b_450_0_16777215_00_images_sport_Stowarzyszenie-Lider-Wilanw---Logo---Color-01-1.jpg

Stowarzyszenie Lider Wilanów

Stowarzyszenie Lider Wilanów powstało w 2012 roku w Wilanowie w celu zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku 4-12 lat do aktywności fizycznej oraz popularyzacja zdrowego stylu życia wśród nich i ich rodzin.Tworzą je ludzie pełni energii i pasji do sportu, wieloletniego rozwoju zawodowego oraz doświadczenia w pracy z dziećmi. Wdrażamy najmłodsze pokolenia w uczestnictwo w kulturze fizycznej, zarażając je pasją do sportu, wyzwalając pozytywne emocje oraz ucząc wartości, charakteryzujących dobrego sportowca i człowieka – szacunku do rywala i gry fair play.
Dążymy do tego, by każdy zawodnik naszego klubu miał poczucie spełnienia i czerpał jak najwięcej radości z uprawiania sportu. Naszym zadaniem na etapie wczesnego rozwoju dzieci ważne jest nie tylko doskonalenie techniki, motoryki, lecz również kształtowanie charakteru i pozytywnego podejścia do życia, a także do sportu. Prawdziwe zadowolenie z uprawiania sportu najlepiej można odczuć wspólnie, dlatego też duży nacisk kładziemy także na integrację i zespołowość. Uważamy, że na tym etapie rozwoju należy uczyć przez zabawę, indywidualne podejście do każdego zawodnika, a stres i niepokój związany z przedwczesną specjalizacją i niezdrową rywalizacją odłożyć na przyszłe lata.
Zajęcia odbywają się na obiektach Dzielnicy Wilanów
Nasze sekcje sportowe (4-12 lat):
Piłka Nożna
Gimnastyka sportowa/akrobatyka
Judo
Dance Mix 4 Kids
Balet
W Stowarzyszeniu Lider Wilanów nie jest prowadzona selekcja. Do naszych drużyn można dołączyć w dowolnym momencie sezonu
Kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.liderwilanow.pl

 

b_450_0_16777215_00_images_plakaty_sport_KS-Wilanw-logo-5000x5000.png

KS WILANÓW


KS Wilanów jest reaktywowanym w 2018 roku klubem szkolącym dzieci i młodzież w wieku 4-14 lat w zakresie piłki nożnej. Zawodnicy i zawodniczki mogą uczestniczyć w bezpłatnych treningach w trybie rekreacyjnym albo brać udział w rozgrywkach ligowych oraz turniejach międzynarodowych i krajowych w trybie wyczynowym. Klub wyróżnia się najwyższym przygotowaniem psychologiczno-pedagogicznym kadry trenerskiej.

KS Wilanów w mediach społecznościowych:

Facebook: KS Wilanów - www.facebook.com/kswilanow
YouTube: KS Wilanów - www.youtube.com/channel/UCNyQbGBFQ-ZedIIg846opBg
Instagram: KS Wilanów - www.instagram.com/kswilanow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UKS POWSINEK 

Siedziba UKS Powsinek zlokalizowana jest przy ul. Uprawnej 9/17 w Warszawie, na terenie Gimnazjum Nr 116.

Działalność statutowa organizacji wspierana jest przez Dzielnicę Wilanów w postaci środków, które klub otrzymuje w wyniku rozstrzygnięć konkursów dotacyjnych z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu, w ramach wspierania szkolenia i współzawodnictwa sportowego. UKS Powsinek specjalizuje się w piłce siatkowej. Prezesem klubu jest Pan Mariusz Balasz.

W ramach treningów UKS POWSINEK systematycznie odbywają się sparingi z siatkarską reprezentacją Szkoły Amerykańskiej. Drużyna ta reprezentuje Warszawę w rozgrywkach "europejskich", w których uczestniczą drużyny ze wszystkich europejskich stolic, w których działają szkoły amerykańskie.

UKS Powsinek brał udział w rozgrywkach Szkolnej Ligi Siatkówki Chłopców. Fazę Zasadniczą zakończył na IV Miejscu, ostatecznie zajął XI miejsce .
Zawodnicy UKS Powsinek grali także w IV Lidze Siatkówki Seniorów ( Grupa A) – rozgrywki zakończyli na III miejscu.

