Czytaj więcej: Warsztaty W sobotę, 20 czerwca o godz. 10.00 odbędą się kolejne, bezpłatne warsztaty dla rodziców, które poprowadzi psycholog i seksuolog kliniczny mgr Anna Jabłońska. Tematem spotkania będzie dotyczył tego, jak rozmawiać z nastolatkiem o seksualności. To kolejne zajęcia dla rodziców z całego cyklu warsztatów, organizowanych przez Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL.
Szczegółowe informacje dostępne na FB:

https://www.facebook.com/405824872896524/photos/a.440661462746198.1073741842.405824872896524/701355063343502/?type=1&theater

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem 4 lutego 2015 r. zapraszamy dziś na Karnawał Zdrowia – akcję promującą zdrowy tryb życia w rytmie energetycznej Zumby, połączoną z bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi. Od godz. 17.00 zapraszamy do wspólnej zabawy w Pasażu Wiecha za Domami Towarowymi Centrum. Akcja stworzona z myślą o tym, co w życiu najważniejsze – zdrowiu! Zatańcz z nami i pokaż jak duży masz apetyt na życie - ruch to zdrowie! Taniec poprowadzi instruktor Egurrola Dance Studio - Piotr Litwiniuk. Rozgrzewka 17:00 – 17:30 - Pasaż Wiecha za Domami Centrum.

Zapraszamy na bezpłatne badanie spirometryczne, które odbędzie się w dniu 19 czerwca w godzinach 13.00-16.00 w Przychodni Specjalistycznej “Esculap”. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 22 407 60 77 lub 502 660 777 i na www.przychodniaesculap.pl

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SPIROMETRII?

    - na badanie należy zgłosić się 10-15 minut wcześniej, gdyż wykonuje się je po krótkim odpoczynku.
    - na 24h przed badaniem nie należy palić papierosów oraz pić alkoholu (minimum 4h).
    - nie spożywać obfitych posiłków na 2h przed badaniem.
    - unikać: napoi gazowanych, mocnej herbaty, kawy oraz innych płynów zawierających kofeinę(min. 2h przed badaniem).
    - na badanie należy założyć luźne ubranie, nie krępujących ruchów klatki piersiowej  (unikać pasków, gorsetów, krawatów).
    - lekarz decyduje o odstawieniu leków wziewnych i innych wpływających na wynik badania.
    - badanie jest wykonywane zwykle 3-krotnie raz za razem, jako wyznacznik poprawnego wykonania badania. Z dniem 1 lutego 2015 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDITNEL rozpoczęła swoje funkcjonowanie Przychodnia Rodzinna MEDINTEL, oferująca Podstawową Opiekę Zdrowotną (POZ) dla dzieci i dorosłych w ramach kontraktu z NFZ.

Przychodnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 i w ramach POZ oferuje opiekę medyczną obejmującą:

  • konsultacje lekarza pediatry, internisty i lekarza medycyny rodzinnej
  • diagnostykę laboratoryjną, USG i RTG
  • bilanse i szczepienia ochronne wg Kalendarza Szczepień

Więcej informacji i formularze deklaracji dostępne są na stronie www.medintel.com.pl oraz w recepcji Przychodni Rodzinnej MEDINTEL Al. Rzeczypospolitej 1.

Czytaj więcej: Dzień bezpłatnych...W dniu 25 kwietnia 2015 roku Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie zaprasza na "Akcję Konsultacja!", czyli bezpłatne konsultacje lekarskiej. Zapisy na wizyty u specjalistów już trwają. W tym dniu w przychodni będą przyjmować specjaliści:
•    Pediatra neonatolog – dr n med. Beata Pacanowska
•    Endokrynolog dziecięcy – dr Agnieszka Rudzka-Kocjan
•    Nefrolog dziecięcy - dr n med. Beata Pacanowska
•    Fizjoterapeuta dziecięcy – Katarzyna Rodzeń
•    Dermatolog – dr Lidia Kozub
Program Akcja Konsultacja! kierowany jest do wszystkich rodziców z Warszawy i okolic. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby skorzystać z wizyty należy zapisać się telefonicznie pod nr tel.: 22 355 24 24 lub osobiście w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, przy al. Rzeczpospolitej 1 w Warszawie.

