dzieci, ul. Franciszka Klimczaka 4, 02-797 Warszawa

Kierownik lek. Jolanta Borowiecka – Tenus

Poradnie pediatryczne rejestracja: 733 767 657 od pon. do pt. 7.30 – 18.00
Pracownia EKG: 733 767 657

 

2. Przychodnia Lekarska, ul. Kolegiacka 3, 02-960 Warszawa

Nadzór i koordynacja medyczna nad pracą Przychodni
lek. med. Maciej Riliszkis

Poradnia internistyczna rejestracja: 731 207 150  od pon. do pt. 7.30 – 18.00
Poradnie specjalistyczne: ginekologiczno-położnicza, stomatologiczna rejestracja: 731 207 150 od pon. do pt. 7.30 – 18.00
Pracownie USG, EKG: 731 207 150

 

3. Przychodnia Lekarska, ul. Przyczółkowa 33, 02-968 Warszawa

Kierownik mgr Danuta Matyjasiak
tel. 22 641 34 02

Poradnie internistyczna, pediatryczna rejestracja:
22 641 34 02; 22 544 06 80; 22 544 06 81 od pon. do pt. 7.30 – 18.00

Poradnie specjalistyczne:

ginekologiczna rejestracja:  22 641 34 02, 22 544 06 81 od pon. do pt. 7.30 – 18.00

stomatologiczna rejestracja: 22 544 06 88, 22 641 34 02 od pon. do pt. 7.30 – 18.00

rehabilitacyjna, ośrodek rehabilitacji dziennej rejestracja: 22 544 06 93, 22 641 34 02
pn. - czw. 8.00 – 18.00 pt. 8.00 – 16.00

Pracownie: EKG, USG: rejestracja: 22 641 34 02, 22 544 06 81
pn. - pt. 7.30 – 18.00

 

4. Przychodnia Lekarska, ul. Wiertnicza 81, 02-952 Warszawa

Kierownik lek. Jolanta Borowiecka – Tenus

Poradnia pediatryczna: rejestracja: 22 842 17 61 od pon. do pt. 7.30 – 18.00

Pracownia EKG rejestracja: 22 842 17 61

 

Niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej na terenie Dzielnicy Wilanów:

 

1. Prywatna Przychodnia Lekarska Zdrowie i Uroda (NZOZ), ul. Sobieskiego 18, 02-957 Warszawa

tel. 22 651 66 86, 022 651 66 87,  www.inst-zdrowia.vis.pl
W ramach Narodowego Funduszu Zdrowia wykonuje badania RTG na rzecz dwóch przychodni znajdujących się na terenie Dzielnicy Wilanów. Są to:
- Przychodnia Lekarzy Rodzinnych „CITYMED” znajdująca się przy ul. Marconich 9.
- Przychodnia Wilanów, ul. Sarmacka 10.
Pacjentom skierowanym przez lekarzy rodzinnych z w/w przychodni w ramach kontraktu z NFZ badania RTG wykonywane są bezpłatnie.

 

2. Wilmed Specjalistyczna Przychodnia Lekarska, ul. Lentza 35, 02-954 Warszawa

tel. 22 651 98 60,022 651 98 61, www.wilmed.pl
Kontrakt z NFZ – informacja o zakresie na stronie Wilmed

 

3. Przychodnia Lekarzy Rodzinnych Citymed, ul. Marconich 9 lok.1-2, 02-954 Warszawa

tel. 22 550 61 50, 022 550 61 5,1, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  www.citymed.waw.pl

Informujemy, że od dnia 01.11.2016 Przychodnia Lekarzy Rodzinnych Citymed,
zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji mieszczącej się przy ulicy SOBIESKIEGO 18 (róg Nałęczowskiej).,

Zmianie ulegnie również numer telefonu do rejestracji 22 120 20 03

Przychodnia czynna jest: poniedziałek – piątek od 8:00 do 18:00

Kontrakt z NFZ – informacja o zakresie na stronie Citymed

     oraz

Przychodnia CITYMED, - filia dla dzieci, Aleja Rzeczypospolitej 18 lok. 163 B, 02-972 Warszawa
tel. 22 885 25 61, 22 742 16 53

