Harmonogram pracy specjalistów na rok 2018  w Punkcie Informacyjno - Konsultacyjnym  Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, z siedzibą przy  ul. F. Klimczaka 4, III p. pok. 303, 305 znajduje się pod linkiem - link
Szanowni Państwo,  informujemy, że w sierpniu w Punkcie Informacyjno –Konsultacyjnym nastąpi zmiana dyżuru terapeuty uzależnień  z dnia 23 sierpnia na dzień 2 sierpnia 2018 r.

Harmonogram spotkań członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Dzielnicowego Zespołu Wilanów w roku 2018.

 • Styczeń: 04, 11, 18, 25.
 • Luty: 01, 08, 15, 22.
 • Marzec: 01, 08, 15, 22.
 • Kwiecień: 05, 12, 19, 26.
 • Maj: 10, 17, 24.
 • Czerwiec: 07, 14, 21, 28.
 • Lipiec: 05, 12, 19, 26.
 • Sierpień: 02, 09, 23, 30.
 • Wrzesień: 06, 13, 20, 27.
 • Październik: 04, 11, 18, 25.
 • Listopad: 08, 15, 22, 29.
 • Grudzień: 06, 13, 20, 27.

Posiedzenia Komisji będą odbywać się w siedzibie Urzędu Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy przy ul. F. Klimczaka 4, III p. pok. 304 w godzinach 16:30 – 18:00.

Członkowie KRPA Dzielnicowego Zespołu Wilanów dyżurują w każdy poniedziałek, w godz. 16:15 – 17:45, ul. Klimczaka 4 , budynek B, III p, pokój 304.

Nr tel. (22) 44 35 079 czynny w dniach posiedzeń Komisji i w czasie dyżurów członków Zespołu.

 

ALKOHOL, NARKOTYKI, PRZEMOC W RODZINIE - JEŚLI MASZ TAKI PROBLEM, ZGŁOŚ SIĘ PO POMOC!

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z alkoholem, czy innymi środkami psychoaktywnymi, jeśli jesteś ofiarą, czy świadkiem przemocy w rodzinie możesz zgłosić się do Dzielnicowego Zespołu Wilanów Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Punktu Informacyjno – Konsultacyjnego lub Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Dzielnicowe Zespoły Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m.st. Warszawy powoływane są przez Prezydenta m.st. Warszawy na wniosek zarządów dzielnic. Główne zadania, jakie realizowane są przez Zespól na rzecz Mieszkańców dzielnicy to:
1. Podejmowanie czynności z zakresu procedury dotyczącej orzeczenia o zastosowaniu wobec osoby uzależnionej od alkoholu obowiązku poddania się leczeniu w zakładzie lecznictwa odwykowego.
2. Podejmowanie czynności w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w tym wszczynanie procedury „Niebieskie Karty”.
3. Udział w pracach Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy oraz grupach roboczych.


 *******************************************************************************************************************

 TELEFON ZAUFANIA - UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE 

Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego uruchomił  telefon zaufania 801-889-880, dedykowany osobom cierpiącym z powodu uzależnień behawioralnych oraz ich bliskim.

Czym są uzależnienia behawioralne? Są to wszystkie uzależnienia, które nie są związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych (alkoholu, narkotyków), czyli na przykład uzależnienie od hazardu, uzależnienie od Internetu lub komputera, seksoholizm, pracoholizm, uzależnienie od zakupów czy objadania się.

Do kogo skierowana jest oferta telefonu? Do wszystkich osób, które mają problem lub też zastanawiają się, czy mają problem z uzależnieniami behawioralnymi. Dla osób bliskich osobom uzależnionym – rodziny, przyjaciół, znajomych.

Czy to telefon dla mnie?
Tak, jeśli wydaje Ci się, że Twoje dziecko popadło w nadmierne zaabsorbowanie internetem i komputerem, a wirtualna rzeczywistość staje się dla niego ważniejsza niż realni znajomi i przyjaciele.
Tak, jeśli granie doprowadziło Cię do kłopotów finansowych lub rodzinnych, zdarza Ci się grać do ostatniej złotówki lub pożyczać pieniądze na granie.
Tak, jeśli masz poczucie, że poszukiwanie doświadczeń seksualnych wymyka Ci się spod kontroli, podejmujesz zachowania ryzykowne dla zdrowia lub naruszające prawo. Jeśli seks przestał był przyjemnością a stał się wewnętrznym przymusem.
Tak, jeśli z powodu zaabsorbowania pracą zapominasz o ważnych uroczystościach rodzinnych i sprawach swoich dzieci. Jeśli poświęcasz pracy dużo więcej myśli, czasu i energii niż realizowaniu pasji, rozrywkom, sportowi i związkom z partnerem, dziećmi, rodziną.

Działalność telefonu zaufania obejmuje:
- prowadzenie konsultacji telefonicznych dla osób cierpiących z powodu uzależnień behawioralnych i ich bliskich
- rozwijanie i udostępnianie bazy informacji o lokalnie działających specjalistach i instytucjach prowadzących terapię uzależnień behawioralnych
- prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych na temat uzależnień behawioralnych
Konsultacje telefoniczne prowadzą doświadczeni specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, przeszkoleni w zakresie problematyki uzależnień behawioralnych.

Nowy telefon zaufania 801-889-880 jest czynny codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22. Koszt połączenia to koszt jednego impulsu, według taryfy operatora.

Projekt uruchomienia i prowadzenia telefonu zaufania świadczącego pomoc w zakresie uzależnień behawioralnych dofinansowywany jest ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia.

 

Załączniki:
Download this file (Harmonogram_PIK_2018_2.pdf)Harmonogram_PIK_2018_2.pdf[ ]33 kB