Od 1 lutego 2015 r. Przychodnia Rodzinna MEDINTEL świadczy usługi z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach kontraktu z NFZ.

Jak rozmawiać z małym dzieckiem o seksualności?

Zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 22 listopada 2014 r. o godz. 10.00 (czas trwania ok. 2 godz)
w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL (Aleja Rzeczypospolitej 1, Warszawa – Miasteczko Wilanów).

Seksualność to nie tylko seks - to też kwestia różnic anatomicznych, kontrola zwieraczy, nauka bezpiecznych zachowań, elementy i etapy dojrzewania… to wielki obszar do rozmów z dzieckiem. Warszaty przeznaczone są dla rodziców dzieci poniżej 6. roku życia.

Czytaj więcej: Bezpłatne warsztaty dla...W sobotę, 18 kwietnia o godz. 10.00 w Wilanowie odbędą się kolejne, bezpłatne warsztaty dla rodziców, które poprowadzi psycholog i seksuolog kliniczny mgr Anna Jabłońska. Tematem spotkania będzie rozmowa z dzieckiem o seksualności. To już trzecie zajęcia dla rodziców z całego cyklu warsztatów, organizowanych przez Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL. Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów, znajdują się w załączniku.


w sobotę, 18 kwietnia o godz. 10.00 na warszawskim Wilanowie odbędą się kolejne, bezpłatne warsztaty dla rodziców, które poprowadzi psycholog i seksuolog kliniczny mgr Anna Jabłońska.

 

Tematem spotkania będzie rozmowa z dzieckiem o seksualności. To już trzecie zajęcia dla rodziców z całego cyklu warsztatów, organizowanych przez Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL.

Szczegółowe informacje dotyczące warsztatów, znajdują się w załączonych materiałach prasowych.

Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL zaprasza przyszłe mamy na bezpłatne spotkanie z pediatrą/neonatologiem. Warsztaty przeznaczone są dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży, ich tematyka będzie oscylować wokół pierwszych dni i tygodni życia dziecka.
Dr n med. Krystyna Bober- Olesińska z Kliniki Neonatologii Szpitala Klinicznego im. Ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej pomoże przyszłym mamom przygotować się na przyjście na świat dziecka:
•    opowie o tym, co w tych pierwszych dniach życia dziecka jest najważniejsze
•    jak sobie radzić z pielęgnacją i karmieniem
•    jak odczytywać sygnały, które dziecko wysyła
•    które objawy należy uznawać za niepokojące
•    z kim konsultować kolejne etapy rozwoju malucha,
•    kiedy, jak, czym i dlaczego szczepić dziecko
oraz odpowie na pytania indywidualne.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 15 listopada 2014, o godz. 10.00 w siedzibie Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL przy Alei Rzeczypospolitej 1. Udział w spotkaniu jest całkowicie bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: tel. 22 / 355 24 24

Czytaj więcej: Dni Otwarte Ośrodka Psyche...Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii Psyche Plus zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty, który odbędzie się 25 kwietnia
(sobota) w godzinach 10:00-17:00, w siedzibie Ośrodka na ulicy Cieszyńskiej 2A. Temat Dnia Otwartego brzmi: „Depresja, lęk, bezsenność... Co trapi mieszkańca wielkiego miasta?”. W ramach Dnia Otwartego będzie możliwość bezpłatnego uczestnictwa w wykładach i dyskusjach poświęconych powszechnym trudnościom natury psychicznej, jakimi są objawy depresji, lęku oraz kłopoty ze snem. Ponadto oferujemy bezpłatne, indywidualne konsultacje u lekarzy psychiatrów oraz psychoterapeutów. Zachęcamy do zapoznania się z dokładnym programem Dnia Otwartego, który dostępny jest na stronie internetowej: www.psycheplus.pl Prosimy o telefoniczne umawianie konsultacji oraz zgłaszanie chęci udziału w wykładach: (22) 699 02 02. Uwaga: liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zorganizowanie warsztatów dla dyspozytorów i ratowników medycznych, kontrole poradni dla kobiet oraz przygotowanie raportu „Profilaktyka infekcji HIV i zwalczania AIDS na Mazowszu” -  to niektóre efekty działań Zespołu ds. realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i zwalczania AIDS w województwie mazowieckim. Dokument wskazuje problemy i potrzeby wymagające rozwiązania w najbliższej przyszłości.