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.citymed.waw.pl

Przychodnia czynna jest: poniedziałek – piątek od 8:00 do 18:00

Kontrakt z NFZ – informacja o zakresie na stronie Citymed

 

4. Med – Max Prywatna Specjalistyczna Przychodnia dla Dzieci, ul. Wiertnicza 124, 02-916 Warszawa

tel. 22 642 69 84, www.med-max.waw.pl

 

5. NZOZ Przychodnia Zdrowia Wilanów, ul. Sarmacka 10C/B, 02-972 Warszawa

tel. 22 526 13 20, www.przychodniawilanow.pl
Kontrakt z NFZ – informacja o zakresie na stronie Przychodni Zdrowia Wilanów

 

6. Szpital Medicover, al. Rzeczypospolitej 5, (Miasteczko Wilanów), 02-972 Warszawa
tel. 500 900 900,  www.medicover.pl/szpital/
Kontrakt z NFZ – informacja o zakresie na stronie Szpitala Medicover

 

7. Przychodnia Specjalistyczna Esculap, Al. Wilanowska 9 lok U 1 i 2, 02-765 Warszawa

tel. 22 407 60 77, www.przychodniaesculap.pl

 

8. Centrum Medyczne UNICARE, ul. Ks. Prymasa Augusta Hlonda 2 lok. U 8, 02-972 Warszawa
tel. 22 651 99 99, 22 651 99 73,  www.unicare.pl

 

9. Centrum Medyczne CMP Wilanów, Al. Rzeczypospolitej 1, 02-972 Warszawa
Opieka medyczna  dla osób indywidualnych i firm, konsultacje specjalistów dla dorosłych i dzieci w tym świadczenia Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach NFZ
Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek  7.00-20.00, sobota  8.00-14.00,
Tel. 22 737 50 50, www.cmp.med.pl

 

10. Centrum Medyczne Baby Clinic Oddział Wilanów, Wilanów-Zawady, ul. Zaściankowa 92/1, 02-989 Warszawa

Specjalistyczna przychodnia ukierunkowana na profilaktykę i leczenie dzieci oraz opiekę nad przyszłymi mamami.
Przychodnia czynna jest: poniedziałek – piątek  10.00-18.00
tel: 22 855 51 91, kom. 696 787 845, http://www.baby-clinic.pl/
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

11. Gabinet Pediatryczny ESKULAPEK, ul. Sarmacka 1 b/21, 02-972 Warszawa

Wielospecjalistyczna opieka medyczna nad dziećmi od okresu noworodkowego do 18 roku życia.
Gabinet jest czynny codziennie: poniedziałek – piątek 8.00–20.00; sobota 9.00–18.00; niedziela – dyżur pediatryczny 9.00–15.00
tel. 22 375 85 27, kom. 693 758 527, www.eskulapek.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

II Przychodnia:

Gabinet Pediatryczny ESKULAPEK, ul. Grupy AK Północ 4 lok. U20, 00-713 Warszawa

Gabinet jest czynny codziennie: poniedziałek – piątek 8.00–20.00; sobota 9.00–18.00; niedziela – dyżur pediatryczny 9.00–15.00
tel. 22 254 22 22, www.eskulapek.pl, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

12. Centrum Medicover, ul. Klimczaka 1, 02-797 Warszawa

Kompleksowa opieka medyczna dla całej rodziny: szeroki zakres specjalistów, badania diagnostyczne, stomatologia.
Przychodnia czynna jest: poniedziałek – piątek  7.00-20.00, sobota 8:00-14:00
tel. 500 900 500, https://www.medicover.pl, e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sobotę, 25 maja w godzinach od 9.00 do 14.00 Centrum Onkologii na Ursynowie zaprasza na bezpłatne porady i badania w zakresie profilaktyki nowotworów. Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. W. K. Roentgena 5, Budynek Centrum Profilaktyki Nowotworów.


Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie sp. z o.o. wraz z Katedrą i Kliniką Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego serdecznie zapraszają od 22 października na badania profilaktyczne dla osób zagrożonych cukrzycą realizowane w ramach 'Narodowego Programu Profilaktyki i Edukacji Diabetologicznej na rok 2012'. www.brodnowski.pl

Załączniki:
Download this file (Ulotka do programuCUKRZYCA.doc)ulotka_informacyjna[ ]836 kB