Inne osiągnięcia zawodników UKS Powsinek :

1) I Turniej Siatkarski o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy - 15.11.08 - I Miejsce

2) VI Memoriał Wiesława Gawłowskiego w Piasecznie (21-22.11.2008) - II Miejsce

3) Mikołajkowy Turniej w Konstancinie - Jeziornie - III Miejsce

4) VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w Kielcach (21-22.03.2009) – III Miejsce

5) Pomorski Puchar Polski – Puck (16-17.05.2009) – III Miejsce

Więcej informacji o UKS Powsinek na stronie internetowej: www.ukswilanowpowsinek.cba.pl


UKS WILANOWIA

Klub ma swoją siedzibę na terenie Zespołu Szkół Nr 2 przy ul. Gubinowskiej 28/30 w Warszawie. Działalność statutowa UKS Wilanowia wspierana jest przez Dzielnicę Wilanów w postaci środków, które klub otrzymuje w wyniku rozstrzygnięć konkursów dotacyjnych z za kresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu w ramach wspierania szkolenia i współzawodnictwa sportowego. Prezesem klubu jest Pan Andrzej Łopat. UKS Wilanowia specjalizuje się w piłce ręcznej oraz w pływaniu.

W klubie działa w sumie 9 sekcji piłki ręcznej :
- dzieci (dziewczynki i chłopcy),
- młodziczki i młodzicy,
- juniorki i juniorzy młodsi,
- juniorzy i juniorki,
- męska drużyna seniorów (gra aktualnie w II lidze).

W bieżącym sezonie juniorki awansowały do półfinału Mistrzostw Polski, a juniorki młodsze i juniorzy młodsi grali w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. W sekcji pływackiej na szczególne wyróżnienie zasługuje Radosław Chupka (trenowany przez Mariusza Kozińskiego), który na Mistrzostwach Polski Młodzików wygrał finał B w stylu motylkowym. Pozostałe świetne wyniki zawodnika zaowocowały powołaniem go do Kadry Młodzików woj. mazowieckiego i Warszawy.

Wszelkie informacje z wiązane z funkcjonowaniem UKS Wilanowia (terminarz rozgrywek, wyniki, informacje bieżące itd.) znaleźć można na stronie internetowej:
http://www.wilanowia.pl/

 

MKS KORONA WILANÓW

logo-korona-maleMiędzyszkolny Klub Sportowy „Korona Wilanów” powstał w 2011 r. w Warszawie jako Uczniowski Klub Sportowy specjalizujący się w łyżwiarstwie szybkim i jeździe szybkiej na rolkach. Klub nasz to efekt pasji jego założycieli do łyżwiarstwa i rolek w każdej postaci. Główną ideą klubu jest przede wszystkim propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży, ale także rozpowszechnianie dyscyplin, którymi Klub się zajmuje i zapewnienie dostępu do aktywności fizycznej każdemu, kto chce się ruszać, dlatego zajęcia dla dzieci i młodzieży są bezpłatne. W klubie można trenować 3 dyscypliny:

• jazda szybka na rolkach,

• łyżwiarstwo szybkie,

• short-track.

Klub chce zainteresować dzieci i młodzież mało znaną w Polsce dyscypliną sportu, jaką jest short-track, czyli łyżwiarstwo szybkie na torze krótkim. Jest to jedna z najmłodszych wyczynowych dyscyplin sportów zimowych; z uwagi na jej widowiskowość grono jej sympatyków wyraźnie i stale wzrasta. Najważniejszymi ośrodkami propagującymi short-track w Polsce są kluby z Białegostoku, Opola, Elbląga, Sanoka, Gdańska, Torunia, Nowego Targu, Olsztyna i Domanowic. Uzupełnieniem short-tracka jest jazda szybka na rolkach, do której Klub chce zachęcić młodych zawodników z Wilanowa oraz innych dzielnic Warszawy. Od października 2012r. prowadzi nabór dzieci i młodzieży pragnących uprawiać te piękne sporty. W klubie trenują dzieci ze wszystkich szkół Wilanowa (obecnie około 40 zawodników). Założyciele Klubu są nie tylko pasjonatami sportu, ale również wykwalifikowaną kadrą trenerską, która ma zarówno doświadczenie w pracy z dziećmi, jak również bogatą przeszłość sportową jako zawodnicy, sędziowie oraz trenerzy łyżwiarstwa i rolkarstwa. Prowadzą regularne treningi trzy razy w tygodniu: na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 300 im W. Rutkiewicz, a także na Torze Łyżwiarskim „Stegny”. Wiecej informacji na stronie www.koronawilanow.pl

UKS WILANÓW

b_450_0_16777215_00_images_logo_uks_wilanow.jpgTo licencjonowany pływackim klubem sportowym wpisany do ewidencji uczniowskich klubów sportowych Urzędu m.st. Warszawy pod nr 566.