Raport stanowi podstawę do dyskusji nad problematyką HIV/AIDS oraz jest narzędziem w kształtowaniu działań profilaktycznych, a także umożliwia wdrożenie wielu dobrych praktyk na terenie województwa. Swoim zakresem obejmuje m.in. charakterystykę demograficzną i epidemiologiczną Mazowsza, określenie wojewódzkich zasobów związanych ze świadczeniami zdrowotnymi oraz podsumowanie zrealizowanych w ostatnich latach działań z zakresu profilaktyki zdrowotnej i wsparcia społecznego.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem (w załączniku).

 

 

 

W sobotę 21 marca, o godz. 10.00 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie, odbędą się kolejne, bezpłatne warsztaty dla rodziców. Spotkanie tym razem będzie poświęcone zagadnieniom związanym ze szczepieniem najmłodszych. Zapisy już się rozpoczęły!

Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL zaprasza Mamy z noworodkami: w okresie wakacyjnym oferujemy możliwość bezpłatnego korzystania z usług naszego gabinetu zabiegowego w Poradni Dzieci Zdrowych w zakresie mierzenia dziecka, ważenia (monitorowania przyrostu masy ciała), porad pielęgnacyjnych i porad pielęgniarki laktacyjnej.
Każda Mama maluszka w wieku 0- 10 tygodni może zadzwonić i umówić się na pierwszą tego rodzaju wizytę, a następnie może nas odwiedzać całkowicie bezpłatnie tak często, jak tylko sobie życzy np. w trakcie spaceru ze swoim maluszkiem! Oferta obowiązuje do końca sierpnia! Serdecznie zapraszamy!
 
Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, 22/355 24 24, www.medintel.com.pl

W sobotę, 28 lutego 2015 r., o godz. 10.00 w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL w Wilanowie, rozpocznie się cykl bezpłatnych warsztatów dla rodziców. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom z zakresu etapów wczesnego rozwoju dziecka. Zapisy już ruszyły.
Liczba miejsc dla osób zainteresowanych udziałem w warsztatach jest ograniczona. Zapisów można dokonywać telefonicznie, pod nr tel.: 22 355 24 24 lub osobiście w Centrum Medycyny Dziecięcej MEDINTEL, przy al. Rzeczpospolitej 1 w Warszawie.

Zapraszamy przyszłe mamy na bezpłatną szkołę rodzenia w ramach realizacji programu edukacji przedporodowej m.st. Warszawy. Program pod nazwą „Szkoły rodzenia” finansowany jest przez Urząd m.st. Warszawa, a w Wilanowie realizować go będzie JBM Grupa Medyczna Sp. z o.o.
Realizacja programu przewidziana jest do 09.12.2016 roku. W programie mogą uczestniczyć kobiety ciężarne zameldowane i rozliczające podatek dochodowy na terenie m.st. Warszawy.
Zajęcia i zapisy prowadzone są w Przychodni Wilanów ul. Sarmacka 10c lok. B. Wszelkie informacje uzyskać można pod numerami telefonów 22 526 13 20 oraz 513 056 996.

Wykaz podmiotów biorących udział w programie pod nazwą "Szkoły rodzenia" dostępny jest tutaj.