Prowadzi zajęcia na terenie dzielnicy Wilanów, w Obiekcie Sportowym przy Zespole Szkół Nr 79 im. St. Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26.

Działa w oparciu o pracę społeczną członków, a jego misją jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz popularyzacja zasad sportowej rywalizacji. Pragnie zapewnić dzieciom i młodzieży z Wilanowa odpowiednie warunki do uprawiania dyscypliny sportowej jaką jest pływanie.

Organizuje szkolenia sportowe w postaci treningów, obozów szkoleniowych i innych zajęć, wystawia naszą reprezentację na lokalnych i ogólnopolskich zawodach sportowych.

O sprawne funkcjonowanie UKS Wilanów dba składający się w głównej mierze z rodziców zawodników Zarząd Klubu. Za program treningowy odpowiedzialny jest Stefan Tuszyński, trener pływania II klasy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i jeden ze szkoleniowców polskiej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich w Sydney w 2000 roku.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej www.ukswilanow.pl

 b_450_0_16777215_00_images_zdjecie_uks_wilanow.jpg

 

UCZNIOWSKI KLUB BOKSU "MODLISZKI"

Uczniowski Klub Boksu Modliszki ma siedzibę w Zespole Szkół nr 79 im. Stanisława Kostki Potockiego przy ul. Wiertniczej 26.

Głównym celem Klubu jest wspieranie kultury fizycznej poprzez propagowanie wśród dzieci i młodzieży chińskich sztuk walki (wushu). Klub naucza kung fu stylu Siedmiogwiezdnej Modliszki. System Modliszki, zwany także Boksem Modliszki, to połączenie kilkunastu różnych styli z północnych Chin, z których kilkaset lat temu wybrano najlepsze cechy, żeby stworzyć jeden z najskuteczniejszych systemów dalekowschodnich sztuk walki.

 

Uczniowski Klub Boksu Modliszki jest członkiem Polskiego Związku Wushu, przez co adepci otrzymują szansę startu w zawodach sportowych rangi mistrzowskiej.

Zawodnicy Klubu zdobywali medale m.in. na:

Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu 2016:
– 1 miejsce w kategorii tradycyjnych form ręcznych północnych dziewczynek 7-9 lat,
– 1 miejsce w kategorii tradycyjnych form ręcznych północnych chłopców 7-9 lat,
– 1 miejsce w kategorii walk Qingda (lekki kontakt) chłopców 11-12 lat,
– 3 miejsce w kategorii szabli chłopców 12-14 lat,

Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu 2015:
– 2 miejsce w kategorii tradycyjnych form ręcznych północnych chłopców 7-9 lat,
– 2 miejsce w kategorii tradycyjnych form ręcznych północnych chłopców 9-11 lat,

Głównym nauczycielem Klubu jest shifu Sławomir Milczarek, jeden z prekursorów nauczania kung fu w Polsce. Prezesem Klubu jest Tomasz Renowicki. Więcej informacji na stronie internetowej: www.uks-kungfu.pl, a także na profilu FB: www.facebook.com/boksmodliszki

JUDO LEGIA WARSZAWA

logo sekcji Judo Legia Warszawa jpegKlub Judo Legia Warszawa rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2009 roku. Zaprasza dziewczynki i chłopców do rozpoczęcia wspaniałej przygody ze sportem w Szkole Podstawowej nr 358 przy ul. Św. Urszuli Ledóchowskiej 10. Założycielem, prezesem i jednocześnie jednym z trenerów klubu jest Krzysztof Wiłkomirski, dwukrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, 11-krotny Mistrz Polski, który dba o profesjonalizm sekcji i czuwa nad jakością zajęć. Klub prowadzi zajęcia w grupach podzielonych ze względu na wiek i poziom zaawansowania uczestników.

Program zajęć obejmuje:

- ćwiczenia ogólnorozwojowe i usprawniające,
- ćwiczenia korekcyjne oraz gimnastyczne,
- gry i zabawy ruchowe,
- naukę bezpiecznego upadania,
- naukę i trening technik judo,
- naukę taktyki walki oraz przygotowanie do udziału w zawodach.

Jako sztuka walki judo rozwija nie tylko sprawność fizyczną, lecz również kształtuje charakter, doskonaląc takie cechy jak systematyczność, samodyscyplina, stabilność emocjonalna, odwaga czy samodzielność. Wszyscy trenerzy w klubie oddają się pracy z wielką pasją i zaangażowaniem, bez reszty oddając się ćwiczącym na macie małym i większym judokom. D
Więcej informacji na stronie klubu http://judo.legia.com/

Sport Pasja Zabawa to wszystko w Judo Legia Warszawa!